Jump to content



Μια απίστευτη ταλαιπωρία σε κατάστημα...


Seeker

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Gr_Godυγ. στο ασχετο, οταν δουλευα στο μαγαζακι μου ηρθε μια κυρια καλη της ωρα με την κορουλα της 10-12 χρονων κοριτσι ζωη να'χει με μια προσφορα στο χερι απο το πλαισιο για ενα μηχανηματακι να μαθει η μικρη....1900 ευρω συστημα με κατι για την εποχη σαν να λεμε με ΕΕ και Χ850 μεσα τωρα. Της εφτιαξα ενα με 600 ευρω μαζι με 17' οθονη να παει το παιδακι να ζωγραφισει τιποτα η να παιξει κανενα παιχνιδακι.

Χεχεχεεχεεεεε κοινή περίπτωση....

Είναι αυτό που έπαθε ένας γνωστός μου σε γνωστή αλυσίδα... :

Γν.: Καλημέρα σας, έναν εκτυπωτή θα ήθελα έγχρωμο, για μπόλικο κείμενο και λίγες φωτογραφίες, καμια 500αρια σελίδες το μήνα με το ζόρι...

Πωλ.:Φυσικά Κύριε, έχουμε αυτό το φοβερό μοντέλο και μάλιστα και σε προσφορά με 12 άτοκες δόσεις....

Γν.:Λίγο μεγάλος είναι.. πόσο κάνει??

Πωλ.: Είναι το τελευταίο μοντέλο, έγχρωμος laser εκτυπωτής, 28 σελίδες το λεπτό και φυσικά πολύ οικονομικός... μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα

Γν.: Καλά καλά, ποσό κάνει τελικά???

Πωλ.: 1500,00+ΦΠΑ σε 12 άτοκες δόσεις, τιμή ευκαιρείας!

Γν.: Ευχαριστώ.... τύλιξε μου δύο για το δρόμο.....

Πωλ.: Πώς είπατε Κύριε?

Γν.: Έναν εκτυπωτή ζήτησα... όχι τις offset του Λαμπράκη!!!!

Πωλ.: Μαααα....

Γν.: ’σε ρε φίλε, μοιάζω με τον Ωνάση και πας να μου φορτώσεις 2000 ευρώ μηχάνημα για να τυπώνω τα τσέκ??? Ευχαριστώ δεν θα πάρω!

Πωλ.: Να ξανάρθεται!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από oktech [Σήμερα, στις 01:45]

Χεχεχεεχεεεεε κοινή περίπτωση....

Είναι αυτό που έπαθε ένας γνωστός μου σε γνωστή αλυσίδα... :

Γν.: Καλημέρα σας, έναν εκτυπωτή θα ήθελα έγχρωμο, για μπόλικο κείμενο και λίγες φωτογραφίες, καμια 500αρια σελίδες το μήνα με το ζόρι...

Πωλ.:Φυσικά Κύριε, έχουμε αυτό το φοβερό μοντέλο και μάλιστα και σε προσφορά με 12 άτοκες δόσεις....

Γν.:Λίγο μεγάλος είναι.. πόσο κάνει??

Πωλ.: Είναι το τελευταίο μοντέλο, έγχρωμος laser εκτυπωτής, 28 σελίδες το λεπτό και φυσικά πολύ οικονομικός... μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα

Γν.: Καλά καλά, ποσό κάνει τελικά???

Πωλ.: 1500,00+ΦΠΑ σε 12 άτοκες δόσεις, τιμή ευκαιρείας!

Γν.: Ευχαριστώ.... τύλιξε μου δύο για το δρόμο.....

Πωλ.: Πώς είπατε Κύριε?

Γν.: Έναν εκτυπωτή ζήτησα... όχι τις offset του Λαμπράκη!!!!

Πωλ.: Μαααα....

Γν.: ’σε ρε φίλε, μοιάζω με τον Ωνάση και πας να μου φορτώσεις 2000 ευρώ μηχάνημα για να τυπώνω τα τσέκ??? Ευχαριστώ δεν θα πάρω!

Πωλ.: Να ξανάρθεται!!

lol

έχω να γελάσω τόσο από τότε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αρχική απάντηση από Seeker [27-06-2005 23:13]

Για να ησυχάσετε μερικοί ( :p ), το κατάστημα βρίσκεται στα Γιαννιτσά. Όνομα όπως είπα στην αρχή δεν μπορώ να πώ... όμως αν κάποιος είναι απο τα Γιαννιτσά μπορώ να του πώ που είναι ;)

Πατσάνης???????

Αν δεν θες να απαντήσεις θα σε παρακαλούσα να στείλεις πμ

Φίλε seeker και εσύ από γιαννιτσά είσαι?

Link to comment
Share on other sites

ξερετε τι λεω εγω... δεν κανουμε καμια λιστα με τα ΄΄απαγορευμενα καταστηματα'' ??? εδω στο κιλκις εχει μπολικα... πριν λιγο καιρο. μητρικη για p3 150 ευρο. στην κοπελα μου πηγα να την πουλησουν. αλλα τις ελεγα δεν πας να παρεις καμια dfi ultra θα σου μεινουν και 4 ευρο για καφε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

ξερετε τι λεω εγω... δεν κανουμε καμια λιστα με τα ΄΄απαγορευμενα καταστηματα'' ???

Καλή ιδέα αλλά νομίζω πως υπάρχουν νομικά κολλήματα (πιθανότητα για μύνηση για δυσφήμηση)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def [Χθες, στις 19:48]

apo pio magazi re giorgo?????????????????:jump: 150euro???????????????????????

κου...λης λεγετε.. :p καραολή και δημητριου αριθμο δεν θυμαμαι.

ειναι σιγουρο αυτο γιατις μυνησεις και τετοια?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

apo pio magazi re giorgo?????????????????:jump: 150euro???????????????????????

Εξαρτάται για τι μητρική μιλάμε... πάντα!

Υπάρχει ολοκαίνουρια μητρική με εγγύηση lifetime της MachSpeed Technologies (δική μου εισαγωγή) για Socket 370 με μια τιμή λιανικής περίπου 110 ευρώ με το ΦΠΑ ΄προφανώς δεν έχω φέρει καμία. ’ν όμως κάποιος πελάτης προκειμένου να αχρηστέψει άλλον εξοπλισμό πχ μνήμες, επεξεργαστή που είχε χρυσοπληρώσει κάποτε κλπ, δέχετε να την πληρώσει, τί να κάνουμε?? Στην περίπτωση που αναφέρει πιο πάνω φυσικά, 99.99% δεν μιλάμε για καινούριο προϊόν, αλλά είτε για στοκ τριετίας και βάλε ή για μεταχειρισμένο... οπότε σαφώς και τα 150 ευρώ είναι πολλά... εκτός κι άν πούλαγε κανένα Industrial P3 board που είναι πανάκριβα έτσι κι αλλιώς!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.