Jump to content



6600GT CPU Cooler (Update)


giorgos_cupra

Recommended Posts

πολυ καλι δουλια γιωργο!!!

αλλα κατι δεν μου αρεση σε ολη τιν υποθεση.

το θεορο λιγο επικινδινο και ακραιο.....

οσο για το bridge δεν εχεις προβλημα για τον λογο οτι η μεγαλη ψυκτρα θα διαχεει τον αερα και εκει επομενος δεν θα ζεματαει τοσο πολυ πια....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 12:23]

πολυ καλι δουλια γιωργο!!!

Thank's Alex

αλλα κατι δεν μου αρεση σε ολη τιν υποθεση.

το θεορο λιγο επικινδινο και ακραιο.....

Tο μονο επικινδυνο στην ολη υποθεση ειναι η τοποθετηση στον πυρηνα,απο τη μια πλευρα δεν πρεπει να την σφιξεις πολυ γιατι μπορει να σπασει καμια γωνια του πυρηνα αλλα απο την αλλη αν δεν τη σφιξεις πολυ δεν θα παταει καλα....Επισης λιγο προσοχη ηθελε στην πισω μερια της καρτας να μην σπασει απο τα tie wraps καμια μικρη διοδος...Αλλα αξιζε τον κοπο,μεχρι στιγμης την εχω φτασει 600/1090 χωρις artifacts και με θερμοκρασια μεγιστη 53c.Θα την ανεβασω ακομα αλλα ψιλοφοβαμαι για τις μνημες που δεν εχουν καθολου ψυκτρες πανω τους

:...: :(

Link to comment
Share on other sites

δεδομένου του βάρους της ψύκτρα και του τρόπου προσαρμογής της, θα σου έλεγα να προσέξεις την ευστάθεια της όλης κατασκευής (μην σου φύγει καμία μέρα όπως είναι....)

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις,με τα tie wraps δεν φευγει ποτε.Στο λεω γιατι εχω χρησιμοποιησει παρα πολλες φορες tie wraps ακομα και σε ενα βενζινοκινητο τηλεκατευθυνομενο που ειχα,που ηταν 5 κιλα και πηγαινε με 85kmh,στο τελος καθε βολτας μεχρι και ατσαλενιες βιδες με locktite βγαινανε,αλλα τα tie wraps δεν κουνιοντουσαν ποτε:flex:

Link to comment
Share on other sites

δεν θα εχεις προβλημα με την ψυκτρα εγω το εχω κανει σε 2 καρτες και δεν εχουν παθει τιποτα το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να μπορεσεις να βαλεις ελατηρια για να παταει καλυτερα, και βαλε και ψυκτρακια στις μνημες και θα πας 1200+πολυ ανετα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos_cupra

Μην ανησυχεις,με τα tie wraps δεν φευγει ποτε.Στο λεω γιατι εχω χρησιμοποιησει παρα πολλες φορες tie wraps ακομα και σε ενα βενζινοκινητο τηλεκατευθυνομενο που ειχα,που ηταν 5 κιλα και πηγαινε με 85kmh,στο τελος καθε βολτας μεχρι και ατσαλενιες βιδες με locktite βγαινανε,αλλα τα tie wraps δεν κουνιοντουσαν ποτε:flex:

αυτο ειναι αλιθια και στο δικο μου οι βασεις μηχανεις με locktite βγενανε αλλα απο προφιλακτιρα και μανιφολnt ποτε τα tire wraps και μια φορα κοπικε η ενοση μανιφολντ εξατμισεις και τα tire wraps ηταν ακομα πανο.....

sory για το off topic.................

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos_cupra

Μην ανησυχεις,με τα tie wraps δεν φευγει ποτε.Στο λεω γιατι εχω χρησιμοποιησει παρα πολλες φορες tie wraps ακομα και σε ενα βενζινοκινητο τηλεκατευθυνομενο που ειχα,που ηταν 5 κιλα και πηγαινε με 85kmh,στο τελος καθε βολτας μεχρι και ατσαλενιες βιδες με locktite βγαινανε,αλλα τα tie wraps δεν κουνιοντουσαν ποτε:flex:

Ξέρω πολύ καλά την αντοχή τους αλλά, στην περίπτωση αυτή, δεν είναι θέμα αντοχής αλλά τρόπου εφαρμογής

Ενδιαφέρει η απόλυτη επαφή που σημαίνει ότι η ελάχιστη μετακίνηση / τζόγος μπορεί να είναι καταστροφική

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο που λεει ο spc εχει απολυτο δικιο,το θεμα δεν ειναι να τρελαθεις στο σφιξιμο αλλα να παταει καλα,οποτε φιλε giorgos_cupra αν καταλαβα σωστα πως ακριβως την εχεις πιασει,κανε το εξης βγαλε τα tie wraps και περνα καινουρια και αναμεσα απο την ψυκτρα και το pcb βαλε σε καθε tie wrap απο ενα ελατηριο(ενοειται κατω απο το ελατηριο πλαστικες ροδελες) και μετα σφιξε λιγο το ενα λιγο το αλλο μεχρι να τερματισουν,ειναι δοκιμασμενο με waterblock που δεν εκανε για την καρτα και εχει καλο αποτελεσμα.αν και μην περιμενεις το απολυτο με tie wraps εγω την ψυκτρα την ειχα με βιδες και χωρις ελατηρια ηταν δυσκολο να πατησει

το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τρυπησεις την ψυκτρα και να βαλεις βιδες με ελατηρια εκει θα εχει το καλυτερο πατημα

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτα τα tie wraps ? καμια φωτο?

Και μενα η δικη μου ασουσ κουνιεται πολυ επειδη στην υδροψυξη εβαλα 1/2 αλφαδοσωληνες και λιγο αν κουνηθουν οι σωληνες παιζει ολη η καρτα!

Link to comment
Share on other sites

Mε t-wrap να κουνηθει ??????......Τι λετε βρε, δεν θα παει πουθενα...Δεν βλεπετε στο cnn τους U.S Troops .....:tomato: . Αντι για χειροπεδες με t-wraps δενουν τους ιρακινους....:blink:

Τωρα ενα μπορει να κρατησει δεμενο εναν "τρομοκρατη" , δεν μπορει να κρατησει μια τοσο δα ψυκτρουλα .......:innocent: :innocent: :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tomhel [Χθες, στις 23:33]

Mε t-wrap να κουνηθει ??????......Τι λετε βρε, δεν θα παει πουθενα...Δεν βλεπετε στο cnn τους U.S Troops .....:tomato: . Αντι για χειροπεδες με t-wraps δενουν τους ιρακινους....:blink:

Τωρα ενα μπορει να κρατησει δεμενο εναν "τρομοκρατη" , δεν μπορει να κρατησει μια τοσο δα ψυκτρουλα .......:innocent: :innocent: :innocent:

:D :D :D:p πολυ καλο!!

Link to comment
Share on other sites

Oπως προειπαν το προβλημα δεν ειναι οτι δεν κραταει το βαρος,αλλα οτι μπορει να κουνηθει και να σου δημιουργησει προβλημα!Οσο καλα και να την εχεις πιασει..αυτο που σου λενε μπορει να γινει!Στο λεω επειδη κι εγω τα χρησιμοποιω,αλλα οχι με τοσο βαρια ψυκτρα..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.