Jump to content



Ύποπτα ηλεκτρονικά καταστήματα εξοπλισμού Salomon;


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Προβλέπονται δραστήριες καλοκαιρινές διακοπές και είπαμε με τη γυναίκα να επενδύσουμε σε καλό ορειβατικό παπούτσι.

Γνωρίζοντας τη φήμη που έχει η Salomon στο χώρο, είπαμε να την τιμήσουμε για πρώτη φορά.

Μπαίνοντας στο επίσημο site με απογοήτευση ανακάλυψα ότι δεν στέλνει στην Ελλάδα.

Μια σύντομη αναζήτηση όμως μου βγάζει ελληνικά καταστήματα, τα οποία έχουν και εξωφρενικά χαμηλές τιμές σε σχέση με το επίσημο.

Πχ:

WWW.SALOMONSHOESATHENSGREECE.COM

Salomon Athens Greece,Βρες Την Καλύτερη Τιμή Για Salomon Παπούτσια, Ρούχα & Αξεσουάρ Στην Καλύτερη Τιμή,Η Μείωση Των Τιμών Μέχρι 50%. Δωρεάν Παγκόσμια Ναυτιλία,Δώ Στε Προσοχή...
WWW.SALOMON-GREECE.COM.GR

Salomon Outlet Greece. Παπουτσια Πεζοποριασ Salomon Προσφορεσ. Αθλητικα Παπουτσια Salomon Θεσσαλονικη. Salomon Store Athens. Δωρεάν Αποστολή.
WWW.SALOMONATHENS.COM

Salomon greece,βρες την καλύτερη τιμή για salomon ορειβατικα μποτακια στην καλύτερη τιμή,η μείωση των τιμών μέχρι 50%.δωρεάν αποστολή.
WWW.SALOMONGREECESHOPS.COM

Salomon Παπούτσια Φθηνα. Salomon Παπούτσια Greece Outlet - Salomon Εκπτωσεις,100% Εγγύηση Ικανοποίησης. Δωρεάν Αποστολή. Δες τιμές, χαρακτηριστικά, προσφορές και...
WWW.SALOMONSHOPGREECE.COM

salomon παπουτσια φθηνα στο καταστηματα αθηνα. με τις πιο ανταγωνιστικές τιμές, Προσφορές έως -41%. Δωρεάν αποστολή.

 

 

Συνεπώς κάτι μου βρωμάει.

Έχει κάποιος εμπειρία από κάποιο απο αυτα, να μοιραστεί τα φώτα του;

Έγινε επεξεργασία από ronin13
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, το μέλος ronin13 έγραψε:

Μπαίνοντας στο επίσημο site με απογοήτευση ανακάλυψα ότι δεν στέλνει στην Ελλάδα.

Θες να παραγγειλεις χωρις να ξες τι νουμερο φορας?

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθω τον πίνακα των μεγεθών, αφού κάθε σοβαρή εταιρεία έχει αντιστοιχία μεγέθους με εκατοστά μήκους του ποδιού, και μέχρι στιγμής δεν έχω απογοητευτεί, ακόμα και σε εταιρείες που δεν κυκλοφορούν στην Ελλάδα (πχ. όπως με τα τωρινά τενιστικά μου).

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, ronin13 said:

Καλησπέρα σε όλους.

Προβλέπονται δραστήριες καλοκαιρινές διακοπές και είπαμε με τη γυναίκα να επενδύσουμε σε καλό ορειβατικό παπούτσι.

Γνωρίζοντας τη φήμη που έχει η Salomon στο χώρο, είπαμε να την τιμήσουμε για πρώτη φορά.

Μπαίνοντας στο επίσημο site με απογοήτευση ανακάλυψα ότι δεν στέλνει στην Ελλάδα.

Μια σύντομη αναζήτηση όμως μου βγάζει ελληνικά καταστήματα, τα οποία έχουν και εξωφρενικά χαμηλές τιμές σε σχέση με το επίσημο.

Πχ:

WWW.SALOMONSHOESATHENSGREECE.COM

Salomon Athens Greece,Βρες Την Καλύτερη Τιμή Για Salomon Παπούτσια, Ρούχα & Αξεσουάρ Στην Καλύτερη Τιμή,Η Μείωση Των Τιμών Μέχρι 50%. Δωρεάν Παγκόσμια Ναυτιλία,Δώ Στε Προσοχή...
WWW.SALOMON-GREECE.COM.GR

Salomon Outlet Greece. Παπουτσια Πεζοποριασ Salomon Προσφορεσ. Αθλητικα Παπουτσια Salomon Θεσσαλονικη. Salomon Store Athens. Δωρεάν Αποστολή.
WWW.SALOMONATHENS.COM

Salomon greece,βρες την καλύτερη τιμή για salomon ορειβατικα μποτακια στην καλύτερη τιμή,η μείωση των τιμών μέχρι 50%.δωρεάν αποστολή.
WWW.SALOMONGREECESHOPS.COM

Salomon Παπούτσια Φθηνα. Salomon Παπούτσια Greece Outlet - Salomon Εκπτωσεις,100% Εγγύηση Ικανοποίησης. Δωρεάν Αποστολή. Δες τιμές, χαρακτηριστικά, προσφορές και...
WWW.SALOMONSHOPGREECE.COM

salomon παπουτσια φθηνα στο καταστηματα αθηνα. με τις πιο ανταγωνιστικές τιμές, Προσφορές έως -41%. Δωρεάν αποστολή.

 

 

Συνεπώς κάτι μου βρωμάει.

Έχει κάποιος εμπειρία από κάποιο απο αυτα, να μοιραστεί τα φώτα του;

 τα εχουμε ξαναπει και σε αλλο forum ας τα πουμε και εδω.

α. για να σε κανουν να αγορασεις απο fake καταστηματα ακολουθουν 2 μοτιβα. το ενα ειναι να φτιαχνουν sites τα οποια γραφουν μεσα την χωρα ωστε να νομιζεις οτι ειναι official site που απλα ειναι στην ελλαδα. πχ salomon_greece , lasportiva_greece, thenorthface_greece κτλ.πολλα απο αυτα βγαινουν και σε μηχανες αναζητησης. αντιστοιχα αν ησουν γερμανια θα βλεπες salomon_germany.com ,lasportiva germany και παει λεγοντας. ευκολως τροπος να κοροιδεψεις τον καταναλωτη.

παλια κιολας οι τιμες τους ηταν χωμα.πχ κατι που εκανε 1500 ευρω (πραγματικο παραδειγμα το εδιναν 80).δεν παιζουν τετοιες εκτπωσεις απλα ποτε. επισης αν εβαζες 10000 τεμαχια στο καλαθι και εκανες checkout το δεχοταν. επειδη ομως πολυ οταν εβλεπαν τετοιες τιμες ψιλιαζοντουσαν οτι ειναι fake για αυτο πλεον οι τιμες στα fake αυτα sites ειναι πολυ κοντα στις πραγματικες απλα με μια ωραια εκτπωση 20/30 τοις 100.

οτι ειναι fake μπορει να φανει απο πολλα πραγματα.οτι δεν πληρωνεις σε ασφαλες περιβαλλον,οτι υπαρχουν ορθογραφικα λαθη, οτι υπαρχουν συντακτικα λαθη,οτι η μεταφραση ειναι οτι νανε.μακρυα απο αυτα τα καταστηματα.στην χειροτερη δεν θα παρεις τιποτα στην καλυτερη ή θα παρεις καποιο fake ή θα παρεις ενα ρουχο των 5 ευρω.

τωρα αν θες να παρεις πραγματα υπαρχουν τα παρακατω καταστηματα.

α. action stores δημητριαδης.

β. alpamayopro

γ. polo (ν.ηρακλειο,αθηνα,νεα σμυρνη)

δ.κλαουδατος

ε. αεροδρομιο factory outlet (columbia stock house)

ζ.factory outlet πειραιως (stock house colubia,north face)

η. mc arthur glen(εκπτωτικο χωριο, stock house  north face)

εξωτερικο

bergfreunde. απο τα πιο μεγαλα.

https://www.salomongreeceshops.com/

θα δεις οτι καπου γραφει παπουτσια ορειβασιασ. παπουτσια πεζοποριασ. δεν βαζουν καν τελικο ς.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, το μέλος ronin13 έγραψε:

Ακολουθω τον πίνακα των μεγεθών, αφού κάθε σοβαρή εταιρεία έχει αντιστοιχία μεγέθους με εκατοστά μήκους του ποδιού, και μέχρι στιγμής δεν έχω απογοητευτεί, ακόμα και σε εταιρείες που δεν κυκλοφορούν στην Ελλάδα (πχ. όπως με τα τωρινά τενιστικά μου).

Εγω που φοραω 46, σε Salomon εβαλα 47 1/3, τα πηρα απο το Golden Hall

Η πωλητρια μονη της μου εφερε και μεγαλυτερο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, slalom said:

Εγω που φοραω 46, σε Salomon εβαλα 47 1/3, τα πηρα απο το Golden Hall

Η πωλητρια μονη της μου εφερε και μεγαλυτερο

φοραω 45 και 1,3 ειτε ειναι salomon ειτε scarpa ειτε adidad(45).

να στο κανει 47 και 1,3 το εκανε οτι μαλλον θα φορας πολυυυ χοντρη καλτσα που μετα δεν θα ειναι για καλοκαιρι ανοιξη

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, slalom said:

Δε σε ειχα για απιστο

 

327489842_1931176063901715_4113440447319131002_n.thumb.jpg.a8019108fedde6163eef674190962cec.jpg

 

το ενα ειναι 46 το αλλο 47 1/3, οι καλτσες ιδιες

:pαν σου κανει τοτε οκ.δεν ειναι ομως αθλητικο το αριστερο.σε αρβυλα και εγω φοραγα 43 44.οταν αλλα οτι αλλο εχω παρει  adidas,north face,scarpa,salomon σε ολα ειμαι στο 45 με 45 1.3. δεν φοραω κατι αλλο σε μη αθλητικο,ορειβατικο οποτε δεν εχω αποψη. σε μη αθλητικα κτλ παπουτσισ ναι εχπυν αναφερει και αλλοι πυι υπηρχε μεγαλη διαφορα

Έγινε επεξεργασία από poulinos
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, το μέλος poulinos έγραψε:

 τα εχουμε ξαναπει και σε αλλο forum ας τα πουμε και εδω.

α. για να σε κανουν να αγορασεις απο fake καταστηματα ακολουθουν 2 μοτιβα. το ενα ειναι να φτιαχνουν sites τα οποια γραφουν μεσα την χωρα ωστε να νομιζεις οτι ειναι official site που απλα ειναι στην ελλαδα. πχ salomon_greece , lasportiva_greece, thenorthface_greece κτλ.πολλα απο αυτα βγαινουν και σε μηχανες αναζητησης. αντιστοιχα αν ησουν γερμανια θα βλεπες salomon_germany.com ,lasportiva germany και παει λεγοντας. ευκολως τροπος να κοροιδεψεις τον καταναλωτη.

παλια κιολας οι τιμες τους ηταν χωμα.πχ κατι που εκανε 1500 ευρω (πραγματικο παραδειγμα το εδιναν 80).δεν παιζουν τετοιες εκτπωσεις απλα ποτε. επισης αν εβαζες 10000 τεμαχια στο καλαθι και εκανες checkout το δεχοταν. επειδη ομως πολυ οταν εβλεπαν τετοιες τιμες ψιλιαζοντουσαν οτι ειναι fake για αυτο πλεον οι τιμες στα fake αυτα sites ειναι πολυ κοντα στις πραγματικες απλα με μια ωραια εκτπωση 20/30 τοις 100.

οτι ειναι fake μπορει να φανει απο πολλα πραγματα.οτι δεν πληρωνεις σε ασφαλες περιβαλλον,οτι υπαρχουν ορθογραφικα λαθη, οτι υπαρχουν συντακτικα λαθη,οτι η μεταφραση ειναι οτι νανε.μακρυα απο αυτα τα καταστηματα.στην χειροτερη δεν θα παρεις τιποτα στην καλυτερη ή θα παρεις καποιο fake ή θα παρεις ενα ρουχο των 5 ευρω.

τωρα αν θες να παρεις πραγματα υπαρχουν τα παρακατω καταστηματα.

α. action stores δημητριαδης.

β. alpamayopro

γ. polo (ν.ηρακλειο,αθηνα,νεα σμυρνη)

δ.κλαουδατος

ε. αεροδρομιο factory outlet (columbia stock house)

ζ.factory outlet πειραιως (stock house colubia,north face)

η. mc arthur glen(εκπτωτικο χωριο, stock house  north face)

εξωτερικο

bergfreunde. απο τα πιο μεγαλα.

https://www.salomongreeceshops.com/

θα δεις οτι καπου γραφει παπουτσια ορειβασιασ. παπουτσια πεζοποριασ. δεν βαζουν καν τελικο ς.

Μα γι'αυτό με ξένισε η όλη φάση.

Και ήθελα να το επιβεβαιώσω.

Ευχαριστώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ronin13 said:

Μα γι'αυτό με ξένισε η όλη φάση.

Και ήθελα να το επιβεβαιώσω.

Ευχαριστώ.

θελει προσοχη.πολυς κοσμος την εχει πατισει.και σε north face ειδικα παιζουν πολλες μαιμουδες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/31/2023 at 8:12 PM, slalom said:

Αθλητικο επισης 46

τι να πω. σε οτι εχω παρει ειμαι παντα στο ιδιο νουμερο  συν πλην μισο νουμερο. ειτε αθλητικα πχ Nike ειτε πιο πολυ σε πεζοπορικα που εχω δοκιμασει μεγαλυτερη γκαμα.

και σε chart για νουμερα συνηθως τα εκατοστα με το νουμερο το eu μπορει να ειναι παλι συν πλην μισο νουμερο. 

μονο σε αρβυλα, παγοπεδιλα και νομιζω και σε πεζοπορικα πεδιλα teva ειμαι σε διαφορετικο νουμερο.

teva δηλαδη ειμαι 44,5 αντι για 45 1/3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.