Jump to content



Ποια ειναι η καλυτερη 6600GT(AGP)


giorgos_cupra

Recommended Posts

κοιτα 52 με αέρα για μια τέτοια καρτα ειναι υπερβολικα χαμηλό πάντος....

Για τρέξε ξανά ένα 05 κια βάλε από πίσω το rivatuner να καταγράφη την θερμοκρασία και δες τότε πόσο θα βγάλει...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Με βάση όσα διάβασα όντως είναι χαμηλό... Τι να πω, θα προσπαθήσω να το ξανακοιτάξω, γιατί δεν είναι στο δικό μου PC... (και αυτός που το χει δεν ασχολείται με θερμοκρασίες, απλώς όταν το έστηνα έκανα μερικά τεστ)

@totally_wired: βρήκα τα bios patches, θα τσεκάρω θερμοκρασίες asap!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 10:52]

to nvsilencer δεμ έχει βγει για AGP τελικά?

Επειδη και εγω το εψαχνα πριν παρω το ζαλμαν, καποιος ειχε πει οτι εστειλε email στην arctic cooling και του απαντησαν οτι δεν θα βγαλουν για AGP δυστυχως!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

κοιτα 52 με αέρα για μια τέτοια καρτα ειναι υπερβολικα χαμηλό πάντος....

Τόσο λέει και η δική μου...

Τώρα που ανέβηκαν οι θερμοκρασίες την έχω δει μέχρι 58...

Αλλά πολύ θόρυβος ρε μαμώτο...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ενεργοποίησα τη θερμοκρασία στην MSI και ήταν 58 σε idle και 71 μετά από 2 περάσματα 3D Mark 05 (με διαφορά ενός restart μεταξύ τους).

Οπότε ή η MSI (AGP) είναι hotter από Albatron ή η ένδειξη είναι μούφα...

Αν και το γεγονός ότι η MSI ουσιαστικά σκόπιμα απενεργοποίησε την ένδειξη με προβληματίζει ("φίλε, σhε προβλημάτισhα" - Γεωργίου speaking). :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει κάνει πατάτα η MSI... Με τις mobo το έχει ξανακάνει... (Αν και επαναλαμβάνω ότι για να το απενεργοποίησε μάλλον τελικά ζεσταίνεται...)

Ξέχασα όμως να αναφέρω ότι παίζει στα 540/1000.

Αλήθεια, γιατί η Albatron έχει default 1000 τις μνήμες (ενώ εγώ 900)? Είναι η διαφορά της PCIE απ' την AGP?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπορεί... μου αχαχαχαχα...

Δεν ξέρω... Πάντως ζόρικα ανεβαίνει παραπάνω (η δική μου τουλάχιστον). Πάει 1.15 τις μνήμες αλλά μετά από λίγη ώρα εμφανίζει artifacts... Λόγω κακής ψύξης των μνημών ίσως...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spanaks [Σήμερα, στις 12:55]

Γιατί μπορεί... μου αχαχαχαχα...

Δεν ξέρω... Πάντως ζόρικα ανεβαίνει παραπάνω (η δική μου τουλάχιστον). Πάει 1.15 τις μνήμες αλλά μετά από λίγη ώρα εμφανίζει artifacts... Λόγω κακής ψύξης των μνημών ίσως...

:blink: :blink: Εμένα γιατί πάει 1280 χωρίς atifacts;;Τι χρονισμό στο πυρήνα είχες;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spanaks [Σήμερα, στις 13:44]

550 και 575 (αλλά και σε 500 τα ίδια νομίζω έκανε ανεβάζοντας τη μνήμη)

:hmm: :hmm: Πολύ περίεργο.Στο anandtech έλεγε ότι η Albatron μπορεί να φτάσει τα 1190 χωρίς πρόβλημα.Εμένα πυρήνα πάει μέχρι 590.Παραπάνω τα artifacts κάνουν πάρτυ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα ηρθε η καρτα:D :D .Αρχικα ετρεξα το 3d mark 2003 και στο mother nature μου εβγαλε 46.1fps εννοειται με μαμα ρολογια και συνολικα 7772.Θελω να την τρεξω καμια μερα με stock ρολογια για να ερθει στα καλα της η θερμοαπαγωγικη και μετα ανεβαινουμε σιγα-σιγα:rolleyes:

post-983-1416071928,5534_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def [Χθες, στις 16:32]

πολυ ωραια η καρτα μεγια σου,και καλα κλοκαρισματα

Ευχαριστω def.Με τους τελευταιους drivers εβγαλα στο 3d mark 2003 7995 αλλα εχω προβλημα με το 2005.Οταν τρεχει το 2ο test με το αεροστατο και το καραβι πανω απο τη λιμνη κανει restart!Απο θερμοκρασιες δεν εχω προβλημα γιατι μολις κανει restart μπαινω στο bios και ο εοεξεργαστης εχει 51(p4 3.4 northwood)Τι γινεται ρε παιδια λετε να εχει προβλημα η καρτα?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired [Σήμερα, στις 22:30]

Και εμένα ανεβάζει θερμοκρασία...

’ρα από ψύκτρες και ανεμιστήρι για agb 6600Gt που να κάνει στην msi έχουμε μόνο την zalman που λέει ο spooky ή δεν κάνει για msi?

Για ολες τις AGP κανει αρκει να εχουν ξεχωριστη ψυκτρα στο HIS bridge. Απ' οτι βλεπω απο τη φωτο του γιωργου εχει, οποτε θα κανει.

By the way καλοριζικη george! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.