Jump to content



Philips Hue Συζήτηση


Recommended Posts

15 hours ago, hurin said:

IMG_2069.thumb.JPG.90fd403dcdf0c850c7176f4d89068af0.JPG

 

Διάφορα πραγματάκια. Το ANKER είναι αυτό, υποτίθεται usb 3.0 αλλά δεν...

 

transcend.thumb.png.797c44925cd0fdc5d900b91954d2a21d.png

 

Αριστερά οι μετρήσεις με το Transcend Jetflash 920 πάνω στη μητρική, δεξία πάνω στο hub

Θα βολευτεις πολυ με το hue ειδικα αν εχεις TV με ambilight.

 

Και εννοειται οτι οι λαμπες δεν εχουν καμια σχεση σε αποδοση χρωματων με αλλες...

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 ώρες, το μέλος hurin έγραψε:

IMG_2069.thumb.JPG.90fd403dcdf0c850c7176f4d89068af0.JPG

 

Διάφορα πραγματάκια. Το ANKER είναι αυτό, υποτίθεται usb 3.0 αλλά δεν...

 

transcend.thumb.png.797c44925cd0fdc5d900b91954d2a21d.png

 

Αριστερά οι μετρήσεις με το Transcend Jetflash 920 πάνω στη μητρική, δεξία πάνω στο hub

Άνθρωπέ μου, με σώζεις. Μόλις μπορέσεις, πες μου δυο πράγματα για τα hue light bars+bridge. Αυτά κοιτάζω κι εγώ, αλλά δεν ξέρω πώς τα πάει το bridge με το router. 

Καλορίζικα και καλοδούλευτα.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Άνθρωπέ μου, με σώζεις. Μόλις μπορέσεις, πες μου δυο πράγματα για τα hue light bars+bridge. Αυτά κοιτάζω κι εγώ, αλλά δεν ξέρω πώς τα πάει το bridge με το router. 

Καλορίζικα και καλοδούλευτα.

 

Δεν ειναι κατι, το συνδεεις στο Ρουτερ με καλωδιο. Μετα μεσω της εφαρμογης εχει μια διαδικασια που γινονται sync.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DEADLAZARUS said:

Άνθρωπέ μου, με σώζεις. Μόλις μπορέσεις, πες μου δυο πράγματα για τα hue light bars+bridge. Αυτά κοιτάζω κι εγώ, αλλά δεν ξέρω πώς τα πάει το bridge με το router. 

Καλορίζικα και καλοδούλευτα.

Έτσι είναι, πολύ απλή σύνδεση, με καλώδιο στο ρούτερ και μετά το bridge βλέπει μόνο του τις playbars. Μέσω της εφαρμογής είτε στο κινητό είτε στο pc τις σετάρεις που βρίσκονται σχετικά με την οθόνη (δεν την έχω σε tv).

Είμαι πολύ ικανοποιημένος, ωστόσο θεωρώ πολλά τα 150€ που κοστίζουν, πόσο μάλλον τα 450-500€ για tv. Επίσης είναι άβολο η σύνδεση με καλώδιο του bridge με το router, ας ήταν με wifi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος hurin έγραψε:

Έτσι είναι, πολύ απλή σύνδεση, με καλώδιο στο ρούτερ και μετά το bridge βλέπει μόνο του τις playbars. Μέσω της εφαρμογής είτε στο κινητό είτε στο pc τις σετάρεις που βρίσκονται σχετικά με την οθόνη (δεν την έχω σε tv).

Είμαι πολύ ικανοποιημένος, ωστόσο θεωρώ πολλά τα 150€ που κοστίζουν, πόσο μάλλον τα 450-500€ για tv. Επίσης είναι άβολο η σύνδεση με καλώδιο του bridge με το router, ας ήταν με wifi.

Εννοώ, πόση απόσταση έχει το bridge από τα play bars και αν αντιμετώπισες προβλήματα παρεμβολών του bridge στο ρούτερ (τρέχουν, αμφότερα, στα 2.4ghz). 

Άλλαξες κανάλι εκπομπής ή η διαδικασία ήταν plug and play;

Ότι είναι πανάκριβα, ναι, συμφωνώ. Στα 100 ευρώ για όλα, θα μιλούσαμε για το απόλυτο προϊόν.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Εννοώ, πόση απόσταση έχει το bridge από τα play bars και αν αντιμετώπισες προβλήματα παρεμβολών του bridge στο ρούτερ (τρέχουν, αμφότερα, στα 2.4ghz). 

Άλλαξες κανάλι εκπομπής ή η διαδικασία ήταν plug and play;

Ότι είναι πανάκριβα, ναι, συμφωνώ. Στα 100 ευρώ για όλα, θα μιλούσαμε για το απόλυτο προϊόν.

Δεν εκπεμπει wifi το bridge. Συνδεεται μονο με καλωδιο στο router/switch σου. Οι λαμπες συνδεονται στο wifi σου και επειδη ειναι στο ιδιο δικτυο βλεπουν και το bridge. Ετσι εχω καταλαβει δλδ και με το δικο μου. ?

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Hello. Σας χώρισα τις απαντήσεις σχετικά με το Hue ώστε αν θέλετε να ρίχνετε τις ερωτήσεις σας εδώ ώστε να μην χαθούν στο topic των αγορών :)

Btw, αν θέλετε αλλαγή στον τίτλο, μου λέτε! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.