Jump to content



Ψηφιακη μεχρι 300ευρω??


Recommended Posts

Ξερω οτι εχει ξανασυζητηθει το θεμα....μην φωναζετε!!:D Απλα θελω να μου πειτε μια καλη ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη γυρω στα 300ευρω.....δεν την θελω για κατι συγκεκριμενο....φωτογραφιουλες καλες να βγαζει και οτι να ΄ναι...!:D

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχουν συζητηθει πολυ, αλλα τα μοντελα -τιμες αλλαζουν ραγδαια (πολλα προτεινομενα μοντελα των 400 ευρω μπαινουν σε αλλη κατηγορια μετα απο 1-2 μηνες) οποτε τετοια θεματα παραμενουν επικαιρα και καλο ειναι να ανοιγουν εκ νεου ;)

Στα 300 ευρω... μου ερχεται στο μυαλο η Minolta Dimage Z3 ... βεβαια εχει συζητηθει οτι οι μινολτα βγαζουν περισσοτερο Noise συγκριτικα με αλλες σε ISO> 100 αλλα ωστοσο ειναι καλο μηχανημα. Επισης θα προτεινα και την Canon PowerShot A95 .

Πρεπει να σκεφτεις πρωτα αν θελεις μικρο zoom δηλαδη 3Χ οπως οι περισσοτερες ή μεγαλο ...απο 6Χ και πανω. Απο εκει πρεπει να ξεκινησεις το διαχωρισμο

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν θα προτεινα καμια απο αυτες...πρωσοπικη μου αποψη ειναι η μηχανη να ειναι μικρη για να την κουβαλαω παντα μαζι μου...αν επαιρνα τωρα καμια ixus500 θα επαιρνα ή κατι αντιστοιχων επιδοσεων και μεγεθους...αλλα αυτα ειναι τα δικα μου κριτηρια...

Link to comment
Share on other sites

οριστε και οι 3 αγαπημενες μου αυτη τη στιγμη...δεν ξερω ποσο καλες επιδοσεις εχουν...ας απαντησουν οι γνωστες...

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.562408

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.562143

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.562358

Link to comment
Share on other sites

Ωραια , το θεμα εχει ξανασυζητηθει και εχουν ακουστει απειρες γνωμες.Στο θεμα μας τωρα , εαν καποιος εχει διαβασει ολα αυτα τα ποστ περι μηχανων μερικα πραγματα του μενουν

1)pixmania ,online που στελνει και ελλαδα με τις καλυτερες εως τωρα τιμες και αψογη συμπεριφορα με τις ως τωρα αναφορες.

2)adorama το ελληνικο pixmania οτι και εαν σημαινει αυτο

3)Ο καθενας προτεινει οτι θεωρει καλυτερο οποτε δεν εχουμε αδιαφιλονικητο νικητη

4) dpreview , megapixel 2 site με πολυ καλα review.

5)Αφου επισκεφτει ολα τα παραπανω οι γνωμες των αλλων περισσευουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

Ωραια , το θεμα εχει ξανασυζητηθει και εχουν ακουστει απειρες γνωμες.Στο θεμα μας τωρα , εαν καποιος εχει διαβασει ολα αυτα τα ποστ περι μηχανων μερικα πραγματα του μενουν

1)pixmania ,online που στελνει και ελλαδα με τις καλυτερες εως τωρα τιμες και αψογη συμπεριφορα με τις ως τωρα αναφορες.

2)adorama το ελληνικο pixmania οτι και εαν σημαινει αυτο

3)Ο καθενας προτεινει οτι θεωρει καλυτερο οποτε δεν εχουμε αδιαφιλονικητο νικητη

4) dpreview , megapixel 2 site με πολυ καλα review.

5)Αφου επισκεφτει ολα τα παραπανω οι γνωμες των αλλων περισσευουν.

συμφωνω 100% μαζι σου...

απλα ειπα τη γνωμη μου και τα κριτηρια που εχω εγω για μια μηχανη χωρις να ειμαι πολυ σχετικος για την ποιοτητα...εμενα με ενδιαφερει η τιμη, τα καλα χαρακτηριστικα εστω και στα χαρτια, και η φορητοτητα γιατι ειναι ενα εργαλειο που θελω να το εχω παντα μαζι μου...παραδειγμα η μηχανη που πηρε ο dag...επαθα πλακα οταν ειδα τις φωτογραφιες που τραβαει...χρωματα,εστιαση κτλ...αλλα οπως ειπα δεν εχω ασχοληθει τοσο πολυ με την φωτογραφια και δεν νομιζω να ασχοληθω ποτε τοσο σοβαρα για να χρειαστο ενα τετοιο εργαλειο...

τελος παντων...ο βασιλης μπορει να αποφασισει αναλογα με τις αναγκες του...γιατι εγω κυριολεκτικα διαλεγω ψηφιακες σαν γκομενα...πρωτα η εμφανιση ή μαλλον το μεγεθος και μετα βρισκω τα καταλληλα χαρακτηριστικα που μου χρειαζονται...

Link to comment
Share on other sites

Aν θες λιγο ζοομ παρε μια πανασονικ (6χ) αν δεν σε ενδιαφερει το ζοομ (πολυ) πολυ μουρικη ειναι η μινι digital tis olympus!Αρκετα κλαη επιλογη απο ολες τις αποψεις ειναι και η sony w12 (η καποιο νεοτερο αν θες mpixels)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης [Χθες, στις 22:54]

Δεν θελω τσεπης....ουτε ομως και κατι σαν τις τεραστιες τις Sony cybershot...!

Θελω κατι πχ οπως η casio exilim....απλη,καλη....δεν θα τραβαω πολυ μακρια...θελω καθαρες φωτο...

Bρε πάρε μία NIKON D70 ή D50 ..... :D:p

Link to comment
Share on other sites

Αν πας για exilim κοιτα και την pentax optio!!Ειναι η μικροτερη και ελαφρυτερη που μπορεις να βρεις με τα ιδια χαρακτηριστικα!!Και αρκετα καλη(νομιζω καλυτερη απο casio!)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.