Jump to content



Συμβατότητα κάμερας με καταγραφικό,παρακαλώ μία βοήθεια


kutolalakis2020

Recommended Posts

Καλησπέρα σας ,παρακαλώ πολύ εάν έχετε τον χρόνο καί την διάθεση θα ήθελα την βοήθεια σας. Βλέποντας το βίντεο  για το καταγραφικό Hiseeu H.265 H.264 4CH 8CH 48V POE IP Camera NVR 4K Network Video Recorder P2P ONVIF 4K CCTV System EU Plug8CH στο you tube μία ερώτηση : το συγκεκριμένο καταγραφικό υποστηρίζει κάμερες όπως αυτή 46LEDs 2MP HD 1080P 5 Meters Power Cable Smart Home Security WiFi Camera Wireless IP Camera 200W Pixel PTZ Surveillance Two-Way Audio Motion Detection UK/US/EU/AU Plug
Λευκό, EU Plug 64G TFCard ? Έχω αγοράσει 3 και θέλω μαζί με 3 Hiseeu HB612 1080P 2.0MP POE Mini Bullet IP Camera ONVIF P2P IP66 Waterproof Outdoor IR CUT Night Vision Cam θέλω να τις βάλω στο ίδιο καταγραφικό Hiseeu H.265 H.264 4CH 8CH 48V POE IP Camera NVR 4K Network Video Recorder P2P ONVIF 4K CCTV System EU Plug8CH Γίνεται ; Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Ονόματα είναι αυτά ή Maori τοπονύμιο;

Πρώτον έπρεπε να εξετάσεις από την αρχή ποιες κάμερες υποστηρίζει το καταγραφικό πριν το αγοράσεις.

Δεύτερον πρέπει να έχει οδηγίες και τεχνική υποστήριξη οπότε δες εκεί αν αναφέρει κάτι ή στην ανάγκη ρώτα τους.

Είναι μάλλον δύσκολο να βρεις κάποιον με το ίδιο κινεζοκαταγραφικό και τις ίδιες κινεζοκάμερες.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ολα γινονται....Ψαξιμο θελει.  Χοντρικα να στο πω...

Αν βρεις τα URL του video, τα βαζεις σε οτι καταγραφικο θες manually.   Εχω σε DIY καταγραφικο pc (ivideon server) 8 καμερες Tp-Link Tapo και 2 Κινεζικες μαρκας...τσιν τσαν τσον... :hehe:  
 Ολες οι καμερες ΔΕΝ ηταν συμβατες (συμφωνα με τα manual ...) και τα εφτιαξα εγω.  Χρονο θελει

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

YDinopoulos, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και τον χρόνο σου για να μου απαντήσεις.

Εάν θέλεις καί έχεις τον απαραίτητο χρόνο,δώσε μου περισσότερες διευκρινίσεις τού πως θα κινηθώ για την επίλυση το6 προβλήματος μου.

 Καί πάλι σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως τα καταγραφικα εχουν καποιες ρυθμισεις ετοιμες για καποιες γνωστες καμερες πχ HIKVision/Samsung .  Κατα 99.9% εχουν και μια επιλογη για custom ρυθμιση οπου εσυ βαζεις ενα URL του τυπου :
http://172.28.17.193/video.mjpeg
http://admin:1234@cameraIP:80/snapshot.cgi


ΑΛΛΑ και αυτο θελει ΠΟΛΥ ψαξιμο . Δεν μπορω να σου πω αλλο, γιατι με τις δικες μου (TP-Link , Tapo C200) βρηκα τα URL μετα απο 3μιση ωρες ψαξιμο 

 

Έγινε επεξεργασία από acct
font color
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.