Jump to content



super pi mod 1M DB


chroma

Recommended Posts

Το καλύτερο που μπόρεσα να πετύχω με default ρεύματα και stock ψύκτρα. 3200+@2327mhz και φυσικά 1/1 οι μνήμες. Γενικά χωρίς πολύ κόπο και τίποτα τρελά καψίματα στις μνήμες, ένα απλό αποτέλεσμα.

post-1406-1416072078,7342_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

...... εεε τι εννοεις λιγα.....τοσο τον εχω παει μεχρι τωρα ...υπαρχουν δηλ καποια standar mhz που πρεπει να πιασει....επειδη βλεπεις ολα αυτα που γινονται εξω :wassat: .....εχει ακομα πορεια η φαση....θα δειξει.... ..παντως δεν εχω πετυχει και το καλυτερο κομματι...αλλα το καλο ειναι οτι ακουει ολο το ρευμα που δινει η P4P800SE ;):p

Link to comment
Share on other sites

....οκ οντως δεν εχει παει και πολυ καλα ...αλλα ειπα εγω οτι τερματισε εκει?? απλα ο cpu μου δειχνει οτι παει αλλα θελει (-) οχι οτι σκηλιαζει και δεν παει αλλο.

@unseen ...να σου πω ο πρωτος που ειχες μεχρι ποσο ρευμα ακουγε???....στο phase πως συμπεριφεροταν??

Link to comment
Share on other sites

Oταν τον ειχα παρει δεν ειχε βγει bios που αλλαζεις vcore και ειχα κανει το pin mod. Με αυξηση απο 1,4 σε 1,55 πηρα ~150 mhz. Ο καινουργιος ακουει στα βολτ αλλα ακουει περισσοτερο στην ψυξη :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.