Jump to content


Antimalware service cpu load on boot


Recommended Posts

Σπερες σε ολους.

Εδω και καιρο (λογικα απο οταν αλλαξα συστημα και μπηκε ο 5800Χ) εχω το εξης προβλημα:

Οταν κανει boot το pc απο κλειστο για 5 λεπτα τουλαχιστον το antimalware service μου δινει ενα cpu load γυρω στο 9% αλλα με την θερμοκρασια να φτανει 70!!!! βαθμους...

Μολις σταματαει και δεν το βλεπω πια στα tasks τοτε η θερμοκρασια παει 40 βαθμους με 45. Εχω δοκιμασει οτι μπορουσα. ΔΕΝ εχω κλεισει τελειως το windows defender για να μην ειναι εντελως απροστατευτο το PC. Εχω βαλει registry entries εχω βαλει exclusions στο defender εχω βαλει task συγκεκριμενη μερα της εβδομαδας να κανει scan, τιποτα δεν το λυνει...

Λεγοντας το σε ενα φιλο μου ειπε οτι εδω και λιγο καιρο το ιδιο service σκιζει το pc της γυναικας του το οποιο σερνεται (εγω δεν εχω τετοιο θεμα απλα εχω τρελες θερμοκρασιες) και ουτε αυτος εχει βρει λυση. Εχει παθει καποιος κατι αντιστοιχο και εχει βρει καποια λυση;

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

(μιλάμε για windows 10) το drivε, h RAM δείχνουν επίσης μεγάλη χρήση;  Άλλα services τύπου Cortana, search κλπ τα έχεις κλειστά; Ο φίλος σου ίδιο επεξεργαστή έχει; Μήπως δεν σχετίζεται με την αλλαγή επεξεργαστή κι είναι καμιά παπαριά από update των γουίντοους.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.