Jump to content



ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΚΑΛΟΣ προγραμματιστής.......


hipro5

Recommended Posts

Όπως και ο τίτλος............Ζητάω να βρώ έναν καλό προγραμματιστή για σχεδιασμό και λειτουργία παραθυρικού προγράμματος μέσα στα Windows..........Μετά αμοιβής φυσικά........... ;)

Δεν το βάζω το θέμα στις Ζητήσεις και θα καταλάβετε αργότερα το γιατί.......... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 15:58]

εγω ξερω γιατι τον θελει, αλλα δε μιλαω.

ΑΜ ΔΕΝ ξέρεις..........και ούτε που πάει το μυαλό σου κάν.......Θα κάνει πάταγο..... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

ΟΚ, λεγε οτι θελεις εσυ.

οταν θα βγει, εγω θα πω "το ηξερα".

;)

Ολοι μπορουν να το κανουν αυτο...Οποτε πες το μου σε ΡΜ κ μετα θα πω οτι οντως το ηξερες...:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount [Σήμερα, στις 16:14]

Το πρόστυχο μυαλό μου λέει......control software για τον έλεγχο του Zeus???????

Αργότερα αυτό.......Μιλάμε για κάτι το ΕΝΤΕΛΩΣ πρωτοποριακό και ΠΑΛΙ κι αυτό για κατοχύρωση παγκόσμιας πατέντας.....Βρε θα γίνει το έλα να δείς λέω....... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 16:15]

ΟΚ, λεγε οτι θελεις εσυ.

οταν θα βγει, εγω θα πω "το ηξερα".

;)

Θα πώ άλλο για αρχή έτσι ώστε να πεταχτείς και να πείς "το ήξερα" και μετά θα το πώ....... :p:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 05:32]

Όπως και ο τίτλος............Ζητάω να βρώ έναν καλό προγραμματιστή για σχεδιασμό και λειτουργία παραθυρικού προγράμματος μέσα στα Windows..........Μετά αμοιβής φυσικά........... ;)

Δεν το βάζω το θέμα στις Ζητήσεις και θα καταλάβετε αργότερα το γιατί.......... ;)

Μάστορα ηλεκτρονικέ, πές μας τι θές να κάνει στο περίπου τουλάχιστον.

Παραθυρικό δεν μου λέει τίποτα. Παραθυρικό είναι το winzip που απαιτεί περίπλοκους μαθηματικούς αλγόριθμους, παραθυρικό και το clockgen που μιλάει απευθείεας στο BIOS...

Δεν σημαίνει οτι μπορεί να τα φτιάξει και τα δυο ο ίδιος άνθρωπος ;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να είναι ένα πρόγραμμα που να συνεργάζεται μέσω USB βίσματος με κάποιο hardware π.χ. έναν microcontroler και να του δίνει κάποιες τιμές όπως π.χ. το clockgen που δίνει εντολές στο bios........Αυτό θέλω να δίνει εντολές σε κάποιο άλλο εξάρτημα(microcontroler+USB interface) άσχετο με το PC....... Επίσης να κρατάει αυτές τις τιμές έστω και άν κλείσει η τροφοδοσία του.....Όπως το bios π.χ. που δε χάνει τις ρυθμίσεις του.......Αυτά εν'ολίγης....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 18:15]

Τουλαχιστον δεν λες για τι αμοιβη μιλαμε και ποσο χρονο υπολογιζεις να του παρει

......και που να ξέρω τι θα μου ζητήσει ο άνθρωπος και πόσο χρόνο θα φάει?....... :)

Link to comment
Share on other sites

δηλ θελεις κατι σαν το 3rd eye αλλα που να φορτωνει και να σωζει ρυθμισεις σε timmings FSB κτλ κτλ κτλ

πιστεψε με το θεμα επικοινωνιας USB--> microcontroller ειναι το λιγοτερο σε ενα τετοιο project.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga [Σήμερα, στις 20:18]

πολύ λίγοι micro-controllers υποστηρίζουν usb εγγενώς ενω ΤΧ/RX μέσω σειριακής όλοι....

Μπά απ'ότι διάβασα και μου είπαν, οι περισσότεροι καινούργοι κατασκευάζωνται με ενσωματωμένο USB....

Link to comment
Share on other sites

αποφασισε τι θα βαλεις, για να ξερεις τι θα ζητησεις.

εχε υποψη, την προς τα εμπρος συμβατοτητα των usb controller. δεν παιζουν ολοι σε 64bit λειτουργικα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.