Jump to content


Που βρισκω drivers;


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους ...... εχω παρει την εξης μητρικη B365M DS3H (rev. 1.0) με σοκετ 1151 v2 με Intel Core i9-9900K αλλα μου βγαζει οτι λοιπουν drivers παρολο που εχω κατευασει οτι υπαρχει για την μητρικη γνωριζετε τι ειναι απο τις παρακατω φωτογραφιες; η μηπως υπαρχει καποιο εργαλειακι που να της βρισκει μονο του και να τα κανει εγκατασταση;

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

20190603135959729267f9db316ee778f6b2b792
WWW.GIGABYTE.COM

Lasting Quality from GIGABYTE.GIGABYTE Ultra Durable™ motherboards bring together a unique blend of features and technologies that offer users the absolute ...

 

 

Voilà...

 

giphy.gif

 

 

Διάλεξε μόνο το σωστό λειτουργικό.

 

1489493915_.png.6678bed31b8b506b9f5a77eaa7d37f7c.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τι έχω κάνει εγώ κάμποσες φορές.

 

Κατεβάζεις το driver booster και  το κάνεις εγκατάσταση.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Κατά την εγκατάσταση ξετίκαρε κάτι VPN ή το Opera ή όποιο AntiVirus έχει σαν προαιρετικό.

 

Αυτό θα σου βρει τους drivers που σου λείπουν αλλά είναι για μια σάρωση, μετά θέλει €.

 

Μετά το σβήνεις με το Revo Uninstaller (Free και ασφαλές)

 

2η εναλλακτική στη συσκευή που δεν έχει driver, κάνεις δεξί κλικ.

 

Πατάς την καρτέλα Details  και επιλέγεις το Hardware ID.

 

1746098233_Screenshot2022-03-01151910.png.374c6c680bce6a2810699e99fb17bd24.png

 

 

Αντιγράφεις το  PCI\VEN κλπ κλπ που είναι από κάτω και γκουγκλάρεις ποιος driver είναι αυτός.

Link to comment
Share on other sites

καλο προγραμμα βρηκε το ενα uptade ισως και το ποιο σημαντικο εμφανισε στα 7ρια την 1tb  nvme που δεν φαινότανε πριν ημουνα σίγουρος πως κατι τετοιο έπαιζε τωρα το δευτερο που απομενει και απορω που δεν το βρηκε ειναι το παρακατω............hardware id τι εννοεις ;

επισης δεν χρειαστικε unistaller αφαιρέθηκε κανονικα ..........

New Bitmap Image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό.

 

 

 

1 ώρα πριν, το μέλος dukepapas έγραψε:

hardware id τι εννοεις ;

 

Να το, αυτό.

 

1385056200_Screenshot2022-03-02012948.png.49f4d741bae23e1274d4ea669f4a304e.png

 

 

Εμείς εδώ στο χωρίο το λέμε αναγνωριστικό υλικού.  :hehe:

 

 

 

 

 

Επίσης κατέβασε από το link του κατασκευαστή το Intel® Software Guard Extensions Platform (είναι στα Utility)

 

601380399_Screenshot2022-03-02013922.thumb.png.7fbbf3e128c523365158e0ed16c2f76c.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας "μπακάλικος" τρόπος που μου έχει λύσει παρόμοιο πρόβλημα.

 

Βάλε τα windows χειροκίνητα να ψάξουν για driver στον φάκελο που έχεις τους drivers που έχεις κατεβάσει.

Σε 'μένα δούλεψες πολλές φορές για παρόμοιο driver.

Link to comment
Share on other sites

Δυστιχως οχι ........ δεν θελει με τιποτα....... στα 10ρια το βρηκε με οτι ειχε μεσα το σαιτ της gigabyte στα 7ρια ομως οχι .......... αν ητανε θα το ειχε βρει με το πρωτο προγγραμα που μου ειπες...... οποτε ειναι κατι των 10ριων που δεν το βλεπει στα 7 ενταξει δεν πειραζει για ενα ντραιβερ δεν χαλασε ο κοσμος αφου το αλλο παιζει κανονικα...........

Αλλα η αντιμετωπιση της εταιριας τραγικη.......... λεει οτι δεν υποστηριζοντε πια.......εκανα τοσο κειμενο για να καταλαβουν και για να σε ξεπεταξουν σου λεει δεν υποστηριζει.......τοτε αν ηταν ετσι ρε θειο να μην λεγατε οτι εχει και για 7ρια καποιος μπορει να θελει να τρεξει και αλλα πραγγματα σε ενα pc.........

τελος παντων ευχαρηστω για ολα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.