Jump to content



Συμμάζεμα καλωδίων με διαφανές σπιράλ


dop

Recommended Posts

Βλέπω κατά καιρούς ένα διαφανές σπιράλ που χρησιμοποιείται για να συμμαζεύεις τα καλώδια μέσα στο PC (κυρίως ρεύματος)..

Που τα πουλάνε αυτά τα ρημάδια (Θεσσαλονίκη αν γίνεται); Πάνε με το μέτρο ή σε συγκεκριμένα κομμάτια;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα βρίσκεις νομίζω σε μαγαζιά με ηλεκτρονικό εξοπλισμό και νομίζω πως πάνε με το μέτρο...

Προσωπικά πάντως δεν μου αρέσουν τα σπιράλ αλλά προτιμώ πολύ περισσότερο τα sleeves... Αν δεν τα ξέρεις είναι κάτι δυχτάκια που τα περνάς στα καλώδια και είναι πολύ πιο ωραία. Βγαίνουν σε κιτάκια σε διάφορα χρώματα και τα βρίσκεις σε μαγαζιά που πουλάνε διάφορα περι modding. Υπάρχουν σίγουρα στα Multirama και στο HAC shop.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να κάνει δουλειά σε μένα το sleeving, ούτως ή άλλως δεν έχω παράθυρο, ούτε έχω ανοιχτό το pc μου.

Οπότε αυτά τα διαφανή είναι ότι πρέπει. Δυστυχώς δεν τα βρίσκω - θα ψάξω λίγο περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από 2cpu

,και στον αλλο πανω στην καναρη δεν θυμαμαι ονομα.

εγω το πηρα απο εκει.αν Btw δεν βρεις με εχει περισσεψει μια σακουλα πες να στο δωσω:p

θεσσαλονικη ειπες σωστα?

Aμοιριδης λεγεται το καταστημα

Εχω ειχα παρει μαυρα σπιραλ απο ενα μαγαζι με ηλεκτρολογικα Ιασωνιδου + Φιλιππου γωνια

Παντως πιστευω οτι στα περισοτερα μαγαζια με ηλεκτρολογικα-ηλεκτρονικα πουλανε τετοια σπιραλ σε οτι μεγεθος θελεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κάνει δουλειά το sleeving, γιατί δεν πρόκειται να κάτσω να το κάνω.. Θέλω να συμμαζέψω τα καλώδια κυρίως για να έχω καλύτερη ροή.. Να κάτσω να παιδεύομαι κανά 2 μέρες για να μαζέψω τα καλώδια από το τροφοδοτικό μου; Να ήταν κάποιο επώνυμο και ακριβό, ΟΚ πάσο.. Αλλά το δικό μου είναι το κλασσικό ενσωματωμένο των κουτιών.. ’λλωστε είναι και κανά δύο που πηγαίνουν από την ίδια διαδρομή και θα ήταν καλό να τα πιάσω μαζί.

Θα ρωτήσω και στον Ιωανίδη. Ρωτάω γιατί μου έδειχναν κάτι τεράστια μαύρα, μπλε, κόκκινα κλπ τα οποία αν τα βάλω θα γεμίσω περισσότερο το κουτί μου - και τα οποία προφανώς δεν μου κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.