Jump to content



προγραμμα για εσοδα / εξοδα


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους,

 

κοιταζω να βρω ενα προγραμμα που να με βοηθαει στο να κραταω τους λογαριασμους μου, εσοδα, εξοδα, ενοικιο, βενζινη...

 

με το exel ξερω οτι γινεται αυτο αλλα το βρισκω λιγο δυσκολο στο να κανω τις καταλληλες φορμουλες που να υπλογιζουνε ολα αυτα που θελω

 

εαν υπαρχει και κατι σαν ημερολογιο (journal) παλι με βολευει αφου θα κρατω και τις σημιωσεις μου, ενταξει ισωs να μην μπορει να υπολογισει τα ποσα...

 

το microsoft money εχει σταματισει απο το 2009 αλλα δεν ξερω εα υπαρχει πλεον ως δωρεαν εφαρμογη...

Έγινε επεξεργασία από nikonick
Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι καταλαβαίνω, οι ανάγκες σου είναι σχετικά μικρές, οπότε ξεκίνα ρίχνοντας μια ματιά εδώ:

sharing-image.png
TEMPLATES.OFFICE.COM

Find a variety of free Excel budget templates for business and personal use. These budget spreadsheet templates are customizable to suit your needs.

 

Αν χρησιμοποιούσες το MS Money, μπορείς να αναζητήσεις σε διάφορα αξιόπιστα αποθετήρια την τελευταία έκδοση που κυκλοφόρησε, που ήταν δωρεάν, έτρεχε σε Win 10 και απλώς αφαιρούσε τους online αυτοματισμούς. Ψάξε για Microsoft Money Sunset deluxe. Με μια γρήγορη ματιά βλέπω ότι υπάρχει τουλάχιστον σε CNET και Softpedia. Δε θα βάλω σύνδεσμο, γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει ο ίδιος, αλλά φαντάζομαι ότι θα είναι μια χαρά.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

 

ευχαριστω πολυ φιλε acct !

 

καπου ηξερα για τα αλλα δεν τα ειχα δοκιμασει...

 

ενταξει και με το microsoft money...

 

θα δω πιο με βολευει καλυτερα

 

ευχαριστω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,
 

φιλε elapse, σε ευχαριστω πολυ για το link

 

θα το δοκιμασω και αυτο !

 

εχω βρει ακομη ενα προγραμμα για εσοδα / εξοδα το ''gnucash'' που ειναι δωρεαν και που ισως να ενδιαφερει και καπιους αλλους εδω στο φορoυμ

 

https://www.gnucash.org

 

ναστε καλα φιλοι μου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

 

απο οτι εχω δει το manager θελει το microsoft edge web view για να δουλεψει....

 

λογω του οτι εχω τον opera δεν το εγκατέστησα... ευχαριστω παντωs τον φιλο elapse για τον κοπο του να βρει το manager

 

το gnucash φαινεται καλο αλλα το να εισαξεις τα εσοδα, εξοδα η αλλα στοιχεια ειναι λιγο πολυπλοκο... οποτε μενει το excel με τα tempaltes που εχει δωσει ο φιλος acct τον οποιον ευχαριστω ξανα

 

προγραμματα οffice με office / excel δωρεαν υπαρχουνε αρκετα και ενα απο τα καλα ειναι και το ashampoo office !

 

πληρες office / excel και δωρεαν 

 

https://www.ashampoo.com/en/usd/pin/0738/office-software/office-free

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολους,

 

φιλε minast,

 

εχω δοκιμασει το libre office στην εκδοση 6xx  και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλο μονο που το rich text document των windows 7 δεν δουλευε.. θα μου πεις αφου εχει το word... 

 

το ashampoo office ειναι μια χαρα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.