Jump to content



έσκασαν μύτη οι Venice


bbgg

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Το 32Μ διαρκεί 30 λεπτά, το Σ&Μ άντε 1 ώρα. Δεν είναι ενδεικτικά σταθερότητας καθώς έχω δει μνήμες πχ να βγάζουν λάθη στο memtest μετά από 4 ώρες πχ.

Οπότε αν σε ενδιαφέρει να είσαι απόλυτα σταθερός άσε το μηχάνημά σου εκεί που μπορεί να τρέξει prime κανά 8ωρο

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω πολυ το OCCT(κοιτα στα tools) που δουλευουν στο εξωτερικο.Ποτε μεχρι σημερα δεν εχει βγαλει λαθος σε μετρησεις.Ειναι παρα πολυ καλο για τον επεξεργαστη και το S&M για την μνημη..

EDIT:Αν χρησιμοποιησεις το prime καλο θα ηταν να βαλεις την beta εκδοση 24.11 γιατι το official δεν παιζει και πολυ καλα(ενδεικτικα εμενα εβγαζε 13+ ωρες prime,αλλα το μηχανημα δεν ηταν σταθερο):p

Link to comment
Share on other sites

Παρομοια και σε μενα , μπορει να βγαλει 60 λεπτα S&M και το prime χτυπαει σε δευτερολεπτα :...: μηπως το prime εχει βαρεσει φλαντζα ? π.χ βγαζει 2001 3Δ κανονικα, σταθεροτατα και πριμε στο λεπτο. Μηπως κατι αλλο παιζει ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από planetman

tristeno, ναι αλλά ενώ μου βγάζει S&M 80 λεπτά και το superpi 30 λεπτά, το prime χτυπάει από το πρώτο. Πώς μπορώ να βάλω πολλές λούπες στο 3dMArk2001;

Ξεχνα ρο Prime,ακρη δε βγαζεις ;)

SM long και 32Μ τρεξε,οπως κανεις δλδ, για περεταιρο ολο το βραδυ λουπες 01 :)

Πρεπει να το εχεις "αγορασμενο" για να μπορεσεις να κανεις λουπες.

Link to comment
Share on other sites

προσώπικα για σταθερότητα χρησιμοποιώ s&m long full load για cpu και μνήμες.κοιτάω μετά αμα τρέχει 32Μ και μετά πίανω το pifast που χτύπάει εύκολα το cpu και παίζω λίγο με το clockgen.αμα μου βγάζει pifast 30-40 mhz απάνω δεν το ψάχνω περισσότερο.αστο άμα θές και να λουπάρει ένα βράδυ 2001 για πιο σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.