Jump to content



FlashFXP συνδεση 2pc


dukepapas

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους ηθελα να κανω μια ερωτηση εχω δυο pc στο σπιτι σε διαφρετικα συμεια και θελω με το συγκεκριμενο προγραμμα να μεταφερω αρχεια......βαζω την ip του ρουτερ αλλα ζηταει ενα κωδικο πως μπορω να τα ενωσω ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

το βρικα εβαλα στο ενα root και στο αλλο root1 με ενα password εβαλα να ψαξει το ενα του αλλου ζηταει το pass το βαζω αλλα δεν μπαινει μηπως εκει που λεει site πρεπει να βαλω και κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταλαβει ακριβως τι γινεται απλα να σου πω οτι για να δουλεψει αυτο θα πρεπει τουλαχιστον ενα απο τα δυο πισι να τρεχει ftp server για να συνδεθεις απο το αλλο σαν client

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ξερω πως γινεται αυτο........ πχ οταν ηθελα να περασω καποτε παιχνιδια απο το pc στο pc3 τα περναγα μεσο του ρουτερ εβαζα στο pc την ip του pc3 και τα μετεφερα ασυρματα η με καλοδιο τωρα εδω απο pc se pc με το ιδιο προγραμα παλευω να καταλαβω πως γινεται............δεν εχει και κανα ενχιριδιο στα ελληνικα..........η βιντεο στο youtube

Link to comment
Share on other sites

Λογικα στο πλειστεισον ετρεχει καποιος σερβερ για να μπορεις να συνδεθεις. Δεν εχω ασχοληθει με το ΠΣ3 για να σου πω ακριβως.

Μπορεις να βαλεις τον σερβερ απο εδω στο ενα πισι και να συνδεεσαι απο το αλλο χρησιμοποιωντας την ΙΡ του και τον FlashFXP client 

Link to comment
Share on other sites

Θα καθεσαι σε ενα πισι συγκεκριμενο και θα κανεις αμφιδρομη μεταφορα; Αν ναι τοτε στο απομαρυσμενο πισι τον σερβερ και σε αυτο που καθεσαι τον κλαιεντ.

Αν μετακινεισαι τοτε και στα 2 σερβερ ή π.χ. teamviewer για να συνδεεσαι στο πισι που εχει τον κλαιεντ και απο το απομακρυσμενο πισι 

Έγινε επεξεργασία από Seek & Find
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος dukepapas έγραψε:

εχω δυο pc στο σπιτι σε διαφρετικα συμεια και θελω με το συγκεκριμενο προγραμμα να μεταφερω αρχεια.

 

Εγώ το κάνω με το Anydesk (Free). Είναι εφαρμογή απομακρυσμένης επιφάνειας εργασίας και είναι πολύ απλό στη χρήση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.