Jump to content


Google login έχοντας τους κωδικούς


Recommended Posts

Μια βοήθεια-ερωτηση.

Έχοντας τους κανονικούς κωδικούς (χωρίς να ψάχνω πιθανό password) ενός Google account, και με τις εξής προϋποθέσεις:

 

α. Δεν θέλω να δηλώσω στα Google settings κινητό για τον συγκεκριμένο λογαριασμό

β. Δεν θέλω να κάνω 2pin security lock

 

Μπορώ με κάποιο τρόπο να μπαίνω από διάφορες συσκευές (υπολογιστές, κινητά, tablets);

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω αυτό. Ένα θέμα ειναι, όμως, πως σε μια συσκευή, π.χ. κινητό, εάν θέλεις να προσθέσεις δεύτερο λογαριασμό Gmail, νομίζω εκεί υπάρχει θέμα.

Συγκεκριμένα:

Το κινητό ανήκει στον Γιάννη, έχει μπει με gianis@gmail.com και δουλεύει ok.

Εάν κάνει logout, και θέλει στο κινητό να προσθέσει δεύτερο λογαριασμό Gmail της γυναίκας του Άννας (εδώ είναι, στης Άννας το Gmail που δεν υπάρχει δηλωμένο κινητό και 2-pin), εκεί πρέπει να υπάρχει θέμα. Δεν έχει να κάνει με browser. Δεν το έδωσα εγώ καλά το παράδειγμα στην αρχή.

Το ίδιο γίνεται όταν απ' το κινητό μπαίνεις σε διαφορετικές Google Classroom. Στο κινητό έχει κατέβει από το Play Store η εφαρμογή Google Classroom. Όταν πάει να μπει στο Google Classroom με διαφορετικούς κωδικούς Gmail, υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνει ο ένας logout για να μπει ο άλλος. Δηλώστε στο κινητό και το δεύτερο λογαριασμό και αλλάζετε λογαριασμό (και τάξεις) on the fly, μέσα από την εφαρμογή, κάνοντας tap πάνω στο άβαταρ. 

 

 

Screenshot_20201203-181911.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.