Jump to content



ρυθμισεις για wi-fi


def

Recommended Posts

μεχρι χθες επιανα μια χαρα απο εναν φιλο που μενει στον δευερο οροφο.Κατι πειραξα και απο τοτε μια συνδεεται και μια δεν συνδεεται.Επιπλεον μου βγαζει 2 φορες το ονομα του δηλαδη χχχχχ και χχχχχ2.Ενεργοποιω κατι απο τις παρακατω εικονες.Να πω οτι ιντερνετ πιανω απο ενα στικαι της asus. Απο τις παρακατω φοτο ειναι λαλαθος κατι στην ενεργοποιηση ?

 

Screenshot (3).png

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

Μια σύνδεση θέλω να κάνω στο δίκτυο. Παίρνω ίντερνετ εδώ και 2 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα πρώτη φορά μου βγάζει το όνομα του δικτύου 2 φορές σαν Vodafone xxxxxx και Vodafone xxxxxx 2.

 Το στικακι που έχω είναι αυτο

 

1 hour ago, trib said:

Αν κατάλαβα, προσπαθείς να συνδεθείς σε Wi-Fi το οποίο εκπέμπει 4G συσκευή;

Επειδή δεν ασχολούμαι με δίκτυα τι εννοείς? Υπάρχει άλλη διαδικασία σύνδεσης για 4G?

Link to comment
Share on other sites

@def

 

Όχι δεν γνωρίζω κάποια άλλη διαδικασία, απλά σκέφτομαι την περίπτωση να έχει "κολλήσει" και να θέλει επανεκκίνηση η συσκευή mobile broadband. Δηλαδή, μήπως πρέπει να ενημερώσεις τον φίλο σου να του κάνει ένα restart.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, trib said:

@def

 

Όχι δεν γνωρίζω κάποια άλλη διαδικασία, απλά σκέφτομαι την περίπτωση να έχει "κολλήσει" και να θέλει επανεκκίνηση η συσκευή mobile broadband. Δηλαδή, μήπως πρέπει να ενημερώσεις τον φίλο σου να του κάνει ένα restart.

δυστηχως τον παιρνω τηλεφωνο και δεν απανταει...ουτε σπιτι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται στην πρώτη φώτο, έχεις δύο ασύρματες κάρτες δικτύου στο pc σου. Δες εκεί που λέει Manage Known Networks να δεις με ποια από τις δύο συνδεόσουν. Αν δεν φταίει αυτό ίσως έγινε κάποιο reset ή αναβάθμιση στο router του φίλου οπότε πρέπει να δείτε τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, manik said:

Από ότι φαίνεται στην πρώτη φώτο, έχεις δύο ασύρματες κάρτες δικτύου στο pc σου. Δες εκεί που λέει Manage Known Networks να δεις με ποια από τις δύο συνδεόσουν. Αν δεν φταίει αυτό ίσως έγινε κάποιο reset ή αναβάθμιση στο router του φίλου οπότε πρέπει να δείτε τις ρυθμίσεις.

Καλημέρα και σε ευχαριστώ, στην πρώτη είχα συνδέσει. Οπότε σωστά απενεργοποοησα την δεύτερη σύνδεση. Γιατί στην δεύτερη μου εγραφε Vodafone XXXXX 2 5G. Στην δεύτερη φώτο που αναφέρει για range, ενεργοποιώ τίποτε από κει? 

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Από τις φωτογραφίες σου δεν μπορώ να βγάλω άκρη... Στην θέση σου αν έχεις τον κωδικό του wifi θα διέγραφα όλα τα αποθηκευμένα wifi δίκτυα που υπάρχουν στο pc, restart και θα προσπαθούσα να συνδεθώ ξανά...

 

Επίσης αναφέρεις ότι "κάτι πείραξες"... τι ακριβώς είναι αυτό το κάτι και τι πείραξες...???

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ckbond said:

Καλησπέρα,

Από τις φωτογραφίες σου δεν μπορώ να βγάλω άκρη... Στην θέση σου αν έχεις τον κωδικό του wifi θα διέγραφα όλα τα αποθηκευμένα wifi δίκτυα που υπάρχουν στο pc, restart και θα προσπαθούσα να συνδεθώ ξανά...

 

Επίσης αναφέρεις ότι "κάτι πείραξες"... τι ακριβώς είναι αυτό το κάτι και τι πείραξες...???

Καλό μεσημέρι, το πείραξα εννοώ από τον δεύτερο πίνακα που ανέβασα. Δεν θυμάμαι καλά. Έκανα reset το διαδυκτιο μέσα από τα Windows 10 και χθες αργά το βράδυ ο φίλος μου έκανε restart το ρουτερ. Σήμερα θα δω τι έγινε. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.