Jump to content



Ψύξη σκληρών


ilpanos

Recommended Posts

Κανένας άλλος? Πάντως όποιο από όλα να κάνω μετά δεν ξεγίνεται. Η τρύπα για τον 12άρι θα είναι τεράστια και μάλιστα μπροστά στην πρόσοψη.

Και επειδή γύρισε σε modιές αν μπορεί κάποιος moderator/admin καλύτερα να το μεταφέρει στο Cases, PSU and mods.

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου ειμαι της αποψης οτι θα ηταν καλυτερο να δωσεις 50

και να παρεις ενα Heroichi

απο το e-shop

που ειναι και μαυρο εργοστασιακα

και εχει και δυο αθορυβους 12ρηδες ανεμιστηρες

ενας εκ των οποιων ψυχει ακριβως το 6θεσιο rack των σκληρων

και εαν θες να κανεις στη συνεχεια καποιες μετατροπες πανω σαυτο...

(να βαψεις πχ. τα drives σου μαυρα...

να ανοιξεις τρυπα στο πλαινο και να βαλεις τον blue led 120αρη σου ισως)

με λιγα λογια αν ειναι να αφιερωσεις καποια χρηματα και προσωπικη εργασια σε ενα κουτι,

καντο σε καποιο που αξιζει σαν βαση

καλη επιτυχια σε οτι και εαν επιλεξεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχεις δει αυτο το κουτι απο κοντα, εγω τετοιο ειχα παλια. Ειναι ενα πανεμορφο κουτι, που ετσι και βαφει μαυρο...θα δειξει ακομη παραπανω. Εμενα γνωμη μου ειναι να μην το αλλαξεις. Αν εχεις το μερακι και το χρονο(καλοκαιρι ειναι ρε γμτ), μπορεις να το μεταμορφωσεις δραματικα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elu Thingol [Σήμερα, στις 19:52]

Δεν ξερω αν το εχεις δει αυτο το κουτι απο κοντα, εγω τετοιο ειχα παλια. Ειναι ενα πανεμορφο κουτι, που ετσι και βαφει μαυρο...θα δειξει ακομη παραπανω.

Για ποιό λες? Αυτό που έχω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από panosst

Πάντως σκέφτομαι ότι όλο μαύρο, εκείνα τα μπλε πλαστικά μπροστα ασημί και μια lcd με μπλε φωτισμό και το κουτάκι θα κωλολέει!

Δεν το σκεφτεικε μονο ο Elu Thingol αυτο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από πολύωρη σκέψη (όταν δηλαδή έκανα τα μακροβούτια σήμερα το πρωί :D ) αποφάσισα να βάλω στη θέση του μικρού τον μεγάλο και φτιάχνοντας μια βάση οι σκληροί να την αράξουν πίσω του, για πρώτη φάση

Link to comment
Share on other sites

αδερφε ασε χωρο αναμεσα στους δισκους , πνιγονται δεν τους βλεπεις?

η κατω επιφανεια που εχει τον κοντρολερ και δεχεται την τροφοδοσια ειναι που ζεσταινεται πολυ και της εχεις φατσα καρτα να πυρωνει το κεφαλι του αλλου δισκου

οτι και αν κανεις ασε ΧΩ-ΡΟ

μισο δαχτυλο-ενα δαχτυλο , να εχεις και ροη

τι θα του πεις του αερα "πηγαινε στριμωξου αναμεσα σους δισκους"? , δεν θα παει...

για μενα αυτο ειναι το πρωτο προβλημα

αποτι βλεπω και ιδεες εχεις και ορεξη οποτε θα το λυσεις

αμα ειναι ομως να τους αλλαξεις θεση και παλι να τους εχεις τον ενα πανω στον αλλο κολιτα τοτε δεν θα δεις διαφορα με τον ανεμηστηρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

θα συμφωνησω με τον φιλο για το φιλτρο

πραγματι συγκρατει πολυ πραγμα ενα φιλτρακι

μεσα σε ενα μηνα γεμιζει σκονη το δικο μου που προστατευει με ευλαβεια τα ραπτορια

ειναι και πολυ φτηνο και με μια πατεντουλα θα το βαλεις απλα αναμεσα στον ανεμηστηρα συγκρατωντας το με τις βιδες του ανεμιστηρα

κοιτα στην chakemate για φιλτρακια

καλη τυχη αδερφε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.