Jump to content



NoName DDR 266MHz @ ??? (Τρελλά MHz!!!)


DMylonas

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Συνεχίζοντας το OC της κακομοίρας της μνήμης (1o dimm), σήμερα της έδωσα 3.3v και έφτασε με timings 2.5-3-3-6 τα 450MHz....

Έδω μπορείτε να δείτε ένα validation από cpu-z....

Να τι δώσω πάνω από 3.3v?!

post-419-1416072086,315_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Αρχική απάντηση από DMylonas [03-07-2005 06:42]

Τελικά το 1ο dimm το σταμάτησα στα 420MHz@2.9v, θα ρωτήσω το παιδί που τις έχει αν μου δίνει την άδεια για πάνω από 3v να δούμε που θα φτάσει...

Σήμερα εγώ ξεκίνησα με το 2ο dimm, το οποίο με 2.6v@2.5-3-3-6 πήγε μόνο 350MHz...

Φωτό από το 1ο dimm....

Αυτά τα τσιπάκια τα ξέρω. Είχα πάρει μια spectec με 7Ε μεταχειρισμένη με αυτά τα τσιπάκια και πήγε πολύ χαλαρά στα 450! Παραπάνω δεν το πήγα γιατί δεν είχα χρόνο. Πάντος τη ram την πούλησα! :(

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακόμα τις έχω εγώ τις μνήμες όλο αυτό τον καιρό, δεν έκατσα να ασχοληθώ, γιατί μια το WiFi μια το DSL που καιρός για overclocking...

Αυτή που είναι ACE, επάνω στα chipάκια γράφει: EC032088JD-25, 32MX8T6, 0210,

και η άλλη: 0304, MT, 46V32M8, -75C.

Τώρα που μου το θυμήσατε, θα τις βάλω αύριο να τις τηγανίσω μια ακόμα φορά με χαλαρά timings (3-4-4-8), να δώ πόσα θα πιάσουνε έτσι και με πόσα Volt.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.