Jump to content



Watercooling In Silverston TJ07


Heatspreader

Recommended Posts

Πριν λίγες μέρες αγόρασα το Silverstone TJ07. Έκανα μερικές αλλαγές στην υδρόψυξη, όπως άλλους σωλήνες, ρακόρ και σφικτίρες.

Το ψυγείο αυτή τη φορά μπήκε μέσα στο κουτί αφού πριν στο Armor αν θυμάστε ήταν στο πλάι.

Μερικές φωτογραφίες μπορείτε να δείτε παρακάτω. Θα ανεβάσω πιο προσεγμένες κάποια στιγμή.

Το κουτί έχει πολύ έξυπνους χώρους και είναι άριστο ποιοτικά. έκοψα το τα σημεία όπου περνάνε τα SATA,24pin και 8pin CPU ώστε να περνάνε πίσω από τη μητρική και έβαλα και λάμπες. Σε λίγες μέρες θα βάλω και UV αφού είναι UV reactive οι σωλήνες.

DSC00029.jpg

DSC00030.jpg

DSC00032.jpg

DSC00033.jpg

DSC00034.jpg

DSC00035.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ Ωραίος..!

Το μόνο που δεν μου άρεσε αισθητικός είναι τα πολλά διαφορετικά χρώματα των ανεμιστήρων. Βόλεψε και λίγο τα καλώδια κάτω δεξιά και είσαι τζιτζι.

Αν μπορείς βάλλε μια φώτο από τους χώρους που φιλοξενείται η Αντλία και το ψυγείο.;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το αποτέλεσμα! ;)

Θα συμφωνήσω όμως και με τα παιδιά για τις δύο παρατηρήσεις.

1. Βάλε όλα τα fans να είναι ίδια χρωματικά.

2. Αν σε παίρνει από άποψη κλίσης-καμπυλότητας του σωλήνα βγάλε τα σπιράλ (απ' ότι βλέπω δεν θα έχεις πρόβλημα.)

Πολύ καλό το Silverstone!!!!

Ειδικά ο κάτω χώρος που φιλοξενεί την υδρόψυξη!

Τα καλώδια παίρνουν κι'αλλο συμμαζεμα.

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Τα καλώδια παίρνουν κι'αλλο συμμαζεμα.

είχαμε jonyguru

είχαμε 3Dguru

τώρα έχουμε και wireguru :D:D:D:D

όντως ίδια χρώματα παντού είσαι σαν τσίρκο έτσι

και το πηνίο δεν χρειάζεται αφού δεν έχεις καμπύλες τρελές

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Στο μόνο που συμφωνώ μαζί σας είναι για τα καλώδια. Παίρνουν και άλλο συμμάζεμα, απλά χρειάζομαι κολιτίρι και θερμοσυστελόμενο για να γλιτώσω μερικά. Τους ανεμιστήρες για παράδειγμα τους έχω πιάσει με κλέμα για να μην φαίνονται τα καλώδια.

Όσον αφορά τους σωλήνες και το σπιράλ, θα δείξει ακόμα καλύτερα με UV λάμπα. Επίσης αυτό που μου αρέσει πολύ είναι το ψυγείο ότι έχει τον κόκκινο ανεμιστήρα στη μέση και οι σωλήνες είναι πάλι κόκκινο με μπλε.

Αυτό που σκέφτηκα σε αυτό που λέτε για τους ανεμιστήρες είναι στο πράσινο για το Chipset. Μήπως να έβαζα άλλο χρώμα. Εσείς λέτε να βάλω όλους το ίδιο χρώμα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πάρω και μαύρο αν θέλω. Θα δω τι θα κάνω με το Cage.

Αυτό με το χρώμα των ανεμιστήρων δεν ξέρω, δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να το αλλάξω αυτό. Ίσως είναι αυτό που μου αρέσει περισσότερο και ειδικά το σπιράλ στους σωλήνες.

Τις κάρτες δεν θα τις βάλω στο κύκλωμα ακόμα, αφενός γιατί θα ασχημίνουν και αφετέρου ας δουλέψει το CF πρώτα και μετά βλέπουμε. Η ATi είναι λίγο ΦουΤουΠου...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το χρώμα των ανεμιστήρων δεν ξέρω, δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να το αλλάξω αυτό. Ίσως είναι αυτό που μου αρέσει περισσότερο και ειδικά το σπιράλ στους σωλήνες.

Αφου εχεις επιλεξει σχεδον παντου την διχρωμια κοκκινο-μπλε (κατω fans και σωληνες με τα σπιραλ) καλο θα ηταν να αντικαθιστουσες τον πρασινο ανεμιστηρα με εναν κοκκινο ή τουλαχιστον μπλε. ;)

Α! Με γεια το κουτι! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μερικές νέες Photos ύστερα από κάποιες αλλαγές.

Μερικές από αυτές είναι το νέο Tank και η αφαίρεση του μπλε σπιράλ για να μη τσακίζουν οι σωλήνες, μιας και το είχα βάλει για ομορφιά, αλλά δεν μου άρεσε τελικά + ότι με πρίξατε μερικοί να τα βγάλω! :p

th_DSC00160.jpg

th_DSC00159.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.