Jump to content



Καινουργιο revision NF4 απο την DFI


sisman

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από DarkSaga [Χθες, στις 23:15]

διάβασα κάτι κουλό....

ξεπερνάει το Limitation του 4dimms και 1Τ????

την αλλάζω και καρφώνω 4χ512MB UTT και παίζουν δλδ 240 2-2-2 με 2GB μνήμη????

να τρέξω????

Θα σε στεναχωρισω αλλα 4Χ512 1T παιζουν μονο στα default(ddr400);)

Link to comment
Share on other sites

Για 24/7 πιστευω πως και 4 stick σφικτά 2-2-2-x 240~ ειναι πολύ καλά έστω και 2Τ . Και έν μέρει καλύπτεται η χασούρα του 2Τ απο τα πιο χαλαρά timming Που ζητάνε τα 2Χ1 1Τ .

Ισως κάνω και λάθος αλλά 4Χ512 που είχα μου είχαν κανει εντυωση σε loads - αποκριση γενικη κλπ . Το κακό ειναι οτι δεν έχω 2Χ1 ακόμη οποτε τα παραπάνω με επιφύλαξη .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γι'αυτους που θελουν να παρουν την expert να δωσω αυτο το Link απο το XS.Λεει για ενα νεο revADO το οποιο φαινεται να εχει καποιες μικρες αλλαγες στην κατασκευη!Μιλανε για επιδωσεις αντιστοιχες με τις expert..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά το νέο revision της DFI θα λέγεται venus,έχω και κάποιες φωτό.Αυτό που μπορώ να διακρίνω είναι η κορυφαία ποιότητα κατασκευής,μιλάμε κλάσης ανώτερη από την expert,που την έχω δει και από κοντά.Θα κυκλοφορήσει σύντομα αλλά με αρκετά τσουχτερή τιμή,$300!Πάντως από oc θα είναι καλύτερη γιατί τα υλικά κατασκευής και οι πυκνωτές είναι καλύτερης ποιότητας.

Θα έβγαζα και φώτο στον αέρα αλλά δεν έχω ακόμα την άδεια!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis

Παιδιά το νέο revision της DFI θα λέγεται venus,έχω και κάποιες φωτό.Αυτό που μπορώ να διακρίνω είναι η κορυφαία ποιότητα κατασκευής,μιλάμε κλάσης ανώτερη από την expert,που την έχω δει και από κοντά.Θα κυκλοφορήσει σύντομα αλλά με αρκετά τσουχτερή τιμή,$300!Πάντως από oc θα είναι καλύτερη γιατί τα υλικά κατασκευής και οι πυκνωτές είναι καλύτερης ποιότητας.

Θα έβγαζα και φώτο στον αέρα αλλά δεν έχω ακόμα την άδεια!

link?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.