Jump to content



Bh5 (''O παλιος'') on DFI and fly up to heaven


Recommended Posts

Tελικα μηπως η DFI εκτος απο UTT συμπαθει αρκετα και τα BH5???:rolleyes: :rolleyes: :innocent: :innocent: Εμενα αυτο που αφησε η μητρικη να καταλαβω μιας και με το Asus P4C800 εφταναν μονο 240 με 3,2v.Ετσι λοιπον Η DFI παρεα με εναν 3500+ Winchester και 2χ256 Kingston Hyper x PC3500 ΒH5 και ενα Thermaltake 480 να τους δινει φτερα,καταφερε το παρακατω error free στο τεστ 8 του memtest.

1)Η μνημη ειναι εκει μονο με 3,2ν και καταακουει στο ρευμα!!!:jump: :jump:

2)Ειναι με bios 310 η DFI.

3)Ψυξη μαμα αλουμινενιες ψυκτρες με δυο τεραστιες κουβερτες απο μεσα (οι οποιες θα αντικατασταθουν αυριο με χαλκινα ψυκτρακια για να δουμε τα μεγιστα.:banging:

Link to comment
Share on other sites

sorry κιόλας που σου κόβω την χαρά αλλά δεν φαίνεται τπτ... δώσε και ρυθμίσεις Bios γιατί με ίδιο συνδιασμό είμαι.. τι sandra έχεις εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl

sorry κιόλας που σου κόβω την χαρά αλλά δεν φαίνεται τπτ... δώσε και ρυθμίσεις Bios γιατί με ίδιο συνδιασμό είμαι.. τι sandra έχεις εκεί...

Σιγα σιγα ρυθμησεις σε λιγο.Οστοσο santra δεν εχω τρεξει ακομα.Ωσ το βραδυ μαλλον θα εχω ομως και σκορσ και τα λοιπα...

Link to comment
Share on other sites

Πετρο καλα πηγαν οι μνημες μεν, αλλα το screenshot δεν λεει τιποτα. Θα προτιμουσα σαν μετρο συγκρισης να ποσταρεις ενα memtest στα 258,οχι για να δουμε οτι ειναι error free, αλλα για να δουμε ποσο ειναι το unbuffered bandwith.

Τα υπολοιπα timings ποσο σφιγμενα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Πετρο καλα πηγαν οι μνημες μεν, αλλα το screenshot δεν λεει τιποτα. Θα προτιμουσα σαν μετρο συγκρισης να ποσταρεις ενα memtest στα 258,οχι για να δουμε οτι ειναι error free, αλλα για να δουμε ποσο ειναι το unbuffered bandwith.

Τα υπολοιπα timings ποσο σφιγμενα ειναι?

Πως μπορω να ποσταρω το screen απο το memtest?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από petros@idk$

Πως μπορω να ποσταρω το screen απο το memtest?

με ψηφιακη...!

Πετρο καλα πηγαν οι μνμες ε?ηταν τυχερη η μητρικη....:p

λογικα αμα ριξεις και αλλο ρευμα θα πανε και αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης

με ψηφιακη...!

Πετρο καλα πηγαν οι μνμες ε?ηταν τυχερη η μητρικη....:p

λογικα αμα ριξεις και αλλο ρευμα θα πανε και αλλο...

Εγκο ντεν εκει τσιφιακη.

Οντος πολυ γουρλουδικια η αλλαγη πλατφορμας.Και εγω αυτο πιστευω οτι μεχρι τα 3,4ν που πιστευω να δεχτουν θα πανε πολυ καλα.Αλλα για να πεξω πανω απο 3,2 περιμενω να παρω αυριο χαλκινα ψυκτρακια.

Link to comment
Share on other sites

μιας και άνοιξες το θέμα να ρωτήσω και εγω το παρακάτω unbuff με τα παρακάτω timmings σε DFi SLi-D και 2*256 Mushkin BH-5 καλό είναι?

Fsb 300MHz και μνήμες στα 240MHz με 3.2v απο Bios

Αν το ξεχείλωσα πείτε :(

1. Unbuffered

unbuffered-xalaro.JPG

2.Buffered

240-bh5.JPG

3.Timmingz

11-05-05_1500.jpg

11-05-05_1501.jpg

Link to comment
Share on other sites

Που?:blink: Που ειναι το λαθος:eek: :eek: ?Ωχ το trtw ειναι λαθος:eek::(

Συνχωραμε Chroma:tomato: :tomato: :tomato: kai mhn me :rip:

Πλακα πλακα ευχαριστω πολυ τον Chroma γιατι αυτη ηταν τεραστια βοηθεια.:worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl

μιας και άνοιξες το θέμα να ρωτήσω και εγω το παρακάτω unbuff με τα παρακάτω timmings σε DFi SLi-D και 2*256 Mushkin BH-5 καλό είναι?

το score θα ηταν υπερβολικα καλο, αλλα δεν νομιζω να ειναι 'πραγματικο' unbuffered... κατι δεν εχεις απενεργοποιησει απο τις επιλογες του sandra

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee

/εδιτ στο CPUz γιατι δεν δειχνει trrd=0 αλλα 2? :shifty:

Σορυ λαθος pic την τραβηξα τωρα και νομιζα οτι ειχα αφησει τις προηγουμενες ρυθμησεις.Χιλια συγνωμη.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι οκ ε? Για πείτε..

mallonoke.JPG

realunbuff.JPG

Επίσης να ρωτησω επειδή κάποτε έπαιζα με κάτι timings αλλα σε μια 9800 και είδα κάποια τα οποία αν χαλάρωνες έδιναν τρελά hz επάνω και άλλα τα οποία η δούλευαν σε μια συγκεκριμένη τιμή ή έπαιζαν πολύ λίγο και δεν έδιναν σε Mhz ή δεν έπαιζαν ρόλο στο πόσο ανέβαιανν οι μνήμες. Αντίστοιχα σε αυτή την περίπτωση ποιά είναι?

Αυτό το skew τί είναι ρε gmt???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.