Jump to content



27" ips 1440p curved που?


Recommended Posts

@BloodMage
Θα κάνω μια βόλτα προς Πλαίσιο και Κωτσόβολο στο Mall να ρίξω μια ματιά... Τώρα αν βλέποντας VA και IPS αλλάξω γνώμη δεν μπορώ να σου πω...

@AKISSS
* Ευχαριστώ πολύ για τον πίνακα... Άρα αν προχωρήσω θα πάω για την LC27G75TQSRXEN όπως ανέφερα πριν...
* 300Hz, δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω να κυκλοφορήσει ένα προϊόν έτσι αόριστα, δεν έχω υπομονή, όταν θέλω κάτι το θέλω χθες γι αυτό σχεδόν ποτέ δεν αγοράζω με την φθηνότερη τιμή αλλά με την διαθεσιμότητα, άσε επίσης που όταν θα βγουν οθόνες με 300Hz η τιμή θα είναι στον Θεό... και τα 240Hz μια χαρά είναι... :D:D:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είμαι πολύ ευχαριστημένος, θα ψάξω μήπως βρω και κάνα οδηγό για calibration...
Tο Curve να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω πως να το αξιολογήσω, είτε για καλό, είτε για κακό, είτε για αδιάφορο... κοιτάω τις οθόνες αλλά δεν καταλαβαίνω διαφορά...

Το μόνο που μου κάνει και δεν ξέρω αν είναι κάτι παρόμοιο με αυτό του @Shadow KnighT όταν ξεκινάει το PC δεν ανάβουν οι οθόνες, θα πρέπει να πατήσω το Power button και στις δυο για να πάρουν μπρος... Ενημερωτικά δεν τις σβήνω στο shutdown και όταν ξεκινάνε το μπλε φωτάκι αναβοσβήνει.

 

Firmware είχαν και οι δύο το τελευταίο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@BloodMage Ευχαριστώ πολύ για το link... Δυστυχώς τα δοκίμασα όλα αλλά ούτε βελτίωση δεν είδα όπως αναφέρουν κάποιοι...

 

Θα πορευτώ με αυτές προς το παρόν και βλέπουμε, αν με κουράσει θα κοιτάξω για κάτι άλλο...:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.