Jump to content



Καποιος απο Πρεβεζα..... Πρέβεζα για ζευγαρι τον Οκτώβρη


AGGANIS13

Recommended Posts

Εχω 2 voucher απο τον "Τουρισμός για όλους" και ειπα να παω με την γυναίκα μου στην Πρέβεζα για 4 διανυκτερεύσεις.

Τα καταλλύματα (που ειναι συμβεβλημένα) και βρίσκονται μεσα στην Πρεβεζα απο ότι είδα ειναι

Flower Pot Complex (Κύπρου 58-60)

Ξενοδοχείο Μίνως (21ης Οκτωβρίου)

 

Ποια απο τα δυο να προτιμήσω για βολεύει στις μετακινήσεις μας χωρις να πρεπει να παιρνω αυτοκινητο?

Που αξιζει γενικα για περατζάδες-βόλτες? Καποιος πεζόδρομος ισως?

 

Λεω να παμε μια ημέρα Στην Λευκάδα και αλλη μια ημέρα Παργα - Συβοτα

Αλλη προταση?

 

Επισης θελω προτάσεις για φαγητο

Προταση για μαγαζι με καλο πρωινο brunch

Προταση για Ιταλικό με καλη πίτσα - μακαρόνια

Προταση για καλό γυράδικο.

Πραταση για καλη κρεπερι

 

Καποιος απο Πρεβεζα..... να βοηθήσει παρακαλω....

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι από Πρέβεζα αλλά την έχω επισκευτεί πολλές φορές (τελευταία γύρω στο 2014). Θα έλεγα ότι το Μίνως είναι καρακέντρο, δηλαδή είσαι κατευθείαν στην περιοχή που θέλεις να κινείσαι. Στο Google maps έχει μαρκάρει με κίτρινο την περιοχή που θεωρείται κέντρο και έχει και το περισσότερο ενδιαφέρον. Η παραλία από την πλατεία Ανδρούτσου και νότια είναι ο πεζόδρομος που περπατάει ο περισσότερος κόσμος και τα μαγαζάκια (κυρίως μεζεδοπωλεία) είναι από εκεί μέχρι την λεωφόρο Ειρήνης στα δυτικά. Από φαγητό δε μπορώ να βοηθήσω, εμείς τιμούσαμε κυρίως ψαροταβέρνες πχ το Συμπόσιο και μεζεδοπωλεία όπως η Τρελή Γαρίδα ή το Ρεμπέτικο Στέκι. Brunch πιθανότατα να έχει στην πιο γνωστή τους καφετέρια τo Prevere. Μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα από το 2014 βέβαια.

 

Οι εκδρομές που έχεις στο μυαλό σου είναι αυτές που προτείνονται συνήθως, αν είσαι λάτρης των ποταμών θα έλεγα να επισκευτείς και τον Αχέροντα και να περπατήσεις μέχρι τις πηγές το ποτάμι ανάποδα (κοντά στη Γλυκή). Μπορείς να το συνδυάσεις με την Πάργα αφού είναι από την ίδια μεριά.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.