Jump to content



Πως καθαρίζετε την ΤFT οθόνη σας


morius

Recommended Posts

Καλησπέρα,ρε παιδιά συνέχεια από τότε που πήρα την Οθόνη (LG1715S) όλο λερώνετε,ειδικά τώρα το καλκαίρι,δεν ξέρω τι είναι,ίσως να το κάνουν οι μύγες:whistling .

Και μου σπάει τα νέυρα γιατί και με βρεγμένο πανί που το τρίβω,δεν γίνετε τίποτα,εσείς τι προτείνετε;Με τι καθαρίζετε εσείς τα μονιτόρ σας?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morius

Καλησπέρα,ρε παιδιά συνέχεια από τότε που πήρα την Οθόνη (LG1715S) όλο λερώνετε,ειδικά τώρα το καλκαίρι,δεν ξέρω τι είναι,ίσως να το κάνουν οι μύγες:whistling .

Και μου σπάει τα νέυρα γιατί και με βρεγμένο πανί που το τρίβω,δεν γίνετε τίποτα,εσείς τι προτείνετε;Με τι καθαρίζετε εσείς τα μονιτόρ σας?????

ΌΧΙ ΒΡΕΓΜΕΝΟ, ΟΧΙ ΠΑΝΙ ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ....

Πήγαινε σε μαγαζί με οπτικά, πάρε ένα πανάκι που καθαρίζουν τα γυαλιά και το αντίστοιχο υγρό... ψεκάστε, σκουπήστε τελειώσατε...

Στα "δικά μας" μαγαζιά επίσης -πληροφορικής- πουλάμε διάφορα αντίστοιχα σκευάσματα μέ ή χωρίς το πανάκι τα οποία ανάλογα το μαγαζί συνήθως είναι πιο φτηνά από αυτά που πουλάνε οι οπτικοί, ενώ είναι επί της ουσίας το ίδιο και το αυτό υγρό... πάρε ένα πανάκι λοιπόν από οπτικά και το υγρό από ένα κομπιουτεράδικο -σπρέυ καθαρισμού TFT για ορισμένους... - και τελείωσες!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tristeno

Μόνο νεράκι αν δεν θέλετε να χάσετε όλα τα φίλτρα που έχει

Αυτό ξαναπές το. Έτσι ψιλοκαταστράφηκε μια SONY 15άρα CRT που έχω, γιατί κάποιος :devil: είχε τη φαϊνή ιδέα να την καθαρίζει με άζαξ για τα τζάμια. (Όχι δεν έγινε αόρατη, απλά χάλασαν τα φίλτρα της και σε πολλά σημεία μοιάζει να «κάνει νερά».

Απλό νερό με μαλακό πανάκι είναι ότι πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.