Jump to content



ΤΙ ΕΚΑΝΑ Κ ΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ Ο ΣΚΛΗΡΟΣ Part 2


Maz00nga

Recommended Posts

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

Όχι, παντα ειχα θορυβο απ τους ανεμιστηρες ετσι κ αλλιως, αλλα το βουητο των δισκων προφανως υπερκαλυπτε τον θορυβο τους. Τωρα πλεον που ακομη κ το "γουργουρητο" τους σταματησε, οι ανεμιστηρες κανουν πλεον θορυβο! Σε λιγη ωρα θα ξεκοιλισω το PSU Να δω τι γινεται, να του αφαιρεσω παλι τιποτα γριλλιες για καλυτερη ροη, χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μετα απο μερικες δοκιμες, τελικα ΟΝΤΩΣ μονο οι ανεμιστηρες αποτελουν πλεον την κυρια πηγη θορυβου στο κουτι μου. Το αφρωδες μονωτικο στο πλαινο του κουτιου ειναι το 30% της υποθεσης καθως κ το παχος του υλικου πανω στο οποιο παταει η κατασκευη παιζει μεγαλο ρολο. Μετα, η στηριξη του υπολογιστη ειναι βασικο θεμα! Αν τον εχω κ ακουμπαει στο πατωμα, με το πλαινο να εφαπτεται στο γραφειο μου, ο ηχος ενισχυεται απο το γραφειο πλεον που λειτουργει σαν αντηχειο. Τελος, ανακαλυψα κατι για το τροφοδοτικο μου κ θα το ποσταρω σε νεο νημα μη με πουνε κ οφτοπικαριο :p

Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ειναι οτι και στους δικους μου αλλα κ σε ενος φιλου μου που εκανα την ιδια πατεντα (για ενα δισκο μονο) η θερμοκρασια ειναι πιο χαμηλη! Αυτο επειδη η ροη αερα ειανι συγκεντρωμενη προς τους δισκους. Το μονωτικο πιστευω μπορεις να το βρεις σε διαφορα μαγαζια με κουφωματα ισως, μαστορεματα... Εγω παντως το τσιμπησα απο τις συσκευασιες ,χιχιχ οποτε παραγγειλε κατι στην τελικη και ζητα να εχει μεσα μονωτικο :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αν διαβασες το πρωτο μερος (σε αλλο θρεντ), θα προσεξες οτι ανεφερα το γεγονος οτι ειναι δυνατη η τοποθετηση 12αρη ανεμιστηρα μπροστα απο την κατασκευη για βελτιστη ψυξη :) Αρα σε συμβουλευω να το κανεις αυτο αν μπορεις! Οτι βοηθεια χρειαστεις πες μου!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.