Jump to content



Sony A80J και θεμα με υποτιτλους.


Recommended Posts

Καλημερα και χρονια πολλα.

Ο αδερφος αγορασε την τηλεοραση του τιτλου. Στο αρχικο σεταρισμα του εβγαλε δυο επιλογες. Basic tv - Google tv, οπου διαλεξε το πρωτο. Δεν ξερω γιατι...

Ολα καλα ολα ωραια αλλα μολις βαζει να δει ταινια απο usb οι υποτιτλοι παιζουν με μαυρο φοντο απο πισω.

Πηγε να σεταρει παλι την τηλεοραση σε Google tv για να εχει τα smart apps και μετα τους κωδικους που του ζητουσε μαυρισε η οθονη χωρις να γινεται τιποτα. Εφτιαξε μονο με factory reset.

 

Τωρα λεει θελει να παρει xiaomi mi box s γιατι σπαστηκε. Εγω δεν μπορω να ανεβω αθηνα τωρα και δεν ξερω τι ακριβως εχει κανει.

 

Για να μην ανεβω τσαμπα, ειναι δυνατον να μην μπορει να αλλαξει το φοντο στους υποτιτλους? Η να παω να τα σεταρω ολα απο την αρχη?

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Oι επιλογές για τους υπότιτλους βρίσκονται Ρυθμίσεις/ Προτιμήσεις Συσκευής/Accessibility-Προσβασιμότητα/Υπότιτλοι/Στυλ υποτίτλων...

 

Αν δε βγάλει άκρη ας κατεβάσει τον VLC από το store και να παίζει με αυτόν τα αρχεία του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος zampONakiaskiou έγραψε:

Oι επιλογές για τους υπότιτλους βρίσκονται Ρυθμίσεις/ Προτιμήσεις Συσκευής/Accessibility-Προσβασιμότητα/Υπότιτλοι/Στυλ υποτίτλων...

 

Αν δε βγάλει άκρη ας κατεβάσει τον VLC από το store και να παίζει με αυτόν τα αρχεία του.

Δεν εχει σεταρει καν το Google tv. Πηγε να το κανει για να κατεβασει το vlc και μολις εβαλε του κωδικους μαυρισαν ολα και δεν κουνιοταν τιποτα. Τον ρωτησα αν ειχε συνδεσει την τν στο wifi μου λεει δεν ξερω.

Τον ρωτησα αν ανταποκρινοταν το χειριστηριο μου λεει δεν θυμαμαι. 
Δεν μπορω να βγαλω ακρη και μου φαινεται οτι απλα δεν εχει υπομονη να το φτιαξει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Aν έχει smartphone πραγματικά είναι πολύ εύκολο το σετάρισμα με το google home. Ένα σκανάρισμα barcode είναι η δουλειά.

Τώρα την TV την έχει σετάρει ως basic? Ας κάνει ένα reset και να επιλέξει google tv και να ακολουθήσει το βίντεο.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά πρέπει να κατεβάσει το google home app από το appstore. Προυποθέτει να έχει λογαριασμό google. Αν έχει και έχει συνδεθεί με αυτόν σε netflix κτλ όλα θα μπουν και οι κωδικοί αυτόματα. AΝ δεν έχει καθόλου λογαrιασμό στην google θα πρέπει να φτιάξει και εννοείται ότι θα πρέπει να σετάρει και τις εφαρμογές μετά. Έχει οδηγίες κατά το σετάρισμα.

  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.