Jump to content



Αγορά νέου desktop


Recommended Posts

ένα μήνα μετά, ακόμα το σκέφτομαι. Και στο μεταξύ βγήκαν οι 8700G. Δεδομένου ότι από παιχνίδια δεν παίζω κάτι με ιδιαίτερα γραφικά αρχίζω και πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή για εμένα. Εξηγήστε μου γιατί κάνω λάθος 😛

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, navaho7 said:

ένα μήνα μετά, ακόμα το σκέφτομαι. Και στο μεταξύ βγήκαν οι 8700G. Δεδομένου ότι από παιχνίδια δεν παίζω κάτι με ιδιαίτερα γραφικά αρχίζω και πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή για εμένα. Εξηγήστε μου γιατί κάνω λάθος 😛

 

Mπορείς για να καταργήσεις την 1060 και να απλοποιήσεις το build σου. Και αν το θελήσεις μπορείς πάντα να πετάξεις κάτι πιο δυνατό πανω.  

Ο μόνος ενδοιασμός είναι οτι στα ~340 που παίζει ο 8700 είναι κοντά στον 7900 που όσο να ναι είναι  24 threads.

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

51 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Ο μόνος ενδοιασμός είναι οτι στα ~340 που παίζει ο 8700 είναι κοντά στον 7900 που όσο να ναι είναι  24 threads.

αυτο ακριβως!

Αν δεν ειχες καθολου καρτα γραφικων το συζηταγαμε. αλλα εφοσον εχεις......

επισης μην ξεχναμε οτι ολη η 7000 σειρα εχει igpu

δεν τα αξιζει τα λεφτα που ζηταει ο 8700G

 

Για μενα, παρε τον δυνατοτερο cpu που αντεχει η τσεπη σου για να το κρατησεις περισσοτερα χρονια και εφοσον εχεις καρτα και δεν θες πιο δυνατη μενεις με αυτην. αν σε 1.2.η 3 χρονια δεις οτι θες και δυνατοτερη καρτα παιρνεις οποια θες και δεν ανησυχεις αν θα τη σηκωνει το cpu σου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο htpc της υπογραφης δεν το κανει, ή το κανει τοσο ανεπαισθητα που δεν το αντιλαμβανομαι. βεβαια ειναι συνδεδεμενο με μια τηλεοραση 60hz και δεν υπαρχει multi monitor

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.