Jump to content



Καινουργιο revision NF4 απο την DFI


sisman

Recommended Posts

Οσο για το ύψος ? Ναι ετσι ειναι απλά μην βγουν έξω απο το κουτι καμια μέρα και απλώνουμε εκει και τα ρουχα.

Πολλά νεα κουτιά όμως, ακομη και φτηνα, βγαίνουν με γρίλιες στο πλαινό πάνω απο τον επεξεργαστή και την κάρτα γραφικών...

...οπότε έτσι μπορύν να τραβάνε ψυχρότερο αέρα οι ανεμιστήρες, αντί του ζεστού εσωτερικού και δεν κόβεται η ροή αέρα λόγω μικρής απόστασης απ το πλαινό...

...τέτοιες αλλαγές στη σχεδίαση των μητρικών και στη ψύξη ακολουθούνται κι απο ανάλογες τροποποιήσεις σε άλλα σχετικά προϊόντα...τα κουτιά πχ...

...οπότε λίγα προβλήματα μένουν ανεπίλυτα...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Athens2004

@haris ase to ite να λεει τα δικά του , δεν ξέρω αν παιζει ρολο το rev αλλα εμένα την 3.3 ουτε με το ocz στα 3.5 δεν θυμάμαι να μου την λεει σωστά . ενω με το enermax παλι οτι ναναι λεει .... [φωτο απο το enermax600 ite και απο πολύμετρο σε spi32...]

Mε το tagan οντως εχουν αναφέρει και αλλοι [και εγω οταν το ειχα] χαμηλη 3.3

ρε αρχηγε μου δεν με πιανεις....

αυτο που λεω ειναι οτι παρατηρησα το σμαρτ γκαρντιαν να δειχνει χαμηλοτερες τασεις απο πριν...δηλαδη μεγαλυτερο ντρουπ στο vdim...κατα το λοαντ η 3.3 του τροφοδοτικου μενει ακινητη και η ταση στις μνημες πεφτει απο 3.24 πεφτει σε 3.06 και πιο κατω(εχω δει μεχρι 3.03) με την 3.3 κολλημενη στα 3.38

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984 [Χθες, στις 19:49]

οταν με 3.2βολτ απο την 3.3 οι μνημες παιζουν στα 243 ενω με 3.2 απο την 5αρα παιζουν στα 254...

Το να παιζουν +11 μηζ [+11 μιλάμε για διαφορά έτσι ?] οι ραμς απο την 5ρα σε σχεση με την 3.3 ΣΤΑ ΙΔΙΑ VDIMM ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΒΟ τι άλλο να ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτο . Δεν ειμαι σπιτι τώρα ένα παλιο asus @p3 δουλέυω. Πάντως καποια λογική εξήγηση πρεπει να υπάρχει . Κάτι δεν θα γίνεται ? +11 mhz στα Utt μου δεν βλέπω απο 3.2 σε 3.3 , καθαρα απο 5ρα [error free + μεμτεστ]

η γνώμη μου κάτι με ρευμα γίνεται [psu] η ελλατωματικο [mobo] κυκλωμα στην 3.3 jumper κλεινοντας προς το psu.

Να πηγαινουν ολα καλα και να υπάρχει και τετοια συμπεριφορα στις ραμς λίγο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.