Jump to content



"Πρόβλημα" με αρχεία


nickthegreek

Recommended Posts

Παιδιά όταν κατεβάζω αρχεία μουσικής από το streamload αυτά δεν κατεβαίνουν σε κάποια συγκεκριμήνη μορφή όπως θα έπρεπε κανονικά (μορφή αρχείου μουσικής) αλλά κατεβαίνουν σαν ένα αρχείο το οποίο πρέπει να επιλέξω άνοιγμα και να στη συνέχεια το πρόγραμμα με το οποίο θέλω να ανοίξει (windows media player). Μπορείτε να το εξηγήσετε ? Υπάρχει λύση?

Eυχαριστώ εκ των προτέρων...:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα αρχεία τι μορφή έχουν δηλαδή; MP3, WMA, ή τι άλλο;

Όταν του λες άνοιγμα με άλλο πρόγραμμα έχει μια επιλογή να ανοίγουν όλα τα αρχεία αυτού του είδους με το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

’σχετο: Το streamload είναι στυλ kazaa?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sbeetle

’σχετο: Το streamload είναι στυλ kazaa?

To streamload είναι ένα online μέρος που κατεύαζεις πράγματα που σου στέλνουν άλλοι.

Αν και στα στέλνουν τζάμπα (από φόρουμ κτλ) το downloading αν και σφαιράτο κοστίζει για το entry level 10gb/month 10$.

Link to comment
Share on other sites

βάλε winamp που τα παίζει όλα ή φόρτωσε τους κατάλληλους codecs (flac?) στον WMP.

πάντως αν θες να το ανοίγεις με κάποιο προεπιλεγμένο πρόγραμμα, αρκεί μέσα από αυτό το πρόγραμμα να επιλέξεις τα file types που θες να ανοίγει;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Χθες, στις 21:54]

Εγώ γιατί κατάλαβα ότι τα αρχεία του τα δείχνει κάπως έτσι?

Και για αυτό τον ρωτάει με ποιο πρόγραμμα να τα ανοίξει?

Aκριβώς frost! Τα αρχεία τα δείχνει έτσι ακριβώς και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο. Τα ανοίγω με το windows media player. Όταν πάω να τα αποθηκεύσω είναι στην ίδια μορφή με την οποία κατεβαίνουν. Δεν λέει τίποτα για *.mp3.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cherryman [Σήμερα, στις 10:50]

Αν παίζουν με το winamp τότε με ένα διπλό κλικ στην περιοχή του τίτλου θα δεις και τι αρχείο είναι και τότε με το κατάλληλο rename όλα θα έρθουν αγγελικά.

Δεν έχω όμως winamp...Το αρχείο όταν κατεβαίνει δεν αναφέρει τι μορφή είναι αλλά σίγουρα είναι mp3 (με τέτοια μορφή κατεβαίνουν από το Streamload)...το θέμα είναι γιατί δεν το αναγνωρίζει το pc ώστε να ανοίγει απο μόνο του με τον media player και να μην χρειάζετε να κάνω εγώ την διαδικασία..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cherryman [Σήμερα, στις 11:04]

Επειδή τα στέλνουν από το streamload χωρίς κατάληξη πιθανότατα.

Πιθανόν...Δεν υπάρχει κάποιος που να κατεβάζει από το streamload να μας πει αν έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα? Θα πρέπει να κάτσω να τις περάσω εγώ?:( Δεν υπάρχει κάποιος πιο σύντομος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.