Jump to content



Zippy 700


crmaris

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από hipro5

Παιδιά χωρίς πλάκα.......αυτό το τροφοδοτικό είναι απλά.....ΚΤΗΝΟΣ.......Το μακράν ΚΑΛΥΤΕΡΟ που έχει περάσει από τα χέρια μου.......Εκτός ότι ΔΕ μασάει με τίποτα ΟΤΙ και να του κάνεις, δουλεύει ΚΑΙ παγωμένο......Οπότε ΑΝΕΤΑ του βάζεις ΟΤΙ αθόρυβο ανεμηστήρα θέλεις...... ;):)

Που το ειδες εσυ το παγωμένο ? :p Λιγο που το δούλεψα, ζεστενότανε αρκετά, οχι υπερβολικά, αλλά κρύο δεν ήταν... Βεβαια εξαρτάται και σε τι δωμάτιο το έχεις... :)

Αρχική απάντηση από crmaris

Αδούλευτο το πήρα απο χρήστη του forum . Καινουριο το ειχε πάρει 245 μαζί με τα μεταφορικά απο Γερμανία.Ελλαδα δεν εισάγονται. Πρόκειται πάντος για τα καλύτερα τροφοδοτικά που υπάρχουνε. Μονο με pc power and cooling κοντράρονται και εκεί στα ίσια , μιας και από ότι διάβασα η Zippy εφτιαχνε τροφοδοτικά για την εν λόγω εταιρία. Μιλάμε και μόνο που το βλέπεις και το σηκώνεις ιδιαίτερα καταλαβαίνεις από ποιότητα. Αλλά επαναλαμβάνω πολύ θόρυβος μα πολύ θόρυβος παιδιά. Αν δεν το ακούσετε δεν θα με πιστεψετε και είμαι συνηθισμένος σε πολύ θόρυβο.

Ο θόρυβος του ναι ειναι κατι το απίστευτο. Δεν πιστευα στα αυτιά μου μολις το άναψα... Θελει αμέσως αλλαγή σε ανεμιστήρα και η πατέντα του Nos-Dio ειναι πολύ καλή! Κανει τοσο μα τόσο θόρυβο... μονο οσοι έχουν/ έιχαν ντελτα θα καταλάβουν και θα θυμηθούν λολ

Εκτος απο τις τάσεις όμως, τα "μειονεκτήματά" του ειναι οτι δεν εχει πολλά μολεξ, δεν ειναι sleeved, που σημαίνει έξτρα δουλειά και πολυ καλώδιο λόγω διακλαδωτήρων κλπ. Αν κάποιος εχει την υπομονή να το σουλουπώσει τοτε ειναι τοπ!

Καλορίζικο μαν :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από crmaris

το tagan με τα 480 watt με τον newcastle 3500+ στα 3080 ψόφησε εν ολίγης. Όταν παίζεις με phase change εκτός από καλή cpu και main θες και καλό τροφοδοτικό και δεν μετράνε μόνο τα watt αλλά και το πόσο σταθερές είναι οι τάσεις ενός τροφοδοτικού. Οσο πιο μικρό ειναι το psu τόσο πιο πολύ ζορίζεται και οι τάσεις του παίρνουνε τον κατήφορο και μαζι μπορεί να πάρει και το υπόλοιπο σύστημα.

Βασικα πρωτο ρολο παιζουν τα amperes που τραβαει το overclocked cpu...kai αν εχεις και την καρτα στον θεο τοτε το γονατιζει......και μετα παει η σταθεροτητα κτλ....

Link to comment
Share on other sites

thanks παιδιά. Βασικά το οτι δεν ειναι sleeved δεν με πειράζει γιατι δεν ειμαι και πολυ φαν του cool look ktl.Θα βάλω ενα ανεμιστήρα sharkoon 39 cfm 8αρι και θα δω αν ζεσταινεται αν και δεν νομιζω να εχει προβλημα γιατι γενικοτερα δεν ζεσταινεται το psu. Παντος δεν πιστευα ποτε οτι υπαρχει τροφοδοτικο που κανει τοσο θορυβο:D αλλα μην ξεχναμε οτι το τροφοδοτικο αυτο ειναι για server και οχι για desktop pc γιαυτο και δεν το κανανε αθορυβο. Στο machine room του πανεπιστημιου που εχω παει μου βουλώνουνε τα αυτια από τον θόρυβο οπότε σε τέτοιo περιβάλλον δεν το ακούς καν το Zippy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.