Jump to content



Bandwidth limit


feanorian82

Recommended Posts

Αγόρασα στις αρχές της εβδομάδας ένα laptop (Acer 5024 :D ) και το Linksys WAG54G. Με το sotiris στήσαμε το σύστημα και όλα οκ. ΤΟ θέμα που με απασχολεί είναι το bandwidth limit όσον αφορά τη DSL (384). Θέλω το λαπτοπ να πιάνει από 4-12 ΚΒ/s και τα υπόλοιπα το desktop. How?????

Link to comment
Share on other sites

Bαλε στο laptop το NetLimiter. Και το ρυθμιζεις καταλληλα ωστε το max d/load να ειναι 12/kbps ;) Στο αλλο μπορες ειτε να μην κανεις τπτ, ειτε να βαλεις κ εκει το ιδιο πρόγραμμα και να του βαλεις max d/load 25kbps.

Link to comment
Share on other sites

καλο το NetLimiter, αλλα να το προσεξεις αν δουλευεις προγραμματα που θελουν να βρουν καρτα δικτυου για να εγκατασταθουν. μπορει να μην τρεχουν μετα και η μονη λυση ειναι η απεγκατασταση του NetLimiter.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αρχική απάντηση από .38-.45 [21-07-2005 16:41]

καλο το NetLimiter, αλλα να το προσεξεις αν δουλευεις προγραμματα που θελουν να βρουν καρτα δικτυου για να εγκατασταθουν. μπορει να μην τρεχουν μετα και η μονη λυση ειναι η απεγκατασταση του NetLimiter.

Σε εμενα συμβαινει παντως αυτο κ ειμαι με το 530. Yπαρχει καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

εγω εφαρμοσα τη λυση του νιουφη: σουταρισα το netlimiter.

δεν ξερω αν υπαρχει λυση, αν μπορει να γινει κατι με τις ρυθμισεις της καρτας ή του router/modem.

δοκιμασες εδω;

http://www.netlimiter.com/tikiwiki/tiki-read_article.php?articleId=10

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.