Jump to content



υψηλες θερμοκρασίες με xp90c


Tha GlobeRotter

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Seeker [Σήμερα, στις 13:29]

Πάντα είπαστε στο "αν" όμως. Μπορεί και οι ενδείξεις να είναι λάθος.

Εσύ δεν ξέρεις αν είναι σωστές ή λάθος; Έχεις κάνει overvoltage στον επεξεργαστή; ΝΑΙ ή ΟΧΙ και πόσο;

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχει 1.8 vcore είναι δεδομένο , , , το λέει το μόνιτορ . άντε να μην έχει 1.8 και να έχει 1.75 ας πούμε ότι χάνει λίγο . πάλι πολύ είναι .

Το overvoltage το ανέφερα αν δινει πιο ΠΟΛΥ και απο το 1.8 που έχει ορίσει ο χρήστης , γιατί μόνος του το έχει 1.8 απο 1.55 σε 1.8 δεν πάει απο μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Overvoltage, δεν είναι μόνο όταν το κάνει από μόνη της η μητρική (λόγω mosfets κ.λπ.), είναι και όταν ανεβάζεις εσύ χειροκίνητα την τάση. Εμένα στο BIOS λέει "CPU Overvoltage" και εκεί ρυθμίζεις την τάση. Εγώ αυτό εννοούσα, αν έχει ανεβάσει αυτός επίτηδες την τάση, για να κάνει overclocking.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Εσύ δεν ξέρεις αν είναι σωστές ή λάθος; Έχεις κάνει overvoltage στον επεξεργαστή; ΝΑΙ ή ΟΧΙ και πόσο;

Δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος να πώ εγώ, αφού δεν είμαι εγώ το παιδί που έχει το πρόβλημα :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.