Jump to content



πρόταση για σοβαρή ομπρέλα παραλίας με ξεχωριστη Μεταλλική Βάση ; για τον πατερα μου


edwin

Recommended Posts

+1 για την Maui αλλα παρτην σε μπλε (πηρα 2 φετος απολυτα ευχαριστημενος) και για βαση https://www.e-jumbo.gr/kalokairina/exoplismos-paralias-eidi-kambingk/ombreles-thalassis/vaseis-ombrelas/vasi-ombrelas-stavros-ble-f22_301302/ παρα την φθηνη τιμη της ειναι πολυ αξιοπιστη δεν φευγει με τιποτα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, YDinopoulos said:

για την https://www.skroutz.gr/s/23773453/Maui-Sons-Διαμέτρου-2-20m-UPF50-Γαλάζιο.html  να παρω για δοκαρι  αυτο;  Golden Fleece Hammering Stake για Κοντάρι Ομπρέλας Διαμέτρου έως και 30 mm 10106 - Skroutz.gr  η να παρω αυτο  που μου προτεινες;

 

Σαν ομπρελλα  στο θεμα αερα και ακτινων , και σκιας  ειναι αρκετα καλη;

H 2.20m ποσα ατομα χωραει; για 2 ατομα ειναι αρκετα καλη;

Στο αμαξι μου θα χωραει; εχω ενα opel astra του 2005

 

 

με την  28αρα  βαση δεν ειχες κανενα προβλημα με  την ομπρελα;

επειδη στην  περιγραφη  λεει  

 

Άξονες 28/32mm  για την Maui & Sons Διαμέτρου 2.20m UPF50+ Μπλε

2004-astra-h-opel.jpg

Έγινε επεξεργασία από edwin
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Proteas said:

+1 για την Maui αλλα παρτην σε μπλε (πηρα 2 φετος απολυτα ευχαριστημενος) και για βαση https://www.e-jumbo.gr/kalokairina/exoplismos-paralias-eidi-kambingk/ombreles-thalassis/vaseis-ombrelas/vasi-ombrelas-stavros-ble-f22_301302/ παρα την φθηνη τιμη της ειναι πολυ αξιοπιστη δεν φευγει με τιποτα.

 

γιατι να την  παρω σε  μπλε; τι διαφορα εχει η μπλε απο την γαλαζια;

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, rastafari said:

Μια maui που πηρα φετος απο το praktiker ειχε σωληνα 29mm (μετρημενη απο εμενα) και επειδη το δοκιμασα σε hammerstake 28mm δεν εμπαινε...

Χρειαζεσαι 30 ή 32 mm

οποτε σε αυτην  https://www.skroutz.gr/s/23773453/Maui-Sons-Διαμέτρου-2-20m-UPF50-Γαλάζιο.html  να παω σε

 

Golden Fleece Hammering Stake για Κοντάρι Ομπρέλας Διαμέτρου έως και 30 mm 10106 - Skroutz.gr

Golden Fleece Hammering Stake για Κοντάρι Ομπρέλας Διαμέτρου έως και 32 mm 10108 - Skroutz.gr;

 

Πιο σαφε ειναι  η 32;  η να παω σε  30;

βασικα εχω  μπερδευτει με το κονταρια. και δεν θελω να παρω το λαθος κονταρι  για την .2.20, και μετα πληρωσω πεταμενα   λεφτα,.

Υπαρχει  περιπτωση η .2.20 να μην κανει στο  κονταρι των  28  και να κανει στο 30  και 32;

 

αυτα τα 3  κονταρια  υπαρχουν

 

 

image.thumb.png.ffe51de8df835344dfe2f550aafbb918.png

 

 

 

image.thumb.png.7bf8e614a32de66bccf894d5427d36c1.png

 

image.thumb.png.336aab176568fefb3182531b7e3127e6.png

Έγινε επεξεργασία από edwin
Link to comment
Share on other sites

Κανει και στο 30mm αλλα και στο 32mm σφιγγει μια χαρα και ας εχει αερα η σωληνα.

Με την λογικη οτι η ομπρελλα ειναι αναλωσιμο πηγα σε μεγαλυτερη διαμετρο στο μπαστουνι για να εχω επιλογες στο μελλον γιατι με το προηγουμενο που ειχ(αρκετα μικροτερη διαμετρος)με περιοριζε η διαμετρος του stake στην διαμετρο της ομπρελλας

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, rastafari said:

Κανει και στο 30mm αλλα και στο 32mm σφιγγει μια χαρα και ας εχει αερα η σωληνα.

Με την λογικη οτι η ομπρελλα ειναι αναλωσιμο πηγα σε μεγαλυτερη διαμετρο στο μπαστουνι για να εχω επιλογες στο μελλον γιατι με το προηγουμενο που ειχ(αρκετα μικροτερη διαμετρος)με περιοριζε η διαμετρος του stake στην διαμετρο της ομπρελλας

οποτε να παω στο  32  για να ειμαι  πιο ασφαλεις;

 

αν παω στο  32 λες να εχω προβληματα και θεματα ,με το σφυξιμο κτλ;  η να παω στο 30 καλυτερα;

Έγινε επεξεργασία από edwin
Link to comment
Share on other sites

Σου περιγραφω πως το εχω αυτη την στιγμη και προσωπικα δεν εχω θεμα με την διαφορα στην διαμετρο.

Για να καταλαβεις και τα παιδια που σφιγγουν την ομπρελλα δεν κουνιεται...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rastafari said:

Σου περιγραφω πως το εχω αυτη την στιγμη και προσωπικα δεν εχω θεμα με την διαφορα στην διαμετρο.

Για να καταλαβεις και τα παιδια που σφιγγουν την ομπρελλα δεν κουνιεται...

αν παω στο 30 θα ειμαι  κομπλε;  η θα εχω προβληματα και θεματα ,με το σφυξιμο κτλ;  δεν θελω να παω σε 32 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος edwin έγραψε:

γιατι να την  παρω σε  μπλε; τι διαφορα εχει η μπλε απο την γαλαζια;

45 βαθμοι εξω και κατω απο την μπλε πραγματικα κρυωνα και στην θαλασσα αλλα και στο σπιτι, λεω για την μπλε γιατι νομιζω οτι κανει καλυτερη σκια.

Για βαση που κοιτας γνωμη μου ειναι αν παρεις σιδερενια παρε αυτην που εχω αναφερει πρωτα δοκιμασε την και αν δεν σου κανει τοτε παρε την σιδερενια,

αλλο να δωσεις 2 και αλλο να δωσεις 30 για μια βαση.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος edwin έγραψε:

Σαν ομπρελλα  στο θεμα αερα και ακτινων , και σκιας  ειναι αρκετα καλη;

H 2.20m ποσα ατομα χωραει; για 2 ατομα ειναι αρκετα καλη;

Στο αμαξι μου θα χωραει; εχω ενα opel astra του 2005

Να σου απαντησω και στις αποριες σου ειναι μια χαρα ομπρελα κανει πολυ καλη σκια, για 2 ατομα ειναι οτι πρεπει, εγω πηρα την δευτερη αφου ειχα δοκιμασει την πρωτη γιατι την χρειαζομαι στο σπιτι στο χωριο. Οσο για το αμαξι σε astra j δεν χωραει στο πορτμπαγκαζ στην αρχη την εβαζα στα πισω καθισματα μετα εριξα την μικρη πλατη και κανω την δουλεια μου.

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Proteas said:

Να σου απαντησω και στις αποριες σου ειναι μια χαρα ομπρελα κανει πολυ καλη σκια, για 2 ατομα ειναι οτι πρεπει, εγω πηρα την δευτερη αφου ειχα δοκιμασει την πρωτη γιατι την χρειαζομαι στο σπιτι στο χωριο. Οσο για το αμαξι σε astra j δεν χωραει στο πορτμπαγκαζ στην αρχη την εβαζα στα πισω καθισματα μετα εριξα την μικρη πλατη και κανω την δουλεια μου.

 

πιο χρωμα να παρω;  γιατι λενε οτι  το σκουρο χρωμα ειναι καλυτερο απο το μπλε και τα αλλα χρωματα    για σκιες κτλ.

ισχυει κατι τετοιο;

Έγινε επεξεργασία από edwin
Link to comment
Share on other sites

Μαυρη η τυρκουαζ που εχει δεν θα επαιρνα, γαλαζια η μπλε. Την μπλε την εχω την προτεινω απο κει και περα ειναι θεμα γουστου.

Το θεμα ειναι οτι ειναι μια πολυ καλη ομπρελα και δεν θα μετανοιωσεις την αγορα της.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανω quotes, βαριεμαι :p 

 

 28mm εξωτερικη, ιδανικα θελει μεχρι 30mm. Παραπανω σε αποτομη ριπη αερα, μπορει να σπρωξει την ομπρελλα προς τα πανω γιατι δεν πιανει το ιδιο καλα

(αυτο μου το ειπε πωλητης σε καταστημα με ειδη camping)

 

Το χρωμα δεν επηρεαζει και τοσο. Λενε οτι της καποιες που ειναι ασημι, αντανακλουν παραπανω.

Το πιο σοβαρο ειναι να σιγουρευτεις οτι εχει δεικτη προστασιας πανω απο 50-55. 

 

Επισης σοβαρο ειναι το θεμα αντιρηδες. Προσωπικα εχω παντα 2 η 3 τυπου Γ, 40 ποντους. Σε 6αρι δεν εχει κουνηθει η ομπρελλα.

 

16 hours ago, rastafari said:

Μια maui που πηρα φετος απο το praktiker ειχε σωληνα 29mm (μετρημενη απο εμενα) και επειδη το δοκιμασα σε hammerstake 28mm δεν εμπαινε...

Χρειαζεσαι 30 ή 32 mm

 

 

Με σαλιο και υπομονη... :p 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Με σαλιο και υπομονη... :p


Δοκιμασα και λαδι αλλα δεν ηταν βραδυ :p

 

Περα απο την πλακα παντως επειδη εχω φαει δυνατους αερηδες 2-3 μερες η maui σκυλι του πολεμου και παραδοξος χωρις αντιρηδες!!

Δεν το περιμενα γιατι οι μπανελες της ειναι πλαστικες ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.