Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

Χαρίζω αυτήν εδώ, σχεδόν καινούρια. Palit GeForce 210 1GB | Skroutz.gr

Μένω Αθήνα οπότε θα προτιμήσω άτομο άνευ μεταφορικών (με συνάντηση).

Άμεσο ενδιαφέρον για το pc του μικρού μου,αν δεν κάτσει με κάποιον παραπάνω θα το εκτιμήσω ιδιαιτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορεί κάποιος χρήστης να ζητήσει κάτι πρέπει να ισχύουν ένα από τα παρακάτω:

0-6 μήνες, 100 μηνύματα

6-12 μήνες, 50 μηνύματα

12-36 μήνες, 40 μηνύματα και

36+ μήνες, 30 μηνύματα

Αν κάποιος χαρίσει πράγματα - και δεν εννοώ κατηγορίας καλωδίου ρεύματος - τότε οι παραπάνω κανόνες δεν ισχύουν.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τον @el.biggiee για τη κάρτα γραφικών.

Άψογος με εξυπηρέτησε και στην παραλαβή.:T:

Και μένα με βόλευε άσε που πέτυχα κλειστές πύλες στην σχολή... Να είσαι καλά.

Για να μπορεί κάποιος χρήστης να ζητήσει κάτι πρέπει να ισχύουν ένα από τα παρακάτω:

0-6 μήνες, 100 μηνύματα

6-12 μήνες, 50 μηνύματα

12-36 μήνες, 40 μηνύματα και

36+ μήνες, 30 μηνύματα

Αν κάποιος χαρίσει πράγματα - και δεν εννοώ κατηγορίας καλωδίου ρεύματος - τότε οι παραπάνω κανόνες δεν ισχύουν.

Ευχαριστω

Για την πώληση υπάρχει αυτή η εξαίρεση; (έχω κάποια parts από λάπτοπ)

Link to comment
Share on other sites

Δινω επεξεργαστες athlon 939 - 940 socket, celeron d 2,66 και πολλα sdram dimms 32,64 mb καθως και 256 και 512 ddr dimms. Αν υπαρχει καποιος να μου δωσει σετακι 286/386.

Θεσσαλονικη

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από nikdev
Link to comment
Share on other sites

Πολυμηχάνημα & φαξ EPSON Stylus Office BX300F

epson-stylus-office-bx300f.jpg

To μηχάνημα λειτουργεί ΑΛΛΑ έχωντας βάλει τα συμβατά μελάνια του Πλαισίου και της Mediamarkt πετάει στην εκκίνηση μήνυμα ότι δεν αναγνωρίζει τα δοχεία και ζητάει αλλαγή.

Δεν ασχολήθηκα μαζί του και πήρα άλλο πολυμηχάνημα οπότε το έχω στην άκρη.

Έχει δεί ελάχιστη χρήση και είναι κρίμα να κάθεται.

Όποιος το θέλει περνάει και το πέρνει από Ν. Σμύρνη.

(λόγο όγκου δεν το κουβαλάω παίδες, ελάτε και πάρτε το όποιος το θέλει :triniti: )

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω τον [MENTION=416]dpolal[/MENTION] για το πολυμηχάνημα! Θα το βάλω κάτω σήμερα να δω τι μπορεί να κάνει. :)

Εγώ με τη σειρά μου θέλω να δώσω μία οθόνη LG L206WU-WF (20 ίντσες, TN panel με κωδικό LM201WE3-TLH2).

hKOiLqis.jpg sInaA1Is.jpg

Τα specs:

Screen size (inches): 20

Panel Type: TN

Aspect Ratio: 16:10

Screen Resolution: 1680 x 1050

Brightness (cd/m²): 300

Contrast Ratio: 5000:1 (DFC)

Response Time (ms): 2

Viewing Angle (°): 170°/170°

Color Depth (Num of Colors): 16.7 M

Pixel Pitch (mm): 0.258 x 0.258

Surface Treatment: non Glare

Το πρόβλημα:

Πριν αρκετό καιρό, ενώ δούλευε, έβγαλε λίγο καπνό στο πάνω μέρος και έσβησε.

Παρατηρώντας πιο προσεκτικά, είδα ότι το panel δούλευε, αλλά δεν φωτιζόταν.

Την άνοιξα και βρήκα έναν μετασχηματιστή του CCFL inverter στις... μαύρες του... (βλ. εικόνες παρακάτω)

Καθόταν στο ράφι έως σήμερα που την έβαλα πάλι στην πρίζα και διαπίστωσα ότι ανάβει και φωτίζεται κανονικά, αλλά με έντονη μυρωδιά καμμένου ηλεκτρονικού.

2jKecCws.jpg QlX2qRvs.jpg 6wjxrOqs.jpg

Συνοψίζω: Έχει πρόβλημα *πιθανότατα* στο inverter board. Επίσης, αν και δεν είναι σημαντικό, να πω ότι το πίσω "λευκό" πλαστικό είναι ελαφρώς κιτρινισμένο από τα χρόνια που έχουν περάσει πάνω της.

Όποιος έχει όρεξη να βρει τι φταίει στο board και να το φτιάξει ή μπορεί να βρει εντελώς νέο board (από eBay κλπ.), ας την πάρει. Δίνεται με καλώδιο ρεύματος και καλώδιο VGA.

Θα με διευκόλυνε ιδιαίτερα να δοθεί με συνάντηση στη στάση «Άλιμος» της κόκκινης γραμμής μετρό.

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω τον [MENTION=416]dpolal[/MENTION] για το πολυμηχάνημα! Θα το βάλω κάτω σήμερα να δω τι μπορεί να κάνει. :)

Εγώ με τη σειρά μου θέλω να δώσω μία οθόνη LG L206WU-WF (20 ίντσες, TN panel με κωδικό LM201WE3-TLH2).

hKOiLqis.jpg sInaA1Is.jpg

Τα specs:

Screen size (inches): 20

Panel Type: TN

Aspect Ratio: 16:10

Screen Resolution: 1680 x 1050

Brightness (cd/m²): 300

Contrast Ratio: 5000:1 (DFC)

Response Time (ms): 2

Viewing Angle (°): 170°/170°

Color Depth (Num of Colors): 16.7 M

Pixel Pitch (mm): 0.258 x 0.258

Surface Treatment: non Glare

Το πρόβλημα:

Πριν αρκετό καιρό, ενώ δούλευε, έβγαλε λίγο καπνό στο πάνω μέρος και έσβησε.

Παρατηρώντας πιο προσεκτικά, είδα ότι το panel δούλευε, αλλά δεν φωτιζόταν.

Την άνοιξα και βρήκα έναν μετασχηματιστή του CCFL inverter στις... μαύρες του... (βλ. εικόνες παρακάτω)

Καθόταν στο ράφι έως σήμερα που την έβαλα πάλι στην πρίζα και διαπίστωσα ότι ανάβει και φωτίζεται κανονικά, αλλά με έντονη μυρωδιά καμμένου ηλεκτρονικού.

2jKecCws.jpg QlX2qRvs.jpg 6wjxrOqs.jpg

Συνοψίζω: Έχει πρόβλημα *πιθανότατα* στο inverter board. Επίσης, αν και δεν είναι σημαντικό, να πω ότι το πίσω "λευκό" πλαστικό είναι ελαφρώς κιτρινισμένο από τα χρόνια που έχουν περάσει πάνω της.

Όποιος έχει όρεξη να βρει τι φταίει στο board και να το φτιάξει ή μπορεί να βρει εντελώς νέο board (από eBay κλπ.), ας την πάρει. Δίνεται με καλώδιο ρεύματος και καλώδιο VGA.

Θα με διευκόλυνε ιδιαίτερα να δοθεί με συνάντηση στη στάση «Άλιμος» της κόκκινης γραμμής μετρό.

Θα με ενδιαφερε μιας και εχω ατομο αθηνα να παραλαβει και να μου την φερει Πατρα οταν κατεβει τελος του μηνα να το ψαξω να δω αν φτιαχνετε.Σε περιπτωση που δεν καταφερω κατι θα την ξανα βαλω εδω και οποιος ενδιαφερθει την περνει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.