Jump to content


προβλημα με το δευτερο δισκο


Recommended Posts

καλησπερα  σας  θα ηθελα τη βοιθεια σας  εδω και αρκετο καιρο  ο δευτερος μου δισκος   που τον εχω συνδεσει με το  vuze  ξαφνικα  βαραει κατοσταρες και πεφτει   ειχα εναν παλιο πανω και καικε στο τελος νομιζα οτι ηταν  λογο παλαιοτητας  τωρα και ο καινουριος που αλλαξα κανει το ιδιο  εχω κανει ηδη φορματ μηπως ηταν καποιος ιος η κατι τετοιο  αλλα δε μπορω να καταλαβω τι συμβαινει  μπορειτε να με βοηθησετε  ? σας ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Οι δισκοι ειναι πενα. 

Ισως καποιος αισθητηρας του δισκου τραβηξε κανα ζορι, ισως και η μητρικη (Τα δεδομενα τα τραβαει το HDD Smart, που ειναι μεσα απο το BIOS)

 

Τι μπορώ να κάνω για να το φτιάξω? Νομίζω ότι το πρόβλημα ξεκίνησε όταν άλλαξα τη κάρτα γραφικών παίζει να επιρεαζει?  

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη δοκιμασε τον δισκο σε αλλο PC η σε καποιο εξωτερικο κουτι και δες πως παει.

Βαλε παλι τον παλιο επανω και δες πως παει...


Η γραφικων δεν επηρεαζει, εκτος αν εγινε κατι στην τοποθετηση και κατι / καπως χαλασε στην μητρικη !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Για αρχη δοκιμασε τον δισκο σε αλλο PC η σε καποιο εξωτερικο κουτι και δες πως παει.

Βαλε παλι τον παλιο επανω και δες πως παει...


Η γραφικων δεν επηρεαζει, εκτος αν εγινε κατι στην τοποθετηση και κατι / καπως χαλασε στην μητρικη !

οπως εβγαλα τη μια  εβαλα την αλλη το μονο που εκανα αλλαξα  το φυσακι απο τη σατα ενα στη σατα δυο .. η πλακα ειναι οτι αν το vuze ειναι κλειστο δουλευει κανονικα ο δισκος αν ειναι ανοιχτο και πας  να ανοιξεις μια ταινια για παραδειγμα μολις το  vuze  αρχισει να κανει seed   παει 100 % 

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε τίποτε, έτσι δουλεύουν όλοι οι torrent clients, ειδικά αν κλείσατε προηγουμένως την εφαρμογή απότομα, ή όταν ξεκινάει ένα torrent με ογκώδες περιεχόμενο, όπου ο client προκαταλαμβάνει το απαραίτητο χώρο στο δίσκο. Εκτός αυτού, μπορεί να ελέγχει αυτόματα τα νεορφερμένα αρχεία και το antivirus.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Oric έγραψε:

Μην κάνετε τίποτε, έτσι δουλεύουν όλοι οι torrent clients, ειδικά αν κλείσατε προηγουμένως την εφαρμογή απότομα, ή όταν ξεκινάει ένα torrent με ογκώδες περιεχόμενο, όπου ο client προκαταλαμβάνει το απαραίτητο χώρο στο δίσκο. Εκτός αυτού, μπορεί να ελέγχει αυτόματα τα νεορφερμένα αρχεία και το antivirus.

και τα παλια αρχεια ομως  ?  γενικα ο δισκος και στην αποθηκευση ζοριζετε  παρα πολυ και δε μιλαμε για μεγαλα αρχεια  αμα του βαλεις 5-6  κατευθειαν κολωνει  παει στο 100 %  τωρα του εκανα φορματ παλι  τον καθαρισα θα δοκιμασω  να βαλω καποιο αλλο κατεβαστηρι  μηπως και εχει το βουζε το προβλημα δε ξερω  αν ηταν ελατοματικος ο δισκος δε θα εβγαζε κατι ?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

γεια σας  το προβλημα δε σταματαει οτι προσπαθεια αντιγραφης κλπ απο το pc sto δισκο  και το αντιθετο τον παει 100 %  μεχρι που μου εκανε και κολληματα  χωρις να κανω κατι  προχθες εκανα φορματ στο δισκο  και δεν ειχε τιποτα μεσα  ουτε ηταν συνδεμενος με καποιο προγραμμα  και ετσι  στα καλα καθουμενα 100% μονος του  και γενικα μου ζοριζει το pc  τελικα τον εβγαλα απο τη μπριζα  και τερμα  το pc δουλευει οπως δουλευε  τι μπορει να φταιει ομως με απασχολει  εχει καποιο θεμα ο δισκος  η καποιο προγραμμα τα κανει ολα αυτα  η ειναι θεμα μιτρηκης  ? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.