Jump to content


αγορα μητρικηs intel 1155


nikonick

Recommended Posts

καλημερα σε ολους,

 

δυστuχως εχω κταστρεψει την μητρικη asus p8h61m-le  απο απροσεξια οποτε πρεπει να αγορασω αλλη 

 

εχω βρει απο κινα καινουργιες με to b75 και  z77 αλλα ειναι αγνωστες μαρκες οποτε δεν ξερω ποιους οδηγους πρεπει να κατεβασω

 

δηλαδη εαν αγορασω ας πουμε μια μητρικη με b75 μπορω να καταβασω τους οδηγους για το b75 της asus 

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από nikonick
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος nikonick έγραψε:

αν αγορασω ας πουμε μια μητρικη με b75 μπορω να καταβασω τους οδηγους για το b75 της asus 

Θα πρέπει να κατεβάσεις τους οδηγούς από τη σελίδα της μητρικής που θα πάρεις, δηλασή αν πάρεις Gigabyte από τη σελίδα της Gigabyte, αν πάρεις ΑSUS από τη σελίδα της ΑSUS και ούτω καθεξής.

 

πριν 23 λεπτά, το μέλος nikonick έγραψε:

εχω βρει απο κινα καινουργιες με to b75 και  z77 αλλα ειναι αγνωστες μαρκες

 

Δηλαδή αυτές οι μάρκες δεν έχουν σελίδα κατασκευαστή όπως οι ASUS, GIGABYTE, MSI, ASRock, Biostar κλπ?

 

Καλύτερα να δεις μήπως μπορείς να βρεις καμία μεταχειρισμένη ή σε κάποιο μαγαζί που να έχει κάποια στη σελίδα του μήπως μπορεί να στη φέρει όπως οι παρακάτω. 

 

 

asus-p8h61-m.jpg
WWW.BESTPRICE.GR

Βρες την καλύτερη τιμή για Μητρικές Κάρτες 1155 από χιλιάδες καταστήματα. Δες τιμές, χαρακτηριστικά, προσφορές και αξιολογήσεις για Μητρικές Κάρτες 1155!

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπαιρνα ποτέ κινέζικο motherboard. Ποτέ. Κάνε κι εσύ το ίδιο. Αν έχεις αξιόλογο επεξεργαστή, (που δε νομίζω), πούλησέ τον και πάρε ένα καινούργιο επώνυμο motherboard και βρες κι έναν μεταχειρισμένο i5 4ης γενιάς, (η ram που ήδη έχεις, είναι συμβατή). Εναλλακτικά, πάρε κάτι άλλο, κάποιο νεώτερο σετ, αναλόγως των χρημάτων. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

 

μετα απο πολυ ψαξιμο στο ebay, amazon φαινεται οτι δεν συμφερει η αγορα μητρικηs socket 1155...

 

μια καλη μητρικη στοιχιζει περιπου 65 εβρω χωρις επεξεργαστη...

 

ενας υπολογιστης fujitsu esprimo (intel i3 2120, 4 gb ram, 320 hd) κανει περιπου 85 εβρω ! απο ebay μεταχειρισμενος οπως και η μητρικη...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιον επεξεργαστή έχεις τώρα και πόση μνήμη RAM?

 

πριν 2 λεπτά, το μέλος nikonick έγραψε:

ενας υπολογιστης fujitsu esprimo (intel i3 2120, 4 gb ram, 320 hd) κανει περιπου 85 εβρω ! απο ebay

 

Προσοχή !

Mπορεί η μητρική fujitsu να έχει περίεργους κονέκτορες για usb, audio & front panel, το ίδιο ισχύει για Lenovo και DELL.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ καλε μου φιλε !!!

 

μεχρι προτινος δουλευα με τον μικρο celeron g530, οσο για μνημη ειχα 4 gb αλλα μετα την προσφατη αγορα του  amd a6 3650 εχω αλλα 8 gb

 

εχω και ενα fujitsu p5720 / intel e7200 για internet με 1 gb ram με linux 

 

το καθε pc την δουλεια του...

 

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

 

απο ανεκαθεν στην ελλαδα οι τιμες ητανε πολu πιο φτηνες απο οτι εδω στην κυπρο !

 

ακομη και μεταξυ τοu eshop κυπρου και ελλαδος υπαρχουνε μεγαλες διαφορες στις τιμεs

 

επισεις εχετε το skroutz.gr που βρισκει τιμες απο παρα πολλα καταστηματα 

 

εδω περα βρισκεις dell, hp, fujitsu μεταχειρισμενα με i3 στα 140 + εβρω οποτε θα κοιταξω αυτα που ειπες για το fujitsu (ebay )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.