Jump to content



amd 64 αγορα


Elpis

Recommended Posts

Από τη μια να βγάλουμε την αναβάθμιση με 50 κι από την άλλη "ποια είναι η καλύτερη 939 μητρική";...

Θα σου προτείνω να βγάλεις ένα budget και να μας το πεις, για να σου πούμε τι σε συμφέρει να αγοράσεις :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pro [Χθες, στις 02:08]

Διαφορα θα δεις .. αλλα γιατι δεν καθεσε στα αυγα σου για κανα 4μηνο να βγει κατι καλο .. και να πεσουν οι τιμες απο αυτο που θες..

Εαν θες να κανεις το πισι σου λιγο πιο γρηγορο παρε 2 δισκους και κανε raid 0 ..

απο εκει και μονο θα δεις διαφορα.. οχι μεγαλη αλλα θα δεις.

Σε κανένα 4μηνο οι τιμές δεν θα έχουν πέσει με μεγαλύτερο ρυθμό απο οτι πέφτουν τώρα αλλά θα μπορείς να βρεις πολύ φθηνότερα μεταχειρισμένα καλής ποιότητας απο τους συνφορουμίτες που θα πουλάνε για να πάνε σε dual core!

Για το λόγο αυτό θα σου πρότεινα να πάρεις μητρική με pci express ώστε να την κρατήσεις σε όποια μελλοντική αλλαγή κάνεις. Μπορείς να δώσεις την τωρινή κάρτα γραφικών σου έστω και λίγο πιο φτηνά απο οτι υπολόγιζες και να κερδίσεις μακροπρόθεσμα απο την μειωμένη μεταπωλητική αξία μιας μητρικής με AGP ή απο τις λιγότερες και άρα ακριβότερες επιλογές που θα έχεις ανάμεσα στις κάρτες γραφικών του μέλλοντος.

Link to comment
Share on other sites

τελικα μου γαινετε οτι θα κρατησω τα λεφτα μου και θα παρω σε κανενα δυο μηνες καινουργιο συστημα οταν εχω παει στη σχολη που θελω , μιας και ακουω πολλες αντιρησεις για 754...

Link to comment
Share on other sites

Κατα τον Σεπτέμβρη λέω και εγώ να περάσω σε Athlon 64. Τώρα έχω τον 2500+ με NF7-S. Επειδή είχα την NF7-S και επειδή έχω χάσει εξελίξεις σχεδόν ενός έτους............οι Abit με το NForce4 δεν λένε τίποτα???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tristeno [Σήμερα, στις 09:12]

Καλά laptop δεν έψαχνες?

το laptop θα το παρω σε μερικες μερες :D ομως ετσι και αλλιως ομως θα παρω και desktop και ειπα να κανω καμια αναβαθμιση με λιγα λεφτα αλλα θα περιμενω μαλλον να παρω τον οτωβρη ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tristeno [Σήμερα, στις 17:52]

Προς τι τότε η αγορά ενός desktop που θα είναι υποδεέστερο του laptop που θα πάρεις?

για downloads και για πιο ξεκουραστο serfaρισμα αλλα και για να εχω ενα καλο destop pc?

γενικα θελω να παρω ενα καλο laptop και να κανω και μια αναβαθμισουλα στο destop μου κακο ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο ψαξιμο ειπα να μην παω σε 734 αλλα σε 939 και συγκεκριμενα σε μια GIGABYTE GA-K8NXP SLI μαζι με την Dual GeForce 6600 GT παει πακετο.. θελω να ακουσω εντυπωσεις για την μητρικη και την καρτα γραφικων...

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλά ρε παιδί μου πόσο αναποφάσιστος είσαι πιά...??? Και θα πας να κάνεις αναβάθμιση καλοκαιριάτικα για να σερφάρεις πιο καλά?? Μπορείς με τα ίδια λεφτά να σερφάρεις πιο καλά σε κάποια παραλία!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jogi [Σήμερα, στις 01:10]

Σορρυ αλλά ρε παιδί μου πόσο αναποφάσιστος είσαι πιά...???

LoL .. αυτο ξαναπες το...

Αρχική απάντηση από jogi [Σήμερα, στις 01:10]

αναβάθμιση καλοκαιριάτικα για να σερφάρεις πιο καλά?? Μπορείς με τα ίδια λεφτά να σερφάρεις πιο καλά σε κάποια παραλία!!

φιλε μου η παραλια ειναι 100 μετρα απο το σπιτι μου και ειμαι εκει 4-5 ωρες την μερα .. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jogi [Σήμερα, στις 01:10]

Και θα πας να κάνεις αναβάθμιση καλοκαιριάτικα για να σερφάρεις πιο καλά??

τελικα δεν θα ειναι μονο για σερφαρισμα μιας και το λαπτοπ ειναι γαματω (acer 1694 τελικα) αλλα δυστυχως το κοβω να το κραταει ο πατερας μου κρητη.....

Αρχική απάντηση από jogi [Σήμερα, στις 01:31]

E σε κανένα νησάκι με την κοπελιά ή με τα φιλαράκια τότε! Καλοκαίρι είναι!! ;)

φευγω σε μερικες βδομαδες για νησακι και μαλλον τελη αυγουστου παρισι ;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα πραγματα θα τα παρω μεταχειρισμενα και επειδη με 500ευρω παιρνω την μητρικη την καρτα γραφικων και amd64 3000+ μαζι με κασε Lian Li pc61 και πιστευω ειναι πολυ καλη προσφορα.. και για να εχω τις ιδιες επιδοσεις σε καινουργια ακομα και τον σεπτεβρη θελω πολλα περισσοτερα χρηματα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.