Jump to content



Cosmote TV multiroom και πρόβλημα επικοινωνίας αποκωδικοποιητών


karmen1983

Recommended Posts

Να ενημερώσω και το θέμα. Κατόπιν επικοινωνίας με τον ΟΤΕ και αφου τους ειπα δε παει αλλο μου αλλάξανε τον αποκωδικοποιητη.

Τωρα δεν βλέπει καν ο ένας τον άλλον :hehe: 

 

Οπότε θα ξανακαλέσω να δω μπας και βρω άκρη.

Το μόνο καλό ότι μου ενεργοποιησαν το cosmote tv app και μπορώ να δω ότι περιεχόμενο θέλω από όπου θέλω. Οπότε δεν βιάζομαι και πολύ για την επίλυση πλέον.

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Ε αυτο ηταν η αλλη κουβεντα που καναμε στο τηλεφωνο με την υποστηριξη :p 

Πάντως ειλικρινα εχει καταντήσει γόρδιος δεσμός αυτό το multiroom. Με βλεπω να το καταργω εντελώς και στην άλλη TV να βλεπω με το app που ειναι απροβλημάτιστο εντελώς

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 24/5/2022 at 5:45 ΜΜ, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Παντως εγω βλέπω CosmoteTV στο σπιτι μου, απο την συνδρομη του πατερα μου.

Διαφορετικες περιοχες.... :hehe: 

Ισως να μην υπαρχει περιορισμος απο που μπορεις να δεις.με cosmote δεν ξερω αλλα πχ παλια με nova υπηρχαν καποιοι περιορισμοι οτι πχ δεν γινεται να εισαι εξωτερικο ή δεν μπορεις να εισαι εκτος συνδεσης nova κτλ. τωρα πχ με το eon καταργηθηκαν ολα αυτα. δεν πας να βγαινεις και με ip απο την ζιμπαμπουε παιζει.

ισως το ιδιο να εχει κανει και η cosmote.οτι να μην κοιταει με ποια Ip εισαι και αν το συγκεκριμενο account εχει cosmote tv αλλα απλα να λεει παιζω.μετα συνηθως μπαινει οριο στο ποσα account μπορουν να δουν ταυτοχρονα.

On 24/5/2022 at 4:10 ΜΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Να ενημερώσω και το θέμα. Κατόπιν επικοινωνίας με τον ΟΤΕ και αφου τους ειπα δε παει αλλο μου αλλάξανε τον αποκωδικοποιητη.

Τωρα δεν βλέπει καν ο ένας τον άλλον :hehe: 

 

Οπότε θα ξανακαλέσω να δω μπας και βρω άκρη.

Το μόνο καλό ότι μου ενεργοποιησαν το cosmote tv app και μπορώ να δω ότι περιεχόμενο θέλω από όπου θέλω. Οπότε δεν βιάζομαι και πολύ για την επίλυση πλέον.

 

με πιατο παιζεις ή εισαι Ip tv? νομιζω και τα 2 δινει η cosmote/

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 αποκωδικοποιητες ειναι σε πιάτο. Αυτοί μου έχουν δημιουργήσει όλο το πρόβλημα.

Τώρα που έχω δυνατότητα iptv θα κόψω το multiroom να ηρεμησω και στη 2η TV θα παίζω μέσω του app.

Βαρέθηκα με την ιστορία για να είμαι ειλικρινής και όχι τιποτα άλλο, δεν εχω και χρονο να τους πάρω αυτές τις μέρες (δουλευω και σημερα πχ) να τους πω για τη διακοπή της υπηρεσίας. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Οι 2 αποκωδικοποιητες ειναι σε πιάτο. Αυτοί μου έχουν δημιουργήσει όλο το πρόβλημα.

Τώρα που έχω δυνατότητα iptv θα κόψω το multiroom να ηρεμησω και στη 2η TV θα παίζω μέσω του app.

Βαρέθηκα με την ιστορία για να είμαι ειλικρινής και όχι τιποτα άλλο, δεν εχω και χρονο να τους πάρω αυτές τις μέρες (δουλευω και σημερα πχ) να τους πω για τη διακοπή της υπηρεσίας. 

 

αφου εχεις vdsl,ftth καντο  iptv να ηρεμησεις

Link to comment
Share on other sites

21 λεπτά πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Δεν ειναι το ίδιο εύχρηστο ρε συ Αλεξ. Ειδικά αν θες να κανεις ενα ζαπινγκ είναι αργο...

 

δεν το εχω παρατηρησει.εχω eon(iptv) εγω αλλα το εχω χρησιμοποιησει ελαχιστα οποτε δεν το προσεξα το delay ή απλα δεν εδωσα σημασια.αλλα ναι δεν βλεπω tv, ταινιες οποτεεε....

 

απλα ολα θα πανε σε ip σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να πω ότι αφου μιλησα με μια κοπέλα στην υποστηριξη, δεν ξέρω τι μαγικα ξόρκια εκανε, αλλα γυναικες ειμαστε... Το προβλημα ΛΥΘΗΚΕ :D

 

 

Της ειπα οτι λυθηκε τωρα που φεύγω διακοπές. Γελασε βεβαια αλλα ισχυει :hehe:

Ευχομαι οταν γυρίσω να τα βρω όλα up and running. 

 

ΥΓ να σημειωσω οτι από τα λεγόμενα καταλαβα οτι εφταιγε ο αποκωδικοποιητής και σωστα τον αλλαξαμε, απλα ηθελε καποιες ρυθμισεις απο τη μερια τους.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2022 at 12:14 ΠΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Να πω ότι αφου μιλησα με μια κοπέλα στην υποστηριξη, δεν ξέρω τι μαγικα ξόρκια εκανε, αλλα γυναικες ειμαστε... Το προβλημα ΛΥΘΗΚΕ :D

 

 

Της ειπα οτι λυθηκε τωρα που φεύγω διακοπές. Γελασε βεβαια αλλα ισχυει :hehe:

Ευχομαι οταν γυρίσω να τα βρω όλα up and running. 

 

ΥΓ να σημειωσω οτι από τα λεγόμενα καταλαβα οτι εφταιγε ο αποκωδικοποιητής και σωστα τον αλλαξαμε, απλα ηθελε καποιες ρυθμισεις απο τη μερια τους.

το μελλον ειναι Iptv και οχι δορυφορος:P

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.