Jump to content


CPU-MOBO-MEMORY & VGA -> Αναβάθμηση(Edit:Νεο θέμα συζήτησης)


morius

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από spresv

Αν δεν απατωμαι το παιδι θελει PCIe οποτε το επιχειρημα σου ειναι λιγο ακυρο. Ασε πυ σιγκρινεις αλλη εταιρια.

Για να τελειωνουμε: MSI 6600GT PCIE - MSI 6800 = 134

Και? Tι έγινε που το ένα είναι Asus και το άλλο MSI? 6800 το ένα 6600gt το άλλο...

Eσύ συγκρήνεις μια με 128mb και μια με 256mb...

Τεσπα η διαφορά δεν είναι το πρόβλημα!

Καμιά από τις 2 δεν συμφέρει όταν SAPPHIRE ATLANTIS ATI RADEON RX800 128MB 207.54 ...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά από ώρες συνομιλίας στο τηλέφωνο:p Κατέληξα στα εξής:

Α64 3200+

DFI NF4 Ultra-D SLI

2 X 512 TwinMos (Αυτές που είπε o frost)

6600GT Leadtek

Aλλά θα πρέπει να πάρω και PSU, ποιο λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 19:40] [/b

υ.γ. Για ξαναδές την X800...

FrOsT μου αρέσει που επιμένεις γιατί και εγώ είμαι στο δίλημμα και κλίνω προς την χ800

Απο θόρυβο ξέρετε πως πάει?

Επίσης η ψύκτρα κάνει απαγορευτική την χρήση της αποκάτω pci?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NaGR

FrOsT μου αρέσει που επιμένεις γιατί και εγώ είμαι στο δίλημμα και κλίνω προς την χ800

Απο θόρυβο ξέρετε πως πάει?

Επίσης η ψύκτρα κάνει απαγορευτική την χρήση της αποκάτω pci?

Από θόρυβο δεν ξέρω αλλά δεν πιάνει το σύστημα ψύξης και την αποκάτω pci!

Βασικά καλύτερα να μην βάλεις τίποτα στην ακριβός από κάτω pci γιατί θα μπλοκάρει τον αέρα για το fan του gpu, όπως και με όλες τις κάρτες με ενεργητική ψύξη!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morius

Παίδες μετά από ώρες συνομιλίας στο τηλέφωνο:p Κατέληξα στα εξής:

Α64 3200+

DFI NF4 Ultra-D SLI

2 X 512 TwinMos (Αυτές που είπε o frost)

6600GT Leadtek

Aλλά θα πρέπει να πάρω και PSU, ποιο λέτε;

Πολυ καλα ειναι και μια χαρα θα την βγαλεις , αλλα αφου ΔΕΝ θα κανεις σοβαρο o/c τι την θες την dfi?Κοψε τα λεφτα απο αυτην και τον 3200+ (παρε 3000+ 939) και βαλε πανω μια 6800 και καθαρισες... Τον 3200+ θα τον φτασεις με τον 3000+ για πλακα χωρις να ιδρωσει το αφτι σου... Και η 6800 εχει περισσοτερα περιθωρια απο την 6600gt...Δωσε λεφτα σε αυτα που θα χρησιμοποιησεις.

Επισης φιλτατε frost, την επομενη φορα που θα συγκρινεις την φθηνοτερη 6800,τουλαχιστον να το κανεις με την φθηνοτερη 6600gt και οχι με την msi...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 21:36]

Aς πάρει όποια άλλη θέλει αλλά όχι τις DFI...

Απλά κάνε μια αναζήτηση "DFI" και θα καταλάβεις γιατί.

Δεν καταλαβαίνω το γιατί να μην πάρω DFI;

Μπορείς να μου εξηγήσεις Frost τον λόγο; Δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις...:wassat:

Εγώ την DFI θέλω να την πάρω για πολλούς λόγους, λόγο Firewall,λόγο 2 GigaLan καρτών,λόγο κάρτας ήχου,λόγο καλής κριτικής από πολλούς και το πιο ωραίο απ'όλα....η ομορφιά της:inlove:

Όσο για 6800 παίδες δεν το κοιτάω καθόλου,είναι πολλά τα λεφτά και εκτός αυτού με 6600GT τώρα κάνς την δουλειά μου,VGA πιστεύω ότι θα είναι το μόνο πράγμα που θα αλλάζω συχνότερα:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morius

Δεν καταλαβαίνω το γιατί να μην πάρω DFI;

Μπορείς να μου εξηγήσεις Frost τον λόγο; Δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις...:wassat:

Εγώ την DFI θέλω να την πάρω για πολλούς λόγους, λόγο Firewall,λόγο 2 GigaLan καρτών,λόγο κάρτας ήχου,λόγο καλής κριτικής από πολλούς και το πιο ωραίο απ'όλα....η ομορφιά της:inlove:

Αυτά τα έχουν και άλλες!

Τώρα για την ομορφιά είναι υποκειμενικό εγώ την βρίσκω ολίγον καραγκιόζικια...

Έχουν πολύ μεγάλο ποσοστό σε RMA

Link to comment
Share on other sites

Έσωσα την σελίδα γιατί αύριο μεθαύριο που θα λες "δεν αναβει ο υπολογιστής μου" ή "ανάβουν τα λαμπάκια της DFI, τι να κάνω;" θα σου απαντήσω με το ποστ του FrOsT που σου λέει να χρησιμοποιήσεις την αναζήτηση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morius

Εγώ την DFI θέλω να την πάρω για πολλούς λόγους, λόγο Firewall,λόγο 2 GigaLan καρτών,λόγο κάρτας ήχου,λόγο καλής κριτικής από πολλούς και το πιο ωραίο απ'όλα....η ομορφιά της:inlove:

Όλα τα βρίσκεις και σε άλλες μητρικές.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι τώρα μπήκα σε μεγάλο δύλημμα,σκέφτομαι να δώσω άλλα 300 να πάρω ένα laptop με 1000 και να δώσω και άλλα 100 να πάρω έναν ΡΙΙΙ 1300ΜΗz που έχω βρει,για να κάνει τις απλές δουλειές (εγγραφή DVD ) και σαν κατεβαστήρι,για να μην αφήνω το laptop ανοιχτό.

Θέλω να μου πείτε πως βρίσκετε αυτή την άποψη,γιατί τώρα ψάχνομαι.

Υ.Γ. Και τώρα με ΡΙΙΙ είμαι αλλά ειναι μικρό...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aristos87

Ρε παρε εκει ενα desktop με δύναμη να είσαι τζιτζί... σε κανα χρόνο θα θές να παίξεις κανα παιχνιδάκι και θα περιορίζεσε στα low....

ακριβως.....

power @ home

mobility is useless with out power..

i αλλιως .. http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.912350

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pro [Σήμερα, στις 02:25]

i αλλιως .. http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.912350

Όχι ρε τι Π@π@ρι@ είναι αυτή δεν λέει....!!!!!

Οι επιλογές μου είναι 2.

1. Deskop

A64 3200+

DFi Nf4 Ultra-D SLI

2 X 512 DDR TwinMos

6600GT Leadtek

2.LapTop A64 + External HDD 250GB

+ PIII 1300MHz-450MB memory-MX440-SB Live-160+80GB HDD-DVD-ROM & DVD-RW NEC 3540-Monitor LG 1715S - Ηχεία 5.1 Logitech

Αυτές τις 2 λύσεις έχω τώρα στο μυαλό μου,πιστεύω ότι η δεύτερη είναι καλήτερη,αλλά μπορεί να το νομίζω λόγο της στιγμής τώρα,περιμένω και άλλες γνώμες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.