Jump to content



CPU-MOBO-MEMORY & VGA -> Αναβάθμηση(Edit:Νεο θέμα συζήτησης)


morius

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Vadergr [Σήμερα, στις 12:42]

Την 1

Μην παρεις φορητο.Η τουλαχιστον μην παρεις αν δεν εχεις πρωτα ενα καλο home συστημα.Απο οτι καταλαβα δεν σε ενδιαφερει η φορητοτητα.

Εντάξει δεν με πολυΕνδιαφέρει,αλλά με τρώει λίγο....!!!!!

Από την άλλη σκέφτηκα να πάρω αργότερα κανα μεταχειρισμένο....

Αλλά γιατί OXI DFI δεν μου έχετε εξηγήσει πείτε μου:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morius

Αλλά γιατί OXI DFI δεν μου έχετε εξηγήσει πείτε μου:(

Δε σου εξήγησε κανείς; Στο φόρουμ είδες καθόλου; Έκανες αναζήτηση που σου είπε και ο Frost; Όλα στο πιάτο τα θέλετε...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή μου έχουν "βάλει το πιστόλι στο κεφάλι" και επειδή όπως λένε πολλοί εδώ μέσα ότι οι DFI να το πω απλά είναι για τον Π@ΥΤΣ@ θέλω να μου προτείνετε μητρική για το νέο μου μηχάνημα. Παρακαλώ και κάποιο κατατοπιστικo link αν είναι εύκαιρο...

Οι μητρικές που θέλω να μου προτείνετε θα ήθελα να έχουν GigaLan-7.1 Sound card- SATA / SATA II - να είναι SLI - NF4 με λίγα λόγια ότι έχει και η DFI.

Ευχαριστώ:daisy:

Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να ομολογήσω ότι δεν το διάβασα όλο, αλλά αποσπασματικά αρκετές απαντήσεις. Για το θέμα της vga όμως μπορώ να πω ότι, σύμφωνα με το Θωμά, η 6600GT δεν είναι γρηγορότερη σε ΚΑΜΙΑ μέτρηση από την 6800, και σε μερικές μετρήσεις, είναι μέχρι και 30% πίσω: http://graphics.tomshardware.com/graphic/20050705/vga-charts-pcie-04.html

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morius [03-07-2005 21:44]

Εγώ την DFI θέλω να την πάρω για πολλούς λόγους, λόγο Firewall,λόγο 2 GigaLan καρτών,λόγο κάρτας ήχου,λόγο καλής κριτικής από πολλούς και το πιο ωραίο απ'όλα....η ομορφιά της:inlove:

Για την ομορφιά δεν μπορώ να πω κάτι πέραν του ότι δεν είναι γυναίκα, είναι μητρική και ακόμα και με το τζάμι στο κουτί, ελάχιστα τη βλέπω, οπότε θα ήταν η τελευταία παράμετρος για μένα.

Για τα υπόλοιπα, η MSI φυσικά και τα έχει. Αν προσέξεις την εικόνα θα δεις ότι η Platinum έχει 2xGbit Lan, 7.1 Sounblaster Live!, 2 x SATA II (2 x controllers) και φυσικά το Firewall είναι ενσωματωμένο στο NF4 και το δίνει μόνο στη μια κάρτα, αυτή που είναι μέσω του chipset :cool:

post-173-1416072068,6611_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η 6600gt -6800 σε pcx εχουν παρομοιες επιδοσεις.Αντιθετα σε agp η 6800 ειναι αρκετα ανωτερη.Αυτο δεν ξερω γιατι συμβαινει ψαξτο καλυτερα και βρες συγκρισεις σε pcx και οχι agp.Aλλιως θα αναγκαστω να ξεθαψω κανα παλιο link που εχω αποθηκευσει και βαριεμαι..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morius

Παίδες επειδή μου έχουν "βάλει το πιστόλι στο κεφάλι" και επειδή όπως λένε πολλοί εδώ μέσα ότι οι DFI να το πω απλά είναι για τον Π@ΥΤΣ@ θέλω να μου προτείνετε μητρική για το νέο μου μηχάνημα. Παρακαλώ και κάποιο κατατοπιστικo link αν είναι εύκαιρο...

Οι μητρικές που θέλω να μου προτείνετε θα ήθελα να έχουν GigaLan-7.1 Sound card- SATA / SATA II - να είναι SLI - NF4 με λίγα λόγια ότι έχει και η DFI.

Ευχαριστώ:daisy:

άμα κεφάρεις την DFI πάρτην μια χαρά μητρική είναι, με πολύ καλό bios, όλα τα έξτρα καλούδια αξιοπρεπή onboard ήχο. αν θες κάποια άλλη οπωσδήποτε πάρε την MSI SLI platinum μόνο και μόνο για τα περισσότερα features που έχει creative onboard, SATAII controller(επιπλέον του SATAII του NF4).

για κάρτα γραφικών ήδη έχει περάσει ένας χρόνος που βγήκαν οι τελευταίας γενιάς, όμως οι τιμές τους είναι ακόμα σταθερές, οπότε δεν είναι σωστή κίνηση πλέον να τα σκάσεις σε high end Κάρτες. πάρε μία φθηνή 6600GT πχ gigabyte να κάνεις τη δουλείά σου για κανένα δυό χρόνια ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν Ξέρω φίλε μου,από θέμα μητρικής είμαι ανάμεσα σε ASUS DFI και MSI με τραβάνε πιο πολύ οι πρώτες 2. Αλλά μου έχουν διμιουργηθεί πολλές αμφιβολίες και φόβοι για την DFI, λόγο πολλών προβλημάτων σε χρήστες του φόρουμ αυτού.

Τώρα στα άλλα ειμαι απόλυτως. 3200+ - 2 Χ 512 TwinMos - 6600GT

Στην ΜΟΒΟ έχω κολήσει:mad: Και δν ξέρω τι να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.