Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

Τσεκαρε το...!! Εγω δεν εχω προβλημα να μην παρω το κουτι,εσυ θα το δωσεις οπου θες...αλλα εχω προβλημα με το να μην τηρουνται καποιοι απλοι και λιγοι κανονες....

(Disclaimer πρωτα : ουδεμία σχέση -άμεση ή έμμεση- έχω με την ζήτηση του κουτιού. Μου την δίνει κι όλας που "αυτοϋποχρεώνομαι" να το γράψω, αλλά, ως γνωστόν, ενδέχεται να αρχίσουν χαριτωμένες υποθέσεις από διάφορους, κι επειδή ούτε κι αυτό μου αρέσει, ας πάει το ντισκλεϊμεροπαλιάμπελο...)

Αναρωτιέμαι λοιπόν, γιατί ακριβώς γράφεις ότι το (ουσιαστικό σου) πρόβλημα είναι "η μη τήρηση απολών/λίγων κανόνων",,,τη στιγμή που το παληκάρι που χαρίζει το εν λόγω κουτί του...σκανδάλου, έχει εξηγήσει ότι τα πμ που έλαβε ήταν επειδή δεν είχε ποστάρει στο παρόν νήμα, αλλά στις πωλήσεις...Με ΑΛΛΑ λόγια, η "ευθύνη" για την "αναστάτωση", είναι δική του (και φυσικά δεν έχει να δώσει λογαρισμό σε κανέναν για αυτήν - εξ' ου και τα εισαγωγικά στο "ευθύνη").

Και με ΛΙΓΟΤΕΡΑ λόγια, αυτοί που του το ζητήσανε, δεν υπόκεινταν σε κανέναν...κανόναν όταν το κάνανε.

Αν αντί να είχε γράψει "μετακινήστε το", είχε έρθει από μόνος του εδώ και είχε δηλώσει την δωρεά του, τότε ΟΚ, θα υπόκεινταν στον κανόνα τον σχετικό με την "συμμετοχή" στο φόρουμ (...αρ. μηνυμάτων, χρόνος εγγραφής κλπ γνωστά).

...Επίσης αναρωτιέμαι και για την παρακάτω προτροπή :

να πεις στο αλλο παιδι να το ζητησει και δημοσια....

...για ποιό λόγο ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ όπως του...υποδεικνύεις (δεν θα πω "ορίζεις" - αν και και τα δύο ρήματα είναι στο όριο της ορθής χρήσης...), ο fiestanik;

Και, για ποιό λόγο τελικώς να το ζητήσει και δημόσια ο ένας ενδιαφερόμενος στον οποίο αναφέρθηκε; Δεν υπάρχει σχετικός κανόνας και φαντάζομαι πως έαν Θ Ε Λ Ε Ι να τηρήσει ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ κάποιο είδος προτεραιότητας ο fiestanik, πχ κλασσικά την της "χρονικής αίτησης", μια χαρά μπορεί να συγκρίνει χρόνους άφιξης πμ και χρόνους δημόσιου ποσταρίσματος.

Ο λόγος των παραπάνω γραφομένων, είναι απλώς ότι το δικαίωμα στην "ευθιξία", δεν είναι προνομιακό, αλλά συλλογικό δικαίωμα.

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζεται το πολυμηχάνημα HP C7280 all in one, σε καλή κατάσταση. Το πρόβλημα που έχει σχετίζεται με την αναγνώριση των μελανιών. ΔΕΝ έχω ασχοληθεί καθόλου, αλλά πιστεύω με hard reset (hp hidden codes) και σωστό καθάρισμα των ink bays θα παίξει μια χαρά! Παράδοση στο γνωστό Κοπριτό-εργαστήριο (Καλλιθέα/Αθήνα) ...

Link to comment
Share on other sites

και εγω για το cpu cooler αν δε το παρει το πρωτο παλικαρι

ευχαριστω πολυ

Ruby Orb Thermaltake CPU Cooler 775,AM2,939,754 (Πρέπει να τα έχω σχεδόν όλα τα bracket εκτός αν καταλάθος χάθηκε κάποιο)

Link to comment
Share on other sites

PC PowerPad Pro

Ruby Orb Thermaltake CPU Cooler 775,AM2,939,754 (Πρέπει να τα έχω σχεδόν όλα τα bracket εκτός αν καταλάθος χάθηκε κάποιο) ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ (1. [MENTION=21223]ponaei8anasi[/MENTION] , 2.alexcrx)

USB Modem 56k Diamond Supra Max

Floppy Drive Samsung (Πρέπει να δουλεύει απ' όσο θυμάμαι)

CD-RW Teac CD-W58E ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ

CD-RW Asus CD-S500/a

Thrustmaster Universal Challenge 5in1 V3 (Πλήρως λειτουργική) ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ

Routers:

2x Thomson ST780 WL ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ

Tilgin Vood AB 452w_A (Χωρίς μετασχηματιστή. Μπορεί και να το βρώ)

Και τα τρία είναι με firmware απο Vivodi. Αν θυμάμαι καλά δουλεύουν. Ανάβουν αλλά δε ξέρω κάτι παραπάνω και δεν έχω χρόνο να τα δοκιμάσω.

Στείλτε πμ για να κανονίσουμε παραλαβές.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να αδειαζω και εγω απο πραγματα

εχω αυτους εδω τους σκληρους οι οποιοι εχουν ψωφησει λογω bad sectors

στειλτε μου οποιος τους θελει να τους δωσω....

σε καποιον μπορει να φανει χρησιμος για πιθανα ανταλακτικα ενω σε μενα μονο χωρο πιανουν.

ευχαριστω

υγ. το εχω βαλει και σε διπλανο φορουμ

post-22530-1416077061,4122_thumb.jpg

post-22530-1416077061,3444_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από sobi
αλλη φωτο
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να αδειαζω και εγω απο πραγματα

εχω αυτους εδω τους σκληρους οι οποιοι εχουν ψωφησει λογω bad sectors

στειλτε μου οποιος τους θελει να τους δωσω....

σε καποιον μπορει να φανει χρησιμος για πιθανα ανταλακτικα ενω σε μενα μονο χωρο πιανουν.

ευχαριστω

υγ. το εχω βαλει και σε διπλανο φορουμ

[ATTACH]54685[/ATTACH]

Ενδιαφέρομαι, έχεις πμ

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να αδειαζω και εγω απο πραγματα

εχω αυτους εδω τους σκληρους οι οποιοι εχουν ψωφησει λογω bad sectors

στειλτε μου οποιος τους θελει να τους δωσω....

σε καποιον μπορει να φανει χρησιμος για πιθανα ανταλακτικα ενω σε μενα μονο χωρο πιανουν.

ευχαριστω

υγ. το εχω βαλει και σε διπλανο φορουμ

[ATTACH]54685[/ATTACH]

Ενδιαφέρομαι, στέλνω π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Χαριζεται μια στοκ ψυχτρα απο 6950 Sapphire.

Η υπολοιπη καρτα θα κρατηθει για ντεκορ μιας και αγοραστηκε με

"πιξελιασμενο" πυρηνα.

ας χαρει σε ασπιρινες τα λεφτα

Με ενδιαφέρει!!!Θα πάει για καλό σκοπό σε φίλο που του χάλασε η στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Δικιά σου. Στείλε πμ ποιο απόγευμα μπορείς για να ρυθμίσω να είμαι διαθέσιμος.

[MENTION=15394]alexcrx[/MENTION] μπαίνεις σε σειρά.

PC PowerPad Pro

Ruby Orb Thermaltake CPU Cooler 775,AM2,939,754 (Πρέπει να τα έχω σχεδόν όλα τα bracket εκτός αν καταλάθος χάθηκε κάποιο) ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ (1.ponaei8anasi, 2.alexcrx)

USB Modem 56k Diamond Supra Max

Floppy Drive Samsung (Πρέπει να δουλεύει απ' όσο θυμάμαι)

CD-RW Teac CD-W58E

CD-RW Asus CD-S500/a

Thrustmaster Universal Challenge 5in1 V3 (Πλήρως λειτουργική) ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ (metalmike)

Routers:

2x Thomson ST780 WL

Tilgin Vood AB 452w_A (Χωρίς μετασχηματιστή. Μπορεί και να το βρώ)

Και τα τρία είναι με firmware απο Vivodi. Αν θυμάμαι καλά δουλεύουν. Ανάβουν αλλά δε ξέρω κάτι παραπάνω και δεν έχω χρόνο να τα δοκιμάσω.

CD-RW Teac CD-W58E + 2x Thomson ST780 WL

Το drive και ένα ρόουτερ επίσης θα πάει σε pc φίλου το άλλο το θέλω για μένα!Αν δεν δόθηκαν θα τα χρειαζόμουν!

Link to comment
Share on other sites

Δικά σου. Ενημερωτικά κ παλι φοράνε firmware κλειδωμένα απο vivodi. Υπάρχει τροπος να περάσεις άλλο, δε θυμάμαι πως καθόλου. Τα έχω χρόνια.

*GNex*

Link to comment
Share on other sites

Xαρίζονται . . .

KVM SWITCH VGA+PS2 http://www.axd.gr/images/levelonekvm.jpg

wired modem speedtouch 530 http://en.wiki.edpnet.be/images/2/20/Speedtouch530.jpg

usb hub (4 θυρες)

κατα προτίμηση Αθήνα . . .

Έγινε επεξεργασία από rastafari
περιοχή
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.