Jump to content



Πρότασεις για τρυπάνι (ή όπως στον διάτανο λέγεται)...


Recommended Posts

Καλησπέρα αδέρφια...

 

Και εκεί που άνοιγα τρύπες στον τοίχο για να εγκαταστήσω μερικές βάσεις κιθαρας/μπάσου, μυρωδιά και το πνεύμα του τρυπανιού πήγε στην Βαλχάλα των εργαλείων...

 

signal-2022-10-26-185011.thumb.jpeg.3de788edf07a22b1a860646e00494621.jpeg

 

signal-2022-10-26-190140.thumb.jpeg.ceb0724441130d687894fd689c74566c.jpeg

 

Αρχαίο είναι, ο πατέρας μου μου το είχε δώσει, για τρυπες σε τοίχους για βάσεις τηλεόρασεων/monitors και βάσεις τοιχου μουσικων οργάνων το χρησιμοποιούσα (και μόνο, δεν έχω τρελλές απαιτήσεις, το συγκεκριμένο ειχε και mode για κρουστικό το οποίο με βοηθουσε αρκετά όταν ο τοίχος ήταν ζόρικος).

 

Μπορείτε παρακαλώ να προτείνετε στον άσχετο κάτι αντίστοιχο σε "φιλική" τιμή? Η χρήση του συνηθως είναι για 5-6 τρυπηματα σε τοιχό το πολύ τον χρόνο (με αφησε στην μέση το παλίο, έχω να βάλω άλλες 2 βάσεις = 4 βίδες).

 

Προτιμώ αγορά από Ελλάδα ή Amazon.co.uk ή Amazon.de.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Φθηνό με επιλογές για κρουστικο/βιδωμα/τρύπημα και καλές κριτικές είναι ετούτο. Έχει κ αυτόματο τσοκ που για άλλους είναι πλεονέκτημα για άλλους μειονέκτημα.

 

WWW.SKROUTZ.GR

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Αγάπη, η τιμή ειναι σούπερ. ΟΚ, ως καραάσχετος επρεπε να γκουγκλάρω για να δω τι στο διάτανο ειναι το "αυτοματο" τσοκ.

 

Κάποια πρόταση για χειροκίνητο όπως αυτό που μας άφησε χρόνους?

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα σε βολέψει το αυτόματο τσοκ και δεν θα σου λείψει ποτέ το κλειδί.

Αν σκεφτεσαι να το χρησιμοποιήσεις για βίδωμα/ξεβίδωμα προτίμησε να έχει και ρυθμιστή στροφών. . . 

Αν ανέβεις και λίγο στα watt θα είσαι πολύ καλύτερα . . . 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2, όχι ειλικρινα για βιδωμα-ξεβιδωμα δεν θα χρησιμοποιηθεί, κάπου έχω και ενα επαναφορτιζόμενο κατσαβίδι με καμιά 20αρια μύτες το οποίο δεν χρησιμοποιώ.

 

ΟΚ then, αυτόματο τσοκ it is...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Του lidl το ειχα παρει οταν αρχισε να με βασανιζει το πορτοκαλι b&d κειμηλιο.

Το πηρα καθαρα για τρυπες σε ξυλο και σιδερο και εχει βγει αστερι.

Σε τοιχους,τσιμεντα κλπ δεν το εχω δοκιμασει γιατι προτιμω το dewalt με τα sds...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Του Lidl είναι τα Parkside, σωστά?

 

Ήρθε φίλος χθές με το δράπανο του και ανοίξαμε και τις υπόλοιπες τρύπες, πριν πω οτιδήποτε μου λέει, περίμενε να φέρει το Lidl, 30 ευρώ δραπανα και μαμάνε και δέρνουν.

 

Οπότε, δεδομένου οτι σε αυτή την φάση δεν το χρειάζομαι άμεσα, θα περιμένω να σκάσει καμιά προσφορά (εκανα και εγγραφή στο newsletter τους γιατι σπάνια παίρνω πράγματα απο το Lidl οπότε δεν είναι στο ραντάρ μου). Κρατάω στα υπόψιν και το Bosch σε περίπτωση που πρέπει σωνει και καλά να αγοράσω κάτι άμεσα.

 

Και πάλι σας ευχαριστώ όλους, θα ενημερώσω όταν θα γίνει η αγορά.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.