Jump to content



Καλή επιτυχία σε όλους αυτούς που γράφουν αυτήν την περίοδο


morius

Recommended Posts

Εγώ έγγραφα χθες Βιολογία, 20 πρέπει να 'χω γράψει. Ευτυχώς δλδ γιατί στη φυσική ήταν ψιλοπαλουκάκια και κόλλησα κι εγώ σε μια φάση (ο πολύς P4 βλάπτει... :hehe: ) και κοινώς κανένα 17άρι (ελπίζω). Την Παρασκευλη Ν.Γλώσσα και Θρησκευτικά και μετά άλλα 3 μαθήματα και ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!! Μετά πήχτε ακόμα εσείς που γράφετε πανελλήνιες... :p

Όσο για την έκθεση, με έχει τρελάνει η φιλόλογος... Όλο το χρόνο μου έλεγε οτι γράφω ολύ καλλές εκθέσεις, ξέρω να εκφράζομαι, έχω δομή και τέτοια και στο διαγώνισμα του 2ου 3μήνου, μας βαθμολογεί τις εκθέσεις, μου λέει πάλι τα ίδια και βλέπω βαθμό... 15! Καλά, αυτό είναι το τόσο καλό για αυτήν; Δλδ στην απουσιολόγο τι έλεγε; Οτι θέλει ένα βιβλίο της υπογεγραμμένο; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Τελικά άδικα φοβόμουν χθες. Παρά το πασάλειμα που είχα κάνει πρέπει να έγγραψα κανα 18 στη Ν.Γλώσσα και μάλλον 19 (ίσως και 20) στα θρησκευτικά. Αν μου κόψει θα 'ναι για ψιλολεπτομέρειες... :p

Εμείς την Τετάρτη τελειώνουμε. Δευτέρα πρωί Μαθηματικά, Τρίτη απόγευμα Γαλικά, Τρίτη βράδυ Παπακωνσταντίνου :p , Τετάρτη απόγευμα Κείμενα :( Και ΤΕΛΟΣ!

Υ.Γ.: Μετά τις εξετάσεις, αρχές Ιουλίου παίζει να ανέβω Αθήνα για 1-2 μέρες αλλά δεν ξέρω καθόλου πρόγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 09:47]

Τελικά άδικα φοβόμουν χθες. Παρά το πασάλειμα που είχα κάνει πρέπει να έγγραψα κανα 18 στη Ν.Γλώσσα και μάλλον 19 (ίσως και 20) στα θρησκευτικά. Αν μου κόψει θα 'ναι για ψιλολεπτομέρειες... :p

Εμείς την Τετάρτη τελειώνουμε. Δευτέρα πρωί Μαθηματικά, Τρίτη απόγευμα Γαλικά, Τρίτη βράδυ Παπακωνσταντίνου :p , Τετάρτη απόγευμα Κείμενα :( Και ΤΕΛΟΣ!

Υ.Γ.: Μετά τις εξετάσεις, αρχές Ιουλίου παίζει να ανέβω Αθήνα για 1-2 μέρες αλλά δεν ξέρω καθόλου πρόγραμμα...

Τι γράφετε και απόγευμα:p :P

Και εγώ την Δευτέρα μετά το πίξιμο τριών ημερών από φυσική(Μάλλον διάβασμα 2 ημερών....έτσι Μάνο Μάκη και Παναγιώτη?????:p :P :p :P ) θα την πέσω στην παραλία μέχρι το βραδάκι,θα μαζεφτεί όλη η τάξη και............................................................................................................................................................................................................................................................

.....θα περάσουμε καλά εννοώ

:p :P

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spresv [Σήμερα, στις 16:00]

Τελευταιο μαθημα γεωμετρια....ωρε πανηγυρι....

Μπανιο?? Ουτε μια πιτσα αφου τελειωσω δεν θα προλαβω να παρω :D

Γιατί?????:blink: :blink: :blink:

Τι τάξη πας μαν?

Link to comment
Share on other sites

:happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2:

:worship: # T # E # Λ # Ι # Ω # Σ # Α # Μ Ε #:worship:

ΥΓ. Σήμερα φυσική ΓΕΛΕΙΑ.....:banging: :banging: :banging:

Μόλις ήρθε για μένα το καλοκαίρι:hm:

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ, για πρώτη φορά θέλω να ξεσκιστώ στο διάβασμα να τους βγάλω όλους ασπροπρόσωπους (για τα κείμενα ντε, όχι τα γαλικά... :p ) και δεν έχω βοήθημα (το μόνο μάθημα μετά τα αρχαία που το χρειάζομαι) και απο την άλλη δεν βγάζω με τπτ τα γράμματα της φιλολόγου στις φωτοτυπίες... :(

Ποπο, άντε να τελειώνουμε γμτ... Δεν αντέχω άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 18:10]

Ρε γμτ, για πρώτη φορά θέλω να ξεσκιστώ στο διάβασμα να τους βγάλω όλους ασπροπρόσωπους (για τα κείμενα ντε, όχι τα γαλικά... :p ) και δεν έχω βοήθημα (το μόνο μάθημα μετά τα αρχαία που το χρειάζομαι) και απο την άλλη δεν βγάζω με τπτ τα γράμματα της φιλολόγου στις φωτοτυπίες... :(

Ποπο, άντε να τελειώνουμε γμτ... Δεν αντέχω άλλο...

Έλα καημένε.....

Σε ότι ερώτηση σου βάλει γραψ'της : "Πηγαίντε στο βοήθημα του Σαβάλλα και δείτε το,σιγά μην τα μάθω απ'έξω για πάρτη σου,αν έχεις πρόβλημα με Σαβάλα πάρε και ΜΕΤΕΧΜΕΙΟ καλό είναι κι αυτό;) "

Γιατί πλάκα πλάκα αν της το γράψεις τι θα σου πει?????:wassat: :shifty: :shifty:

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Σήμερα γράφαμε κείμενα. Μπαίνω μέσα, βλέπω κείμενο: Ερωτόκριτος. Λέω την κάτσαμε σίγουρα... Διαβάζω τις ερωτήσεις... ΓΕΛΕΙΕΣ. Λες και επίτηδες βάλανε γελεία (δεν αποκλείεται... ). Κοινώς το λιγότερο 19 έχω γράψει... :D

@Morius: Τελικά καλό το Μεταίχμιο... Αυτό μου πήρε η μάνα μου και απο αυτό διάβασα... :)

Link to comment
Share on other sites

Τα σκάτωσα στα μαθηματικά αλλά έκανα κάτι καλό στην έκθεση να δω την Παρασκευή τη θα κάνω με την ραδιοφωνία που είναι παλουκαρα μάθημα δεν γα.. κ να μην περάσω δεν θα πεθάνω κάτι θα κάνω κ εγώ στην ζωή μου :p καλή επιτυχία σε όλους παιδία κ μακάρι να περάσετε εκεί που θέλετε!!! :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nedi46

Τα σκάτωσα στα μαθηματικά αλλά έκανα κάτι καλό στην έκθεση να δω την Παρασκευή τη θα κάνω με την ραδιοφωνία που είναι παλουκαρα μάθημα δεν γα.. κ να μην περάσω δεν θα πεθάνω κάτι θα κάνω κ εγώ στην ζωή μου :p καλή επιτυχία σε όλους παιδία κ μακάρι να περάσετε εκεί που θέλετε!!! :T: :T:

Κ να μην περάσω τει πληροφορικής ας είναι καλά τα ΙΕΚ για προγραμματιστές.. στα @@ μου κιόλας. Να πω κάτι ρε παιδία αλλά θα θίξω άτομα από γενικό. Γιατί να περνάνε με πολύ χαμηλή βάση τα γενικά κ εμείς πρέπει να έχουμε τόσο υψηλές βάσης στα τεε κ ας ξέρουμε κ κάτι παραπάνω στο αντικείμενο. Δεν το λέω για όλα τα παιδία αλλά για το μεγάλο ποσοστό που δεν πρόκειται να ασχοληθεί ποτέ με το αντικείμενο αλλά το κάνει απλά για να είναι φοιτητής.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 22:08]

ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Σήμερα γράφαμε κείμενα. Μπαίνω μέσα, βλέπω κείμενο: Ερωτόκριτος. Λέω την κάτσαμε σίγουρα... Διαβάζω τις ερωτήσεις... ΓΕΛΕΙΕΣ. Λες και επίτηδες βάλανε γελεία (δεν αποκλείεται... ). Κοινώς το λιγότερο 19 έχω γράψει... :D

@Morius: Τελικά καλό το Μεταίχμιο... Αυτό μου πήρε η μάνα μου και απο αυτό διάβασα... :)

Είδες; Κάτι ξέρει και ο γεροmorius:P

Αρχική απάντηση από Nedi46 [Σήμερα, στις 22:21]

Κ να μην περάσω τει πληροφορικής ας είναι καλά τα ΙΕΚ για προγραμματιστές.. στα @@ μου κιόλας. Να πω κάτι ρε παιδία αλλά θα θίξω άτομα από γενικό. Γιατί να περνάνε με πολύ χαμηλή βάση τα γενικά κ εμείς πρέπει να έχουμε τόσο υψηλές βάσης στα τεε κ ας ξέρουμε κ κάτι παραπάνω στο αντικείμενο. Δεν το λέω για όλα τα παιδία αλλά για το μεγάλο ποσοστό που δεν πρόκειται να ασχοληθεί ποτέ με το αντικείμενο αλλά το κάνει απλά για να είναι φοιτητής.

Ναι όμως φιλαράκο, η φυσική που κάνετε εσείς στα ΤΕΕ είναι τα μισά από αυτά που κάνουν οι άλλοι στο Εννιαίο,μιλάω για όλα τα άλλα μαθήματα εκτός του επιλεγόμενου;) ,τώρα θα μου πεις και τι με νοιάζει,αλλά αυτό θα το καταλάβεις όταν περάσεις κάπου,θα έχεις αρκετά κενά όσο καλός κι αν ήσουν στο ΤΕΕ.

Κάτι άλλο, ο πατέρας μου προχθες (Μαθηματικός σε ΤΕΕ) έβαζε θέματα για την 3η του ΤΕΕ και να φανταστείς ήξερα την μισή θεωρία,και 1 άσκηση:D

ΥΓ. Πάω ’ Λυκείου

Φιλικά:flower:

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά πάντα morius επειδή έχω κάνει διατριβή επι του θέματος, η ύλη της Α' Λυκείου από το εννιαίο δεν έχει καμία σχέση με την Γ΄του ΤΕΕ, τώρα δεν ξέρω αν σου έμαθε ήδη κάτι παραπάνω ο πατέρας σου. Στα ΤΕΙ επίσης έχουμε τρια μαθήματα γενικής παιδείας που δεν ξέρουμε που πάνε τα πέντε μπροστά στα παιδία του εννιαίου, αλλά κατέχουμε το 70% των μαθημάτων που είναι ειδικότητας. Συμπέρασμα, εμείς ξεσκιζόμαστε για τρια μαθήματα και τα παιδία του εννιαίου για καμιά 10αρια. Φιλικά πάντα, αν κάνω κάποιο λάθος πείτε το.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά όχι απόλυτα:D

Όντως σε αυτό έχεις δίκιο,αλλά είναι σχετικά πιο εύκολο να μάθεις μαθήματα ειδικότητας,αφού ενδιαφέρεσε(άρα κάτι θα ξέρεις) παρά να μάθεις Φυσικές και τα άλλα που θα έπρεπε να έχεις γερές βάσεις.

Από την άλλη,όντως για να περάσεις από ΤΕΕ είναι πολύ πιο εύκολο αφού έχεις 3 μαθήματα ΜΟΝΟ σε σχέση με το Ενιαίο. Εδώ θα απαντήσω και στην ερώτηση σου Nedi46,γι'αυτό τον λόγο τα παιδιά του Ενιαίου έχουν χαμηλότερο βαθμό πρόσβασης,λόγο των 10 μαθημάτων;) ,έναντι των 3 του ΤΕΕ;)

Αν και στο ΤΕΕ υπήρχαν 10 μαθήματα οι βάσεις ίσως να ήταν ίδιες...

Να σας κάνω μία ερώτηση?

-Αν σας δινόταν η ευκαιρία να πάτε πάλι στην 3η Λυκείου,θα πήγαινες Ενιαίο ή ΤΕΕ(μιλάω από θέμα βαθμού πρόσβασης και μαθημάτων)?????

Υ.Γ. Ο πατέρας μου μαζί μου ασχολήθηκε την τελευταία μέρα πριν γράψω,βάζοντας μου μόνο ασκήσεις,ψάξε πάλι την ύλη της ’ Λυκείου και θα δεις αρκετά κοινά,όχι πολλά,αλλά...αρκετά;)

Φιλικά:flower:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.