Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

Σειρα μου!!!

Εχω μια καρτα γραφικων Sapphire Radeon HD 5770 1GB.

Πρεπει να ειναι ενταξει απλα μπορει να ανεβει η θερμοκρασια γτ η ψυχτρα ειναι πανω με tie wraps.

Ειμαι Λαμια, οποιος θελει χερι-χερι απο Αθηνα θα πρεπει να περιμενει να κατεβω :p αλλιως τα εξοδα δικα του με αντικαταβολη.

Καλησπερα,ενδιαφερομαι και εγω για την καρτα.Επισης εχω μια φιλη στο πανεπηστημιο της Λαμιας που μπορει να παραλαβει αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Νικολα φιλε δεν εισαι ενταξει.στελνω πρωτος μηνυμα με το που στελνεις εσυ την προσφορα σου και μου λες οτι εστειλε αλλος πρωτος.πως εστειλε αλλος πρωτος? πριν βαλεις την προσφορα σου εστειλε? εξαλλου πρωτα ποσταρουμε εδω και μετα σε pm.αλλα ακομα και ετσι,πρωτος ποσταρα εδω και μετα εστειλα και pm.Γιατι δεν εισαι ενταξει? και απο την στιγμη που μου λες οτι κλεισαμε και οτι θα τα στειλεις την Τριτη?Με δουλευεις?

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζει 5770 και δεν είναι εντάξει; :TD:

Και να έγινε κάποιο glitch με την σειρά, δεν είναι αρκετό για τέτοιους αφορισμούς.

Και εγώ την ήθελα την κάρτα και από την ανταπόκριση των παιδιών εκτίμησα ότι σίγουρα δεν θα την πάρω, αλλά ένα μπράβο οφείλω να του το πω όπως και να 'χει, για την κίνηση :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν μπορει να μου λεει οτι οκ,κλεισαμε στην στελνω την Τριτη και μετα να μου λεει οτι εστειλε αλλος πρωτος..Αφου αλλος εστειλε πρωτος τι μου λεει οτι οκ κλεισαμε? Καλυτερα να μου πει δν θελω να την στειλω παρα τετοια..

Link to comment
Share on other sites

Την χαρίζει εκει που είναι πιο εύκολα να την δώσει πχ..

Αν την έδινα εγω και μου έλεγε ο ενα παιδί απο δω μέσα να του την στείλω πρώτος και μετά έβρισκα ενα άλλο παιδί απο την πόλη μου, θα την έδινα στον δεύτερο..

Δεν φτάνει που την χαρίζει το παιδί θα παιδεύεται κίολας..

Αντι να τον συγχαρούμε για αυτη την κίνηση του την λέμε και απο πάνω σα δεν ντρεπόμαστε λεω εγω. :TD:

Link to comment
Share on other sites

οπως σου ειπα Βαγγελη και σε ΠΜ με βολευει να την στειλω στο παιδι καλυτερα.

μου ηρθαν πολλα ΠΜ σε λιγο χρονο. Συγγνωμη αν σε απογοητευσα παντως δεν ειναι σωστο να λες οτι δινεις 10€ παραπανω για να την παρεις εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Νικολα φιλε δεν εισαι ενταξει.στελνω πρωτος μηνυμα με το που στελνεις εσυ την προσφορα σου και μου λες οτι εστειλε αλλος πρωτος.πως εστειλε αλλος πρωτος? πριν βαλεις την προσφορα σου εστειλε? εξαλλου πρωτα ποσταρουμε εδω και μετα σε pm.αλλα ακομα και ετσι,πρωτος ποσταρα εδω και μετα εστειλα και pm.Γιατι δεν εισαι ενταξει? και απο την στιγμη που μου λες οτι κλεισαμε και οτι θα τα στειλεις την Τριτη?Με δουλευεις?

...επειδή έχει ξαναγίνει ζήτημα : ο ίδιος ο astrolabos διευκρίνησε πως "δεν είναι αγγελίες εδώ" = δεν είναι αγγελίες αγοραπωλησιών-άρα δεν τίθεται ζήτημα να "παίζει" κάποιος με τις τιμές-οπότε σταματήστε να επικαλείστε κανόνες που δεν υπάρχουν επειδή είτε έτσι νομίζατε, είτε έτσι από αλλού ξέρετε, είτε έτσι θα θέλατε να είναι, είτε επειδή υπάρχει μια άγραφη ΣΥΝΗΘΕΙΑ που "τηρείται" από κάποιους (ίσως πολλούς, ίσως τους περισσότερους). Χαρίζει κάποιος κάτι, και το διαθέτει όπως νομίζει, σε όποιον νομίζει, και όπως νομίζει. Από πού κι ως πού είναι "υποχρεωμένος" να ακολουθήσει "οποιονδήποτε" κανόνα (και δη της "χρονολογικής σειράς"); Λογικά πάρτε το δηλαδή...Συμφωνώ ότι καλό θα ήταν να τηρείται η χρονική προτεραιότητα, αλλά όχι και κανόνας (που δεν είναι και τέτοιος).

Επίσης, το περίφημο "ποστάρουμε πρώτα εδώ". Όκέικ, πολλοί το συνηθίζουν, πολλοί το θεωρούν σωστό, πολλοί το ΘΕΩΡΟΥΝ και κανόνα όμως, χωρίς επίσης να είναι. Και δεν έχει ούτε αυτό λόγο να είναι : πολύ απλά μπορεί να τσεκάρει pm και thread posts ο δωρίζοντας, και να βγάλει συμπέρασμα "ποιός του έστειλε πρώτος" - εφ' όσον επιθυμεί να δώσει χρονική προτεραιότητα. Και συγκεκριμένα, τα thread posts γίνονται ρε παιδιά πιο γρήγορα από τα pm...! Οπότε, τί χαλιέστε για όσους κάνουν παραπάνω κλικς για να στείλουν pm; (...ο λόγος είναι βέβαια για να έχει ο καθ' ένας "στοιχεία" για να το παίζει αυτόκλητος Εισαγγελόπουλος....) (...)

Πολύ άσχημη εικόνα πάντως το "δικό μου ήταν, εγώ το είδα πρώτος, φερ' το μου, μου ανήκει".....Προτεινόμενο avatar για όσους το βλέπουν έτσι το πράγμα :

character_gollum.jpg

Παρ' ολ' αυτά, ούτε το να τάζει κανείς και μετά ν' αναιρεί είναι καλή εικόνα...Το σωστότερο θα ήταν να μαζέψει μερικά μηνύματα, κι ΑΦΟΥ ξεσκαρτάρει με τα δικά του κριτήρια (...τα οποία επίσης καλό θα ήταν να τα δηλώνει με το ποστ του χαρίσματος), ΤΟΤΕ να ανακοινώσει στον...τυχερό, ότι αυτός θα λάβει...

ΠΟΛΥ κακή επίσης εικόνα, το "δημόσιο κράξιμο"... Προς τί δηλαδή; Για να βρει κανείς "το δίκιο του"; Για να "δακτυλοδείξει" αυτόν που χαρίζει (επειδή δεν του έγινε το κουμάντο του); Για να "ξεσκάσει"...;

Τέλος, ΧΕΙΡΙΣΤΗ εικόνα το "...να σου δώσω και τάδε €, για να το πάρω εγώ"...

Και το θέμα είναι ότι όλα τα παραπάνω, δεν είναι θέμα εφαρμογής κανόνων, αλλά θέμα κοινής λογικής που πρέπει να εφαρμόζεται για να αποφεύγεται η ύπαρξη τέτοιων εικόνων...

(...κατά τ'΄άλλα, $!%@%!@ το &@!&@^ μου !&!^*^# και *^!%@!*^ την !#^ που έκανα άλλα κι άλλα απογευματιάτικα και μπήκα πολύ αργά για να προλάβω την κάρτα....^#@!^!!!!!!!!!)

Έγινε επεξεργασία από washcloud
Link to comment
Share on other sites

...επειδή έχει ξαναγίνει ζήτημα : ο ίδιος ο astrolabos διευκρίνησε πως "δεν είναι αγγελίες εδώ" = δεν είναι αγγελίες αγοραπωλησιών-άρα δεν τίθεται ζήτημα να "παίζει" κάποιος με τις τιμές-οπότε σταματήστε να επικαλείστε κανόνες που δεν υπάρχουν επειδή είτε έτσι νομίζατε, είτε έτσι από αλλού ξέρετε, είτε έτσι θα θέλατε να είναι, είτε επειδή υπάρχει μια άγραφη ΣΥΝΗΘΕΙΑ που "τηρείται" από κάποιους (ίσως πολλούς, ίσως τους περισσότερους). Χαρίζει κάποιος κάτι, και το διαθέτει όπως νομίζει, σε όποιον νομίζει, και όπως νομίζει. Από πού κι ως πού είναι "υποχρεωμένος" να ακολουθήσει "οποιονδήποτε" κανόνα (και δη της "χρονολογικής σειράς"); Λογικά πάρτε το δηλαδή...Συμφωνώ ότι καλό θα ήταν να τηρείται η χρονική προτεραιότητα, αλλά όχι και κανόνας (που δεν είναι και τέτοιος).

Επίσης, το περίφημο "ποστάρουμε πρώτα εδώ". Όκέικ, πολλοί το συνηθίζουν, πολλοί το θεωρούν σωστό, πολλοί το ΘΕΩΡΟΥΝ και κανόνα όμως, χωρίς επίσης να είναι. Και δεν έχει ούτε αυτό λόγο να είναι : πολύ απλά μπορεί να τσεκάρει pm και thread posts ο δωρίζοντας, και να βγάλει συμπέρασμα "ποιός του έστειλε πρώτος" - εφ' όσον επιθυμεί να δώσει χρονική προτεραιότητα. Και συγκεκριμένα, τα thread posts γίνονται ρε παιδιά πιο γρήγορα από τα pm...! Οπότε, τί χαλιέστε για όσους κάνουν παραπάνω κλικς για να στείλουν pm; (...ο λόγος είναι βέβαια για να έχει ο καθ' ένας "στοιχεία" για να το παίζει αυτόκλητος Εισαγγελόπουλος....) (...)

Πολύ άσχημη εικόνα πάντως το "δικό μου ήταν, εγώ το είδα πρώτος, φερ' το μου, μου ανήκει".....Προτεινόμενο avatar για όσους το βλέπουν έτσι το πράγμα :

character_gollum.jpg

Παρ' ολ' αυτά, ούτε το να τάζει κανείς και μετά ν' αναιρεί είναι καλή εικόνα...Το σωστότερο θα ήταν να μαζέψει μερικά μηνύματα, κι ΑΦΟΥ ξεσκαρτάρει με τα δικά του κριτήρια (...τα οποία επίσης καλό θα ήταν να τα δηλώνει με το ποστ του χαρίσματος), ΤΟΤΕ να ανακοινώσει στον...τυχερό, ότι αυτός θα λάβει...

ΠΟΛΥ κακή επίσης εικόνα, το "δημόσιο κράξιμο"... Προς τί δηλαδή; Για να βρει κανείς "το δίκιο του"; Για να "δακτυλοδείξει" αυτόν που χαρίζει (επειδή δεν του έγινε το κουμάντο του); Για να "ξεσκάσει"...;

Τέλος, ΧΕΙΡΙΣΤΗ εικόνα το "...να σου δώσω και τάδε €, για να το πάρω εγώ"...

Και το θέμα είναι ότι όλα τα παραπάνω, δεν είναι θέμα εφαρμογής κανόνων, αλλά θέμα κοινής λογικής που πρέπει να εφαρμόζεται για να αποφεύγεται η ύπαρξη τέτοιων εικόνων...

(...κατά τ'΄άλλα, $!%@%!@ το &@!&@^ μου !&!^*^# και *^!%@!*^ την !#^ που έκανα άλλα κι άλλα απογευματιάτικα και μπήκα πολύ αργά για να προλάβω την κάρτα....^#@!^!!!!!!!!!)Άσε ρε μπαγλαμίδη τα σάπια,ναουμ,από τότε που σε ενημέρωσα για τους δίσκοι περάσανε 7 nicks στο inso και κανας χρόνος...:hug:

Link to comment
Share on other sites

...και όποιος δεν ξέρει τί λες, ποιός ξέρει τί θα νομίζει :ρ

(...υπάρχει πρόμπλεμ μπάρμπα(μαρ). Ασ' τους στην άκρη και ίδωμεν. Ψωμί σου ζητάνε - για νερό; )

Ήρθε κάποιος και του τους φόρτωσα.Με το ζόρι.:whip:

Καλά,άμα σκάσεις γιάφκα,όλο και κάτι επαναστατικό θα βρεθεί,ειδοποίησέ με πριν.:fun:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

Κάνω ποδαρικό χαρίζοντας την εικονιζόμενη "δεσποινίς":

Nvidia GeForce 450 GTS (1GB,GDDR5 Dual DVI+ HDMI PCIE 2.0)

Μιας και αναβάθμισα το PC, αν και θέλω μητρική ρε γαμώτο!!, δεν την χρειάζομαι πλέον!

Λειτουργεί κανονικότατα και δεν έχει παρουσιάσει ουδέποτε πρόβλημα, ούτε έχει γίνει κάποιο modification.

Όποιος θέλει PM και καλοφόρετη!

Δεν ξέρω εάν παραβαίνω κάποιον κανόνα του TheLab.gr αλλά όποιος στείλει πρώτος , πρώτος θα σερβιριστεί:yes2:

05062012046.jpg Uploaded with ImageShack.us"]05062012046.jpg Uploaded with ImageShack.us

Υ.Γ. Η σκονίτσα στα fans, δεν υπάρχει πλέον

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

την προλαβα?εστειλα κ πμ νωριτερα :)

Περιμένω pm από τον Hayabusa, εντός λίγων ημερών χαρίζω και μητρική :

FOXCONN:H55MXV

images?q=tbn:ANd9GcQ8o25MFqZ9KeOdIv2qlBceKUwdufJlwT43a7LnC-l1JrV3VX0A0w

Θα βρω και τις μνήμες (4GB), τις οποίες χρησιμοποιούσα.

Και μητρική / μνήμες σε άψογη κατάσταση!

First pm , first served!:fun:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.