Jump to content



Ερώτηση για Elgato HD60 X External Capture Card


Recommended Posts

Την Καλημέρ@ μου σε όλους και όλες... (όλο ξεχνάω ότι το κ α λ η μ ε ρ α βγάζει emoticon... 🤣🤣🤣 )

Θα παρακολουθήσω κάτι σεμινάρια μέσω Zoom και θα ήθελα να μπορέσω να κάνω εγγραφή Audio και Video για να μπορέσω να ανατρέξω ξανά αργότερα αν χρειαστεί.

Η ερώτηση μου είναι αν με το "Elgato HD60 X External Capture Card" θα μπορέσω να το επιτύχω....???

 

Ευχαριστώ πολύ,
Κωνσταντίνος

Έγινε επεξεργασία από ckbond
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει πιο safe και πιο απλή λύση από το obs. Σε νοιάζει να μεταφέρεις την εικόνα ενός μηχανήματος, σε ένα ΑΛΛΟ μηχάνημα στο οποίο θα κάνεις την εγγραφή; Αν όχι, τότε δεν υπάρχει κανένας λόγος...

Link to comment
Share on other sites

@giorgos2187 Όχι δεν θέλω να μεταφέρω εικόνα πουθενά... απλά να κάνω καταγραφή θέλω κατά την διάρκεια του σεμιναρίου να το αποθηκεύω και αργότερα να το δω ξανά με την ησυχία μου. 

 

@icy20 Μάριε σίγουρα θα σε ενοχλήσω για βοήθεια στο OBS...:blush: :blush: :blush: 

Link to comment
Share on other sites

58 λεπτά πριν, το μέλος ckbond έγραψε:

Όχι δεν θέλω να μεταφέρω εικόνα πουθενά... απλά να κάνω καταγραφή θέλω κατά την διάρκεια του σεμιναρίου να το αποθηκεύω και αργότερα να το δω ξανά με την ησυχία μου. 

Τοτε δεν χρειαζεσαι τιποτα απο το τσαμπα obs. Απλα θα το ανοιξεις, θα πατησεις το κουμπι που λεει καταγραφη και τελος. Και απλα θα φροντισεις να κανει καταγραφφη οθονης. Ειναι πολυ απλο, ευκολο, γρηγορο, και τσαμπα!

 

Link to comment
Share on other sites

@acct Ούτε που ήξερα ότι υπάρχει τέτοια δυνατότητα... Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, δεν ξέρω αν θα καλύψει τις ανάγκες μου αλλά όπως και να έχει μπήκε ακόμα μια νέα πληροφορία στο κεφαλό-storage μου, ας ελπίσουμε ότι δεν διέγραψε καμία άλλη για να κάνει χώρο...!!! :D:D:D

@giorgos2187 Θα το δοκιμάσω και αυτό, @icy20 ετοιμάσου έρχεται η σειρά σου...:bleh::bleh::bleh:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.