Jump to content



Ποια ειναι η καλυτερη 6600GT(AGP)


giorgos_cupra

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Οι πασινήλες είναι από τον πυρήνα...δοκίμασε να κατεβάσεις τον πυρήνα και να αυξήσεις τις μνήμες...

Εμένα leadtek 6600gt Extreme Edition 655/1355 3DMark 01:25.xxx, 03:11.xxx 05 4.9xx

εμενα γιατι στο RIVA για πυρινα εχει μεγιστο το 500;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εσύ έχεις 6800gt και όχι 6600gt που ασχολείται το thread (τώρα φταίω να στα χώσω....?).....και η 6800 έχει διαφορατικο performance scaling...οπότε με λιγότερα mhz έχεις πολύ καλύτερες επιδόσεις....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Γιατί εσύ έχεις 6800gt και όχι 6600gt που ασχολείται το thread (τώρα φταίω να στα χώσω....?).....και η 6800 έχει διαφορατικο performance scaling...οπότε με λιγότερα mhz έχεις πολύ καλύτερες επιδόσεις....

:o σορρυ

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι οι πρασινίλες (πράσινα πολύγωνα δλδ) οφείλονται στον πυρήνα?

Αν οφείλονταν στη μνήμη θα περίμενα πιξελιάσματα?

Αλλά γιατί έχω την εντύπωση πως όταν ζορίζεται το 3D Mark βγάζει τις πρασινίλες ενώ το Doom3 κάνει πιξελίασματα??

Όπως και να χει θα το ξαναδοκιμάσω, αλλά μου φαίνονται λίγα τα 558MHz για να προκαλούν artifacts...

’σε που πρασινίλες είχα και στα 550/1050, που είναι λίγο δύσκολο να ζόρισαν τον πυρήνα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Rayden [Σήμερα, στις 11:37]

Με το 540/1000 έχω 7800 στο 03 και 3500 στο 05. Απ' ότι φαίνεται παίζει κάποιο ρόλο και το υπόλοιπο σύστημα.

Με 558/1050 το 03 έδωσε 8100, αλλά είχε τα άρτιφακτς... Ίσως αν έριχνα λίγο τις μνήμες να τα απέφευγα, αλλά για μένα τέτοιες διαφορές (και ειδικά σε μετροπρογράμματα) είναι πολύ μικρές. Και φοβάμαι πως αν έδειξε 75 βαθμούς μετά από 1 πέρασμα, τότε αν έπαιζα κανα 2ωρο ένα βαρύ game θα έψηνα και αυγά! :hm:

[edit] Υπενθυμίζω ότι παίζω με τους 71.22, με τους καινούργιους θα είχα λογικά λίγο καλύτερα αποτελέσματα...

Eμενα με τους καινουργιους drivers μου εκανε restart στο 3d mark 2005:boxed: :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν και μου φαίνεται περίεργο, έχετε δίκιο!

Και λέω "περίεργο" γιατί δε θα περίμενα στα 540MHz να είναι όλα ΟΚ και στα 550 να έχω πρασινίλες!!!

Με τον πυρήνα στα 540 και τη μνήμη στα 1100 έπιασα 3600 στο 05 και 8100 στο 03!

Αρκετά καλή αύξηση, ενώ αν πάει στο ταπεινί 550 ο πυρήνας πλησιάζουμε το 3680 στο 05 και το 8200 στο 03!

Ε ρε πότε θα ξηλώσω αυτόν τον ανεμιστήρα!!! :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos_cupra [Χθες, στις 20:51]

Eμενα με τους καινουργιους drivers μου εκανε restart στο 3d mark 2005:boxed: :boxed:

Χμμ... θα το δοκιμάσω και θα σου απαντήσω σύντομα.

Α, ξέχασα ότι η θερμοκρασία με τις τιμές που έγραψα πριν έφτανε τους 72 βαθμούς!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.