Jump to content



Τιμες ADSL


harroulis

Recommended Posts

Χαιρετε σκεφτομαι να βαλω ADSL μπορει καποιος να μου πει ποσο πρεπει να πληρωσω και σε ποιον?

Τελος ενεργοποιησης στον οτε?

Τελος ενεργοποιησης στον παροχεα?

Ανα μηνα στον οτε?

Ανα μηνα στον παροχεα?

Και Hardware?

Και οτι αλλο υπαρχει τελοσπαντον

Ευχαριστω

Να μου πειτε και αν ειναι με ή χωρις φπα

Δεν με νοιαζει η ταχυτητα υποθεστε εσεις μια.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω αυτο το site αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω και πολλα.Μπορεις να μου απαντησεις χονδρικα ποσο θα φτανει συνολικα το κοστος.

80euro το διμηνο?ή παραπανω

Αφου πληρωσω τα τελη ενεργοποιησης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από harroulis

Ποπο.Δηλαδη ειναι σχεδον πανω απο 100 το διμηνο.Με πεθανες ρε φιλε.Πιστευα οτι ειναι λιγοτερα.Τελοσπαντων ευχαριστω αν και μου μαυρισες την καρδια

Ολοκληρωμένο πακέτο SparkNet:

384/128 σε ετήσιο συμβόλαιο

Εφάπαξ μετατροπή σε ADSL 34,99+ΦΠΑ=41,64

Εγκατάσταση Εξοπλισμού 44,99+ΦΠΑ=53,54

Πάγιο SPARKnet ανά μήνα () 22,03+ΦΠΑ=26,22

Πάγιο Γραμμής 19,90+ΦΠΑ=23,68

Συνολικό Μηνιαίο Πάγιο 41,93+ΦΠΑ=49,90

- Το συμβόλαιο είναι ετήσιο με πληρωμή ανά δίμηνο προκαταβολικά

- Ο εξοπλισμός παρέχεται με χρησιδάνειο για 12 μήνες

Με άλλα λόγια, χωρίς να γίνεις μπαλάκι από τον ΟΤΕ στον εκάστοτε provider και τούμπαλιν, πληρώνεις με το καλημέρα σας 194,98 έχοντας μέσα και τους πρώτους 2 μήνες και μετά δίνεις 99,80 κάθε δίμηνο... το modem/router είναι μέσα στην τιμή..

Αίτηση μπορείς να κάνεις και από μένα... μήν χάσουμε τα ποσοστούλια μας ε :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι το πακετο της Forthnet DSL in a BOX ειναι φθηνοτερο. Με 149+ΦΠΑ αγοραζεις ΟΛΑ τα παραπανω, ΣΥΝ οτι ειναι για 4 μηνες και οχι για 2. Μετα συνεχιζεις να πληρωνεις κανονικα και δεν εχει αναγκαστικα ΕΤΗΣΙΟ συμβολαιο σε περιπτωση που θελεις να το διακοψεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Εχω την εντυπωση οτι το πακετο της Forthnet DSL in a BOX ειναι φθηνοτερο. Με 149+ΦΠΑ αγοραζεις ΟΛΑ τα παραπανω, ΣΥΝ οτι ειναι για 4 μηνες και οχι για 2. Μετα συνεχιζεις να πληρωνεις κανονικα και δεν εχει αναγκαστικα ΕΤΗΣΙΟ συμβολαιο σε περιπτωση που θελεις να το διακοψεις.

Και εγώ αυτή την εντύπωση έχω...

Απλά να πώ ότι η 3μηνη ανανέωση του adsl in a box είναι 160(τελική)...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tristeno

Υπάρχουν φθηνότερες 12 μηνες. (όλες σου δίνουν δωρεάν εξοπλισμό)

Το ξέρω ότι υπάρχουν και φθηνότερες... αυτό δεν λέει τίποτε... η SparkNet έχει άριστο support... όποιος ενδιαφέρετε για σωστή εξυπηρέτηση έχει μια επιλογή... νομίζω???

Επίσης, το συμβόλαιο "σπάει" όπως όλα τα συμβόλαια με επιστροφή του εξοπλισμού...

Ακόμη, η τιμή του συμβολαίου αναπροσαρμόζετε με κάθε μείωση, όχι σαν άλλες εταιρείες που σου λένε 100 ήτανε, για 100 υπόγραψες, 100 θε να πλερώνεις....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και εγώ μία παρόμοια απορία.

Υποθέστε ότι αγοράζω το ADSL in a box της Forthnet πληρώνω το πακέτο και για αυτούς τους 4 μήνες το μόνο που πληρώνω επιπλέον είναι το πάγιο στον ΟΤΕ που είναι γύρω στα 35 ευρώ;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ATi

Επειδή έχω και εγώ μία παρόμοια απορία.

Υποθέστε ότι αγοράζω το ADSL in a box της Forthnet πληρώνω το πακέτο και για αυτούς τους 4 μήνες το μόνο που πληρώνω επιπλέον είναι το πάγιο στον ΟΤΕ που είναι γύρω στα 35 ευρώ;;;

Για την dsl για 4μήνες δεν πληρώνεις τίποτα άλλο, πληρώνεις μόνο το τηλεφωνικό πάγιο(pstn-isdn) του οτε και τις κλείσεις που κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ATi

Επειδή έχω και εγώ μία παρόμοια απορία.

Υποθέστε ότι αγοράζω το ADSL in a box της Forthnet πληρώνω το πακέτο και για αυτούς τους 4 μήνες το μόνο που πληρώνω επιπλέον είναι το πάγιο στον ΟΤΕ που είναι γύρω στα 35 ευρώ;;;

Λοιπόν, για να μην μπερδεύετε κανείς : ’λλο το πάγιο της τηλεφωνίας και άλλο το πάγιο της γραμμής Internet.. τα πακέτα DSL περιλαμβάνουν όλο το κόστος.... ότι πλήρωνες στον ΟΤΕ θα συνεχίσεις να πληρώνεις και ότι αφορά το DSL το πληρώνεις αγοράζοντας το πακέτο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oktech

Έτσι λέει....

Έτσι είναι;):cool:

Παίρνεις πακέτο στέλνεις αίτηση ενεργοποιείται έχεις dsl για 4 μήνες και δεν έρχεται κανένας dslλογαριασμός...

Link to comment
Share on other sites

Oταν περνεις πακετο δεν φαινεται τιποτα στον λογαριασμο σου!Πολυ θετικο αυτο και το ιντερνετ σου ερχεται και φθηνοτερα!

Τα δυο πακετα που επικρατουν ειναι της ote (ondsl kit) και της forthnet (dsl in a box).Μηνιαιως, κοστιζουν το ιδιο και δεν διαφερουν και πολυ σε παροχες.Προτιμησα το κουτι της ΟΤΕ για 4 λογους

1)Σε υποχρεωνει για 3 μηνες μονο αντι για 4

2)Φημολογειται οτι το sagem ειναι καλυτερο απο το f200 (αν και απο οτι εχω καταλαβει απλα τα θαβουνε αυτοι που ψοφανε για routers).Μια χαρα ειναι και τα 2 νομιζω.

3)Απο οτι λεγεται, το κουτι της οτενετ σε αφηνει μετα το περας του 3μηνου να συνεχισεις με αλλο παροχεα.Αυτο της forthnet σου κοβει την συνδεση/dsl γραμμη αν δεν συνεχισεις με την ιδια.

4)Αν σου συμβει κατι,βριζεις τον οτε/οτενετ και αυτοι σκιζονται για να βρουν τι φταιει.Σε αλλες περιπτωσεις γινεσαι μπαλλακι μεταξυ πχ οτε και φορθνετ.

Προφανως οι ουσιαστικοι λογοι για μενα ειναι οι 1,4

Σε γενικες γραμμες παντως ιδια ειναι.Ειχα ρωτησει και για το κουτι της teledome που ελεγε για 5 μηνες με 150ε αλλα κρυβει παγιδες.Ουσιαστικα ειναι 3 μηνες συνδεση και γινονται 5 μονο αν βαλεις και tledome τηλεφωνια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.