Jump to content



BRAZIL vs GREECE


morius

Recommended Posts

ναι, εντάξει! δεν τα έχω δει αλλά σε πιστεύω χαλαρά! πάντως επιμένω, τέτοια γκολ δεν μπαίνουυυυννν!!!! :D

σοβαρά τώρα, η ομάδα είναι μία χαρά, μην ξεχνάμε ότι πέρυσι είχε και απίστευτο φάρδος. χρειάζεται ανανέωση αλλά ο παππούς είναι μεγάλη π**τάνα και ξέρει καλύτερα από μας.

για παράδειγμα κάποιος ανέφερε τον γιαννακόπουλο που παίζει αριστυερά, όντας δεξιοπόδαρος. πρώτα φορά το έκανε με την ισπανία εκτός έδρας στα προκριματικά του euro. λέει ο γιαννακόπουλος "μα κύριε προπονητά, δεν ξέρω τη θέση, παίζω με το άλλο πόδι, κτλ..." και απαντάει ο όττο "θα παίζεις πάνω στη γραμμή και θα συγκλίνεις παράλληλα στη γραμμή της περιοχής, στο ύψος της περιοχής. έτσι θα βρίσκεσαι με το καλό σου πόδι μπροστά στο τέρμα, έτοιμος να σουτάρεις". αποτέλεσμα? ισπανία-ελλάδα 0-1 με γκόλ του γιαννακόπουλου με αυτόν ακριβώς τον τρόπο. αυτά για να βλέπουμε ότι κάτι ξέρουν οι προπονητές παραπάνω από μας...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

νταξει ρε παιδια τι να πουμε για αυτο..

οι τυποι βαρανε σουτ με διαβητη και μοιρογνωμονιο...

εχω μια φιλη ελληνο-βραζιλιανα που ζει εκει, σε συζητησεις που ειχαμε κανει μου ελεγε οτι ΟΛΗ η βραζιλια ανεξαρτητου κοινωνικης ταξης και ηλικιας, παιζει ποδοσφαιρο κυριολεκτικα οπου βρει... Επισης οι περισσοτεροι με το που τελειωνουν την δουλεια τους, καταληγουν στις τεραστιες παραλιες, να παιζουν μπαλα μεχρι αργα το βραδυ...

Αλλα απο οτι ελεγε ολο αυτο δεν ειναι τυχαιο, δεδομενου της τραγικης οικονομικης καταστασης της χωρας και των προβληματων, ολοι βρισκουν διεξοδο μεσω του ποδοσφαιρου. Ελεγε επισης οτι ολοι οι ποδοσφαιριστες της εθνικης αντιμετωπιζονται σαν ιερα συμβολα... ανεξαρτητου αν εχει κερδισει 1 παγκοσμιο κυπελλο ή 100... αυτη η χωρα υπαρχει επειδη υπαρχει το ποδοσφαιρο, και το ποδοσφαιρο γινεται πολυ πιο λαμπρο πολυ απλα επειδη υπαρχει αυτη η χωρα...

Και εδω υπαρχουν ατομα που λενε ...οτι δεν τους αρεσε η εμφανιση μας? .....λολ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

εχω μια φιλη ελληνο-βραζιλιανα που ζει εκει, σε συζητησεις που ειχαμε κανει μου ελεγε οτι ΟΛΗ η βραζιλια ανεξαρτητου κοινωνικης ταξης και ηλικιας, παιζει ποδοσφαιρο κυριολεκτικα οπου βρει...

εχω την εντυπωση οτι με την μπαλα ασχολουνται μονο οι ''δεν εχουνε να φανε''..ως γνωστον στην βραζιλια δεν υπαρχει μεσαια ταξη ,θα εισαι η πολυ πλουσιος η πολυ φτωχος...οι φτωχοι λοιπον ασχλουνται με το ποδοσφαιρο -πειτε μου εναν βραζιλιανο που ειχε λεφτα πριν γινει γνωστος- και οι πλουσιοι με φορμουλες, ιππασιες τεννις κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειμαι ευχαριστημένος απο την εθνική πλήρως. Το μόνο παράπονο είναι ότι βλέπω μια όμαδα που στηνεται καλα εχει καλή αμυνα , παιζει με πάθος (όσο αντέχει) τους κοιτάει όλους στα μάτια (για όποιον θυμαται το προπροηγούμενο μουντιάλ) αλλα δεν μπορέι να βάλει γκολ χωρις σετρα ή στημένη φάση.... και δεν μιλάω για την Βραζιλία μιλάω και για το euro και για τα προκριματικά του μουντιάλ.

Γιατί ρε γμτ..

Link to comment
Share on other sites

αλεξ συμφωνω....

το προβλημα με την εθνικη μας οπως και με πολλες αλλες ομαδες ειναι οτι δεν υπαρχει φαντασια...δεν θα σου βγαλουν κατι εκει που δεν το περιμενεις...ολα βγαινουν απο στημενες φασεις και απο μερικες κλασσικες αντεπιθεσεις...

δεν στεναχωρεθηκα για χτες να σας πω την αληθεια...το περιμενα...παιξαμε οπως παιζαμε παντα...ο μονος που δεν μου αρεσε ηταν ο χαριστεας ο οποιος κατα τη γνωμη μου μετα το euro εχει πεσει καπως...τεσπα...προσωπικες αποψεις... :)

Link to comment
Share on other sites

θα διαφωνήσω μαζί σας παιδιά... από το euro και μετά η εθνική με έχει κάνει αρκετές φορές να πεταχτώ από την καρέκλα μου με ωραίους συνδυασμούς και θεαματικά κόλπα, και στο πρώτο ημίχρονο με την ουκρανία τα κάνανε (μετά στο δεύτερο κλάταραν). το κακό είναι ότι δεν έχουμε πραγματικά ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟ επιθετικό, που να έχει το τόπι μέσα του... ο βρύζας στην μέρα του είναι εξαιρετικός πιστεύω, ο χαριστέας δεν μου αρέσει και πολύ... τεράστια ελπίδα μου είναι όμως οι "ξενομεγαλωμένοι" επιθετικοί μας, ο αμανατίδης και ειδικά ο σαμαράς, που έχουν μάθει την μπάλα διαφορετικά από όπως την μαθαίνουν εδώ τα πιτσιρίκια.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια παρενθεση εδω και να ρωτησω την αποψη σας για τον

Βερνικο?

Μου φαινεται οτι ο ανθρωπος δεν ειχε ξαναδει να παιζει τη Βραζιλια να παιζει

μπαλα!Σε λιγο θα εμπαινε μεσα στο γηπεδο να τους παρει και αυτογραφα!

:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δε με χαλάει η ήττα 3-0 από τη μεγαλύτερη βιομηχανία στον κόσμο παραγωγής ποδοσφαιριστών και ποδοσφαιρικών ταλέντων, οι άνθρωποι παίζουν άλλη μπάλα.

Πάντως αν δεν το συνειδιτοποιήσατε έπαιξαν Πρωταθλήτρια Κόσμου vs Πρωταθλήτρια Ευρώπης........έέέέέέέέέέέ άλλο πράγμα...... και στο κάτω κάτω ποιά χώρα αυτή τη στιγμή από την Ευρώπη είναι σε θέση να κερδίσει τη Βραζιλία, λόλ πιστεύω καμία.

Η πορεία για το μουντιάλ με χαλάει.........

Αλλά κακά τα ψέματα αν ήμουν ένας από τους Ευρωπαίους στην Πορτογαλία δεν θα ξαναέπαιζα μπάλα. Θα έπερνα το πρίμ και άντε γειά.

Α και κάτι που ξέχασα, καλά είναι που είναι ο Βερνίκος άχρωμος κι άοσμος τηλεσχολιαστής αλλά αν θυμάστε και τον Μαυρομάτη....είχα ακούσει μια φορά μια καταπληκτική από ένταση κραυγή "σουγκοάουτ" λόλ ρε, σούτ για γκόλ αλλά βγήκε άουτ, με τη μια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.