Jump to content



Ποιο κουτί???


nickthegreek

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από THRESH [Σήμερα, στις 00:29]

Χαιρετώ.Ρε παιδιά το ξέρω οτι δεν είναι αυτό το θέμα αλλά αυτό το κουτάκι αξίζει καθόλου τα λεφτά του ή είναι εντελώς μούφα?

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=15&Nav_Section_Id=15&Catalog_Id=1&Product_Id=251759&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Το είδα όταν πήγα στο Πλαίσιο. Πλαστικό μέχρι αηδίας. Σαν ψεύτικο φαίνεται που άμα πέσει θα σπάσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Ειναι σχεδια της chieftek... κλασικο... που αντεγραψε η tt στο XaserII, τουλαχιστον εκει η ποιοτητα ηταν εφαμιλη, αφου στην ουσια moding εκανε....

Antec P160......... οποιος το βρει, ας το αγορασει με κλειστα τα ματια.... αλλα δε θα το βρει....... δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller

Ειναι σχεδια της chieftek... κλασικο... που αντεγραψε η tt στο XaserII, τουλαχιστον εκει η ποιοτητα ηταν εφαμιλη, αφου στην ουσια moding εκανε....

Antec P160......... οποιος το βρει, ας το αγορασει με κλειστα τα ματια.... αλλα δε θα το βρει....... δυστυχως...

Έτσι. Το μόνο TT που μπορεί να σκεφτόμουν είναι το Xaser II, ’ΝΤΕ το III. Το πρώτο πώς ήταν; :p

nickthegreek προσωπικά θα σου πρότεινα άσε τη μούρη και πάρε ένα κουτί αρκετά μεγάλο και ποιοτικό, και άμα έχεις όρεξη κάνεις το Kndalf να μοιάζει πατσαβούρα μπροστά του. Δες π.χ. το Chieftec του Κοπρίτη (όχι οτι το HEC είναι άσχημο... :T: ). Επίσης αλλιώς είναι να έχεις ένα κουτί που έχει μια μούρη που την έχουν άλλα τόσα και την έχεις πληρώσει 200 και άλλο να έχεις δώσει 100 για ένα ΚΑΛΥΤΕΡΟ κουτί και να το έχεις κάνει πανέμορφο και μοναδικό. Έχει τεράστια διαφορά, αρκεί να υπάρχει όρεξη και μεράκι... :) Επίσης μετά, ένα κουτί σαν το Kandalf λυπάσαι να το πειράξεις. Όχι οτι μπορείς κιόλας... Το τζάμι ουσιαστικά δεν μπορείς να το αλλάξεις και άλλα...

Υ.Γ.: Εϊπαμε, μακρυά από TT αλλά αν θες ντε και καλά κάποιο από τα δυο τότε μακράν το Kandalf. Το Armor κι αν είναι άθλιο... :TD:

Y.Γ.2: Δεν είπα να πας να πάρεις Lian Li. Απλώς θέλω να σου πω οτι τόσα λεφτά αξίζουν μόνο αυτά τα κουτιά...

Υ.Γ.3: Λίγοι μήνες εδώ μέσα και θα έχεις αποκτήσει πολύ περισσότερες γνώσεις και απαιτήσεις... :D

Link to comment
Share on other sites

Το thermaltake με τους ανεμιστήρες που έχει έιναι θορυβώδες? Οι ανεμιστήρες του είναι 3pin? Το έχει κανείς να μας πει εντυπώσεις?

Μάκη ποιο Lian-li λες? Mε έβαλες σε σκέψεις με αυτά που μου είπες πριν:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickthegreek

Μάκη ποιο Lian-li λες? Mε έβαλες σε σκέψεις με αυτά που μου είπες πριν:)

Aν και δεν είμαι ο Μάκης (:p) από τα LianLi περησότερο από όλα μου αρέσουν τα PC7X, και ας είναι σχετικά παλιά...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια....εγω πηρα το shark πολυ φθηνα(περιεργως) και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος...! Βεβαια αν τωρα επερνα κουτι θα πηγαινα σε στακερ. με τα χιλια! Αυτο σου προτεινω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickthegreek

Παιδιά σε αναζήτηση που έκανα σε κάτι ξένα φόρουμ διάβασα ότι θα βγει καινούριο stacker με την ονομασία stacker 830. Έχετε τίποτα υπόψιν σας?

Μπορείς να το δεις εδώ:http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=13545

Μέσα στο καλοκαίρι αν θυμάμαι καλά θα σκάσει μύτη!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά το πρώτο Stacker μου θυμίζει lada... Σιδερένιο αλλά σκυλί... :p Αν και από εμένα χάνει πόντους σε αρκετά σημεία...

Αρχική απάντηση από FrOsT

Aν και δεν είμαι ο Μάκης (:p) από τα LianLi περησότερο από όλα μου αρέσουν τα PC7X, και ας είναι σχετικά παλιά...

:T: και έχουν πέσει και οι τιμές τους...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αλλη φαση....

φοβερη κατασκευη...πιο ομορφο...αλλα διαφορετικοι χωροι...το στακερ ειναι παραμετροποιησιμο στα γουστα του καθενος...

αλλα τα lian li οπως και να χει παιζουν σε αλλη κατηγορια στην οποια ειναι μονα τους...

κατα τη γνωμη μου τα ωραιοτερα κουτια....αν και με χαλασαν λιγο τα καινουρια...η σειρα pc 7x ειναι η αγαπημενη μου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickthegreek [Σήμερα, στις 22:06]

Tα Lian li είναι καλύτερα από το stacker?

γουστα ειναι αυτα.....

γιατι καποιος μπορει να γουσταρει εντονα χρωματα,

πλαστικα τμηματα

και ραγες screwless απο-τοποθετησης των drives

Καλυτερα βαλε εσυ τις προτεραιοτητες σου πρωτα

,να ξερεις δλδ τι θες απο ενα κουτι,

και μετα πηγαινε, δεστα απο κοντα και οτι σαρεσει παρε...

(ΠΧ. εαν σκοπευεις να βαλεις καποιο συστημα υδροψυξης στο μελλον

θα χρειαστεις ΜΕΓΑΛΟΥΣ χωρους)

γενικοτερα παντως τα LianLi ειναι οτι ποιοτικοτερο μπορεις να αγορασεις σε κουτι υπολογιστη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.